Dane GPS z komórki?

Od jakiegoś już czasu korzystam z telefonu z systemem Symbian S60 oraz wbudowanym modułem GPS (konkretnie jest to Nokia N95 8Gb). O ile z nawigacji w tym telefonie w ogóle nie korzystam, o tyle chciałbym wykorzystać moduł GPS do bardziej kolarskich celów. Chciałbym go zmusić do zapisywania danych z przejażdżki - długość trasy, prędkości itd. to pikuś, mam przecież licznik - ale profil trasy to już coś! I o to ostatnie najbardziej mi chodzi.
Sam znalazłem firmowany przez Nokię program Sports Tracker i zamierzam go przetestować, ale nie wiem czy nie wymaga on założenia konta i automatycznego wysyłania tam danych. Poza tym, być może jest jakaś łatwiejsza aplikacja? Macie jakieś sugestie, porady? Piszcie! :wink:

Tutaj program Nokii: sportstracker.nokia.com/nts/main/index.do

Pozdrawiam,
Kuba

Temat który mnie bardzo ciekawi. Niestety programu Nokii nie znam. Mam też obawy co do samego telefonu. Kuba, bateria mojej Nokii 5230 na bank nie wytrzyma np 3 godzinnej wycieczki. Obawiam się że Twój kombajn tym bardziej.Czekam na posty w tej sprawie.

Ten program bardzo fajnie wygląda i gdyby tylko była możliwość zamocowania go na kierownicy byłoby super. Niestety, nie mam jak i trochę się boję wozić telefon na kierownicy, więc podróżował będzie w kieszonce. Program wyświetla trasę na mapie, od razu też powstają wykresy przwyższenia, prędkości od czasu itd. Jedynym mankamentem jest, że na razie można eksportować dane tylko do bloga na stronie Nokii tego programu - ale obiecali popracować nad innymi możliwościami eksportu. Na razie testowałem telefon w opcji ‘walking’ (są jeszcze inne i nawet samemu można sobie stworzyć własną - ‘cycling’ uwzględniono) w drodze na uczelnie i wyglądało to fajnie. Co prawda na Kampus mam tylko 10 minut, ale zawsze to jakiś pierwszy test. Nigdy nie korzystałem długo z GPSu w tym telefonie, więc rzeczywiście nie wiem jakie to może być dla niego obciążenie. Ale myślę, że nie powinno być większych problemów. Jestem chyba nawet jakaś opcja oszczędzenia energii.

Tutaj jest recenzja na BikeRadar: bikeradar.com/gear/category/ … maps-32271
(po kliknięciu w zdjęcie, można zobaczyć też jak wygląda interfejs)

Znalazłem jeszcze taki, chyba prostszy, programik, ale go nie testowałem: store.ovi.com/content/29615?clic … plications

Pozdrawiam!

nie wydaje mi się żeby wykresy z tego były wartościowe. Zauważ że w aplikacjach masz dane gps i tam “pozycja”. Masz tam wysokość npm… bardzo kiepsko to pokazuje.

Chyba lepiej poświęcić w domu 15 min i skorzystać z gpsies.com/home.do#9_50.0646501_19.9449799_p

Gres, mógłbyś rozwinąć swoją myśl na temat dokładności pomiaru?

Przy okazji dzięki za link do tej stronki! Udało mi się sprawdzić, że jeden ‘podjazd’ w mojej okolicy ma 17% nachylenia :slight_smile:

kiedyś wziąłem w teren zarówno gps komórkowy jak i samochodowy. Oba pokazywały jakieś bzdury co do wysokości. Znaczy wydawało się że w miare dobrze ale po zejściu na oko jakieś 10m w dół wysokość potrafiła się zmienić o 50… W dodatku stojąc w miejscu tez nie była cały czas taka sama.