Czy łańcuch shimano 10 dziłą z kaseta shimano 9

Mam pewien problem, ponieważ wkrótce będę miał klamki Ultegry 10 rzędowe oraz łańcuch 10 rzędowy shimano. I mój problem wiąże się z tym, że nie wiem czy ten łacuch będzie działał na kasetach 9 rzędowych. Na stronie Pawlaka pisze, że nie, ale nie jestem tego pewien. Może któś miał już taką sytuacja albo wie coś na ten temat.

Z tego co wiem to lancuch 10-rzedowy stosuje sie tylko w 10-rzedowych kasetach. Jest po prostu zbyt waski aby poprawnie wspoldzialac z kasetami o mniejszej liczbie zebatek.

dokladnei tak jak AREK mowi 10 do 10 9 do 9 i tak musisz teraz dobrac lancuch do 9

Ale czy ten łańcuch na 9 rzędowej kasecie nie będzie wogóle chodził czy będzie ale nie tak płynnie jak na 10 rzędowej kasecie :question:

No na to pytanie juz nie jestem w stanie odpowiedziec. Moim zdaniem jednak sprawdzenie tego jest pozbawione celu, gdyz i tak nie bedzie tak jak byc powinno. Czy to za sprawa tego ze bedzie chodzil zle czy tez w ogole. Jedyna rada to kupic lancuch 9-rzedowy albo kasete 10-rzedowa. Moim zdaniem bardziej oplaca sie drugie wyjscie. Masz juz klamki na 10-tke, lancuch, a teraz kaseta ultegry na 10-tke to koszt ok.160zl. Musisz wybrac.

jak zalozysz 10 lancuch na 9 kasete to ci bedzie skakał np. przy spokojnej jexdzi moze sie nic niedizac ale jak depneisz to bedzie ci skakał podbny przypadek mialem tylko ze lancuch byl na 7 a ja mialem na 8

Łańcuch będzie działał. Wielu bikerów mtb zakłada lżejsze łańcuchy 10 do kaset na 9. I działa. Jeśli chodzi Ci o wagę, to ok, ale wytrzymałość łańcucha na 10 jest mniejsza niż 9, poza tym 10 są droższe… Musisz mieć ważny powód. W każdym razie zadziała.

Pozdrawiam