"Designerski" strój kolarski

Jako iż moje dwa poprzednie komplety nie były z najwyższej półki, a ponadto trochę mi się znudziły, stwierdziłem iż wraz z zaczynającą się wiosną czas sobie sprawić nowy strój. Szukam czegoś co byłoby a)wygodne i dobrze wykonane b)w rozsądnej cenie ( chciałbym wydać 500-700 zł za komplet, koszulka+spodenki, absolutnie górną granicą jest 1000 zł) i c)wyróżniające się wśród innych i po prostu ładne. Swego czasu był artykuł o tego typu strojach w Szosie, znalazłem tam kilka ciekawych firm (chociażby Attaquer czy La Flamme Rouge), ale obecnie wszystkie te wzory które najbardziej mnie interesowały są wyprzedane :/

Co polecacie?

Miałem / mam komplet Morvelo i Attaquer, a także Assosa (designersko - nuda, ale cenowo, raczej wyższa półka) i moim zdaniem nic z tego nawet nie umywa się do Raphy. Jeżeli chodzi i o design, i o materiały, i o wykończenie, Rapha to absolutny top (i to zarówno gatki - świetna wkładka, jak i koszulki). Niestety Rapha jest droga, dlatego warto czekać na wyprzedaże (2, 3 razy do roku). Ale jeżeli chcesz kupić z rabatem, to poczekaj do monumentów - zawsze dzień, dwa przed nimi Rapha organizuje konkurs na odgadnięcie czasu zwycięzcy. Każdy uczestnik jednocześnie (po podaniu adresu email) otrzymuje 15% rabat (to już dużo): myślę za 200 euro można wówczas kupić sobie super komplet, który starczy na długo. Ponadto przesyłka > 100 euro jest do PL za darmo. Tylko, nie jestem pewien, czy aby uczestniczyć w tych konkursach, nie trzeba wcześniej zapisać się do newslettera…

Rapha raczej odpada - nie jestem jakimś wielkim fanem jeśli chodzi o sam wygląd ich strojów (chociaż gdyby były w lepszych cenach to na pewno poważnie bym się nad nimi zastanowił). A jak oceniasz jakość wykonania Morvelo i Attaquera w porównaniu do innych firm, np. Daniello czy dmtexu? Ich projekty jakoś najbardziej mi przypadły do gustu, a cenowo wypadają trochę (chociaż nie aż tak dużo) lepiej niż Rapha.

kurczę! nie miałem ani jednego, ani drugiego (Daniello czy dmtexu), choć Daniello widziałem u innych. Wydaje mi się, że Attaquer to naprawdę dobra firma (i moim zdaniem stoi wyżej niż ww.), ale cenowo to już prawie poziom Raphy (cały kit to ok 300 euro). Morvelo jest tańsze: fajne mają gatki (naprawdę dobrze wykonane, super nogawki i wkładka), ale koszulki już gorsze. Natomiast, jeżeli chodzi o designerskich producentów to fajnie wygląda australijski Maap (maap.cc/collections/cycling-jerseys), ale nie wiem, jak u nich z jakością.

Może przejrzyj stroje od Santini. Jakość bardzo wysoka, tylko nie wiem, czy mają wzory, które Cię interesują, ale zawsze warto przejrzeć :wink:

Może jeszcze warto wspomnieć o Mavicu. Jakość bardzo dobra, choć wzornictwo takie sobie. Ceny tez niestety nie najniższe…

Jak “dizajnerski” to dlaczego sobie czegoś samemu nie zaprojektować?

Myślałem o tym, ale większość stron robi tego typu zamówienia dopiero przy zakupie 5 (lub nawet 10) kompletów, a zresztą nawet jakbym znalazł firmę, która zrobiłaby mi pojedynczy komplet, to w 1000 złotych bym się na pewno nie zmieścił, więc dosyć szybko porzuciłem ten pomysł. Tak czy inaczej dzięki za propozycję, na razie skłaniam się ku Morvelo lub Santini.

Bardzo ciekawe wzornictwo lapassione.cc/collections/road-collection Sam skusiłem się i w przyszłym tygodniu powinien być u mnie zestaw: spodenki, koszulka, skarpety.

O jakości Morvelo mogę się wypowiedzieć. Posiadam ubiegłoroczne spodenki i koszulkę z serii Unity NTH. Wykonanie sprawia dobrze wrażenie, ale po jakimś czasie zaczęła mi puszczać nitka na jednym ze szwów. Mógłbym to im odesłać do naprawy, ale nie szczerze powiedziawszy to nie chce mi się :slight_smile: Spodenki bardzo wygodne z bardzo dobrą wkładką. Koszulka ma zdecydowanie zawyżoną rozmiarówkę w stosunku do włoskich firm jak Castelli czy Santini.

A miał ktoś z was do czynienia z La Flamme Rouge?

Teraz jeszcze raz sobie przejrzałem ich ofertę i cenowo wypadają korzystnie, kilka wzorów mają ciekawych, ale zastanawiam się, czy lepiej będzie zamawiać spodenki od nich za jakieś 90 euro, czy nie lepiej byłoby kupić gdzieś w Polsce jakieś tańsze, czarne, które do wszystkiego by pasowały.

Z tego, co widzę, Morvelo daje w ten weekend darmową przesyłkę + 15% rabatu za rejestrację. Warte rozważenia.

La Flamme na pewno można kupic w Veloarcie. Przynajmniej te stroje z serii Kwiata.