das Tour Magazin

Mam pytanie do forumowiczow, czyta ktos z Was te gazete?
W ostatnim numerze ostro wysmiewali sie z Polakow, a raczej z polskich dentystow.
Zastanawiam sie czy nie napisac do nich jakiegos listu.
Ogolnie ten periodyk jest dobry.
Pozdrawiam

A co oni rozumieją pod pojęciem ‘polski dentysta’ i w jakim kontekście to rozumieją ?

Pewnie jak zwykle nabijają się z polaczków, bo dajemy im ku temu solidne powody.
Powiedz coś więcej o tym artykule.

w sumie to jest felieton, ktory ma byc troche smieszny o jakiejs tam grupie amatorow. jeden kupil sobie bagaznik na rower. A po to bo jedzie sobie skorygowac zeby do Polski. W sumie ten bagaznik na rower byl tani, nie dalo sie go zmontowac i w koncu auto tez sie porysowalo.
Puenta jast taka. Brägel dal klape z bagaznika samochodowego dal sobie polakierowac i kupil sobie oryginalny bagaznik na rower. Zebow tez nie jedzie juz do Polski sobie dac skorygowac. Szkoda. Bardzo chcielismy widziec jak on wyglada jak krolik Bugs.

Gazeta jest dobra, ostatnio pisali o Tatrach i tylko same superlatywy.

pewno że dobra też czytam

Widzisz kolego Adassko, bo ja to sobie myślałem, iż pod pojęciem ‘polski dentysta’ kryje się jakieś prześmiewcze określenie na amatorów kolarstwa w naszym kraju :wink:
Piszesz na forum dla amatorów kolarstwa, podajesz nawet ‘das Tour Magazine’ więc wszystko kojarzy się z dwoma kółkami. A tu taka niespodzianka :wink:

A co do stereotypów, no cóż. Oni nas mają za podludzi, a my ich za faszystów. Wszystko w rodzinie.

I niektóre niemieckie żarty o nas to śmieszne jednak są :wink:

Nie, o kolarstwie polskim ta gazeta jeszcze nie pisala. A dla mnie to troche obrazliwie jak wysmiewaja o innych. W zasadzie to w pracy nawet nie komentuje zartow o Polakach. W sumie nie podaremno uwazaja Polakow za zlodzieji. Moje auto tez sie w Rudzie Slaskiej ulotnilo, skradziono mi dokumenty a potem musialem je wykupic itd. Jak to na dzikim Zachodzie.
Wiec nie ma co sie rozpisywac.
Pozdrawiam

[size=75][ Dodano: Pią 28 Wrz, 2007 22:17 ][/size]
Tak moze tylko nawiazujac do stereotypow o Polakach.
Znalazlem kiedys w necie okreslenia " polski triathlon"
Wyjasnienie nie bylo wcale takie niesprawiedliwe:
na basen piechoto, pare rund w basenie i do domu rowerem…

Czytam Tour-Magazin od kilku lat regularnie, jest bardzo ciekawy i profesjonalny… mogę tylko polecać dalej…

oprócz tour czytam także roadbike i jest to także swietna gazeta chyba największy konkurent toura , wiele informacji wiadomo mają podobnych a nawet niektóre artykuły identyczne , roadbike jest lepiej zrobiona - twardsza i trwalsza okładka i jest w niej więcej porównań i opinii dotyczących sprzętu , ubrań akcesoriów i ogólnie tego co z kolarstwem związane . W tourze jest jednak więcej reklamówek hoteli i sklepów internetowych .

Ok - ja czytam również ProCycling, jest tam więcej o sciganiu i dużo super zdjęć…