Czy hak tylnej przerzutki ma byc prosty?

Witam, mimo że zjeździłem rowerem swoje miasto wzdłuż i wszerz, to nie przykładałem się do napraw i regulacji. Teraz kupiłem używanego składaka i zaczęły się problemy
Kilka dni po zakupie wkręciłem przerzutkę acera w szprychy - myślałem, że to kwestia regulacji i zanim się do niej zabrałem zapomniałem o jej wychyleniu i klops. Teraz zamontowałem deore LX ( do kasety z 7 zębatkami) i sytuacja jest podobna: łańcuch na najmniejszej zębatce a wózek w odległości 1-1,5 cm od szprych.
POdejrzewam więc, że to kwestia haka, który prosty nie jest, tylko ma wychy w kierunku koła. Czy on ma być prosty czy krzywy?

wedlug mnie ma byc on prosty. sokcz do sklepu rowerowego i za grosze ci nowy sprzedazda

hmmmm, w takim razie nie chodzi mi o hak jako taki, ale o mocowanie przerzutki jako element widelca. i to ten uchwyt jest krzywy.

to juz ciezej bedzie. proponowal bym skoczyc do jakiegos blacharza zeby to naprostowal. bo na wlasna reke nie ma co ryzykowac bo mozesz ulamac ten element. a z jakiego materialu masz rame?

nie powiem na pewno, ale nie jest to aluminium. yqa cika jest na aluminium. wic to jest pewnie normalna stal. gdzieś czytałem, że można to prostować:

cyf-kr.edu.pl/rowery/przerzut.html