Dane ramy

Witam.
Oglądałam na allegro ramy mtb i był taki opis:

z racji ze sie nie znam :unamused: to chciałam zapytać o co w tym biega. Tzn. nie wiem o co chodzi w “obejma przezutki”. co to jest?
I jeszcze jedno pytanko. Jak sprawdzic te rozmiary w swoim rowerze? I jak mam trzon widelca połączony na stałe z mostkiem to czy da sie wymienic rame? tzn czy da sie to wyjac ten widelec?

Witamy nową użytkowniczkę forum. :wink:
Obejma przerzutki, a raczej średnica rury podsiodłowej w miejscu mocowania przerzutki wynosi 31.8mm - znaczy to, że przy zakupie przerzutki będziesz musiała wybrać pasującą średnicę. W sprzedaży bowiem dostępne są różne: 34.9, 28.6 i 31.8mm.
Jak zmierzyć? Suwmiarka w dłoń, i do roboty. Bo linijką już tak prosto nie będzie. :wink:

Trzon widelca połączony na stałe z mostkiem? Raczej niemożliwe. Pewnie masz widelec z mostkiem wpuszczanym w rurę widelca, mocowanym poprzez klin rozpychany śrubą. Sprawdź, czy w mostku od góry widać śrubę.
Inna sprawa, że - o ile się nie mylę - te widelce mają średnicę tronu 1" czyli 25.4mm. Opisana przez Ciebie rama jest przystosowana do widelcy 28.6mm czyli 1 1/8".
Ale to musisz sama zmierzyć.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam…