Dariusz Baronowski kończy karierę??!!


#1

Niech Polskie grupy się sprężą i dacą prace Darkowi. Napewno nie pożałują w Polskim peletonie z Darkiem mogą rywalizować nieliczni tj.Sapa, kolarze z CCC.


#2

Taa na pewno. Sapa :laughing: . Jakby Ryba pociągnąl pod góre to by może jakiś intelowiec przetrzymał reszta wek.


#3

Baranowski nie może startować w ekipach Kontynentalnych, gdyż jest byłym zawodnikiem Pro Tour


#4

Intelowcy nie mają szans z zawodnikami CCC czy DHL, pod żadną gorke by się nie utrzymali


#5

Wildze ze jesteś zwolennikiem CCC DHLu itp.

W Polsce nie ma dużych gór i ciężko powiedzieć, ale nie ma chyba w polskim peletonie zawodnika, który by urwał z koła Rutkiewicza.


#6

Może wskazałbyś jakiś przepis potwierdzający tę tezę?
Podejrzewam, że mógłbyś mieć pewne trudności w tej materii. By sięgnąć po przykład pierwszy z brzegu - taki Botero jeździł w Phonaku w sezonie 2006,a teraz jest członkiem kolumbijskiej grupy kontynentalnej Une Orbitel…


#7

Bo grupę oficjalnie rozwiązano, a Astana nadal startuje. Baranowski będzie mógł podpisać kontrakt z ekipą Kontynentalną dopiero w czerwcu i zacząć startować od 1 lipca


#8

Cyryl,
czerwcowe okienko transferowe w przypadku drużyn kontynentalnych oczywiście obowiązuje i nie ma znaczenia skąd przybywa zawodnik. Ryba, gdy mu wygasł kontrakt, nie brał pod uwagę możliwości startu w drużynie kontynentalnej i rzeczywiście moment, gdy mógł przystąpić do takiej drużyny przed rozpoczęciem sezonu, minął. Nie ma znaczenia czy Astana istnieje, czy też nie. Ważne jest to, do kiedy Ryba był związany kontraktem. Baranowskiego, gdyby chciał zatrudnić się w grupie kontynentalnej dotyczą przepisy powszechnie obowiązujące i dlatego obecnie pozostaje termin czerwcowy. Nie ma natomiast przepisów uniemożliwiających angażowanie kolarza z Pro Teamu (po wygaśnięciu kontraktu) u pracodawcy z III dywizji. Z Twojej wypowiedzi wynikało natomiast, że taki zakaz istnieje.


#9

Masz racje. Wiec Darkowi pozostaje znalezienie ekipy pro-cont. albo czekanie do czerwca (w co wątpię). Poczekamy zobaczymy. dzięki Viator za poprawkę, coś mi się pomieszało :blush:


#10

W to ostatnie też wątpię, no powiedzmy, grupa typu Miche być może nie byłaby najgorszym rozwiązaniem. W grupach kontynentalnych, tych rzeczywiście polskich jakoś go nie widzę.
A dziękować nie masz za co, po prostu wymieniliśmy poglądy w sprawach regulaminowych.


#11

Podobno Baranowski jest bliski podpisania kontraktu z grupą Ceramica Flaminia,czy ktoś jest w stanie podać więcej informacji na ten temat!!


#12

Rzecznik prasowy ekipy i Baranowski :wink:


#13

Tomasz Jaroński był kiedyś rzecznikiem prasowym Baranowskiego (w CCC Polsat), a więc może być to prawda :wink:


#14

Jest prawda, że jedynie negocjuje, a do podpisania jest daleko. Ponadto są też inne ekipy, z którymi negocjuje. Wszystko powinno się okazać w lipcu.


#15

Lipiec już dawno za Nami, koniec TD Pologne a Baranowskiego :cry: nie widzimy w peletonie. To chyba już koniec kariery :frowning: