Czy to forum jest złe?


#1

Padło trochę zarzutów na działające forum. Zarzutów, z których częścią przynajmniej ja się całkowicie zgadzam.

Ale co wy myślicie? Jakie dobre i złe strony ma to forum?
Dajcie znać, uwzględnimy. Bo aktualny soft to nie jest moje ostatnie słowo w tej sprawie…


#2

Jest na pewno lepsze niż stare forum szosy. Ja potrafię się dostosować to każdego silnika, jednak czy skoro pojawiły się już jakieś uwagi i Ty również chcesz zmian, to czy nie lepiej od razu, na samym początku zmienić silnik?

Mi brakuje jedynie okienka odpowiedzi zaraz pod postami, bez potrzeby klikania w “odpowiedz”.


#3

Cóż, wybór tego, który jest nastąpił i tak w dużych bólach, jako że nasz własny jeszcze nie został zamknięty przez kolegę Adasia. Ten jest blisko większości z naszych idei, choć nie wszystkich niestety…

Jeśli znasz jakieś dobre forum, a właściwie silnik dla forum, to podziel się wiedzą…

Ponieważ bardzo chciałem mieć wątki, przycisk “odpowiedz” musi być powiązany z konkretną wiadomością.

Wiem, większość forów ma to “ciurkiem” (u nas płaski), ale jest wiele osób (w tym i moi), które tego serdecznie nieznoszą. Więc to co jest to kompromis.[/i]


#4

Jak parę lat temu na jakim jeszcze starszym forum nabąknąłem coś o phpbb mówiąc ze jest przyjazny w użytkowaniu i generalnie sprawdza się, użytkownicy go lubią to uzyskałem odpowiedź że to nie wchodzi w grę bo i tu padły dość konkretne powody których nie pamiętam bo to było dawno :unamused: tym większe było moje zdziwienie jak parę dni temu zobaczyłem to. Mnie ten silnik na prawdę opowiada wolę płaskie wyświetlanie a po modyfikacji… uded masz swoje wątki


#5

To dobry pomysł z tym forum :smiley: ale trzeba opuścić stare :cry:


#6

To forum jest nowoczesnejsze i takie “weselsze”. Osobiscie nie mialem nic przeciwko temu staremu, moze jednynie te reklamy wyskakujace… Trzeba isc z postepem, bo kto nie idzie do przodu, ten sie cofa :wink:


#7

Najpierw zacznę od silnika bezpłatnego:
SMF Jak wyglada i co potrafi można zobaczyć n przykład tutaj: klik!.

Teraz silnik płatny, ale bardzo dobry. Invision Power Board. Co potrafi można zoabczyć tutaj.

To dwa najlepsze jakie znam.


#8

SMF wygląda bardzo ciekawie, dzięki za info.

Invision znam i cenię. I jest bliższe mojemu ideałowi forum webowego. Ma jednak jedną wadę, która zniechęca mnie przed inwestowaniem - PHP. Wolałbym Java :wink:

Dzięki za info!


#9

Cholera, i muszę przyznać, że SMF wygląda o niebo lepiej niż phpBB…


#10

Nie ma za co. Gdyby coś jeszcze to proszę śmiało :slight_smile:


#11

Te z zółtymi kafelkami było bardziej przejrzyste a to jest takie KLASYCZNE - ZWYKŁE , np u nas na uczelni jest identyko dlatego nie podoba mi się to bo mi to już obrzydło. Było dobrze nietrzeba było zmieniać :slight_smile:


#12

Zmień szkołe :slight_smile:


#13

Dzisiaj dopiero, po miesiącu pracy wróciłem do domu i tradycyjnie zacząłem nadrabiać zaległości kolarskie. Musze wam powiedzieć, że jestem miło zaskoczony. Porządne forum. Zarzut zbyt dużego rozdrobnienia tematów jest moim zdaniem wręcz zaletą, jest większy porzadek i przejrzystość. Stare forum było OK, ale istniało tam nieco bałaganu. To tyle. Powodzenia.


#14

Nie wiem czy to kwestia chwilowych problemow czy coś więcej, ale próbując wysłać prywatną wiadomość napotkałem jakiś “ogólny błąd” (troche OT, ale nie widziałem sensu zakładać nowy temat :wink: )
Pozdrawiam

P.S.
To forum to zdecydowanie dobre posunięcie. Jak dla mnie bez zarzutów.

Dop. Ten komunikat o ogólnym błędzie wyskakuje tez po wysłaniu odpowiedzi, więc… (chwilowa) złośliwość rzeczy martwych :wink:


#15

Odpowiem jak rasowy informatyk.

U mnie wszystko działa :slight_smile:


#16

U mnie już też :stuck_out_tongue:


#17

zauważyłem że nie zawsze odznacza temat który przeczytałem i dalej “świeci się” obok niego ten pomarańczowy kwadracik :confused:

EDIT
po kliknieciu w “forums.rowery.org Strona Główna” (lewy górny róg) nieraz odsyła mnie do głównej strony forum a nieraz na strone szosy :confused:


#18

Michał, z odznaczaniem tematów jest problem na wszystkich forach z phpBB by Przemo, z jakich korzystam. Też mnie to denerwuje.
Mam również ten sam porblem z klikaniem w ten link :confused:

I teraz moja prośba do Admina. Czy możnaby podać szerekość forum nie w px tylko w procentach? Byłoby to sporym udogodniem dla ludzi korzystających z każdej, byle jakiej rozdzielczości.