Dessel liderem AG2R na Vuelte


#1

Francuz Cyril Dessel będzie liderem AG2R na Vulte. Dessel dał się poznać z dobrej strony podczas ostatniego Tour de France, niespodziewanie zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, był takze 8 w klasyfikacji górskiej. Czy stać go będzie na dobry występ w wyścigu dookoła Hiszpani?


#2

Myslę, że nie będzie aż tak dobrze jak na TdF. Francuzi mają dodatkową motywację w swoim narodowym wyścigu. Ale pierwsza dziesiątka - kto wie…


#3

Uważam, że nawet nie wskoczy do pierwszej dziesiątki… Vuelta to nie to samo co Tour… tutaj nie ma takiego kalkulowania, a Cyril u siebie był wysoko dzięki temu, że dojechał w ucieczce… Jakoś w niego nie wierzę… Prędzej zwyciestwo etapowe niż TOP 10!
Pozdrawiam


#4

Chyba kierownictwo teamu zbyt pochopnie mianowało go liderem. Gosć ma już w nogach jeden wielki tour. Albo Dessel jest w wielkiej formie (w co wątpie), a AG2R wie co robi, albo po prostu nie zależy im zbytnio na dobrym wyniku we Vuelcie. Po za tym lidera zawsze mozna zmienić w trakcie wyścigu.


#5

Na lidera już prędzej bym dał Astarlozę :wink:


#6

W koncu Dessel wygral Tour de l’Ain z ogromną łatwością. Jednak na Vuelcie i ilości górek jaką ma to top20 jest dla niego raczej szczytem tego co można zrobic (chodz kto wie jak inni pojada).


#7

Uważam, że nawet nie wskoczy do pierwszej dziesiątki…

Cyril u siebie był wysoko dzięki temu, że dojechał w ucieczce…

Wszystko się może zdarzyć, ale tak naprawdę to… nic dodać, nic ująć. Jakby nie ucieczka w TdF, nawet byśmy o gościu nie wspominali…


#8

W składzie na Vuelte w Ag2r jest tyle Hiszpanów że jakiś “zaskoczy” ale to na pewno nie będzie Francuz. A tak nawiasem mówiąc Ag2r to silna ekipa na Toury:
Giro-John Gadret szkoda że zdarzyła mu się kraksa( może za rok znowu się pokaże),
TDF-Dessel,
Vuelta- :question:


#9

Jakby nie ucieczki w Tourze to i o Pereiro niewiele byśmy mówili :wink:

A co do Dessela, to sądzę, że będzie się starał, ale pójdzie mu średnio. Może to liderowanie, to jakaś nagroda za Tour? Pewnie na etapy będzie liczyć nie na całość.


#10

O Moreau żeś zapomniał… A co do lidera na Vueltę, to jeśli nie Dessel, to tą funkcję może przejąć Astarloza lub Goubert. Obaj są dobrymi góralami, lecz bardziej takimi górskimi gregario.


#11

Mario nie zapomniałem o Christofie , On nie był odkryciem.Ale rzeczywiście pojechał lepiej TDF niż przed rokiem.