Dlaczego Dura-Ace 7800 jest najlepsze..?

…bo wydaje się, że Dura-Ace 7900 najlepsze nie jest:

http://cyclingnews.com/tech.php?id=tech/2009/reviews/shimano_dura-ace_7900_group09

Zapomniałeś Doktor napisać po polsku co się dzieje z DA 7900. Przypominam, że nie wszyscy tu znają angielski, i nie dojdą o co chodzi. Dlaczego więc ich olewasz :?????? Chciałeś się podzielić z forumowiczami jakąś wiadomością, czy chciałeś się nią podzielić tylko z tymi znającymi angielski :??
To nie klub snobów, tylko polskie forum kolarskie :exclamation:

Winner, a Ty znów siejesz nienawiść…

Panowie, spoko, ten temat był już wałkowany…

Raczej notoryczne ignorowanie jednych forumowiczów przez drugich, prędzej doprowadzi do jakichś wrogich stosunków, niż uwaga, że dobrze by było wszystko przywrócić na właściwe tory. Uwaga napisana z troski o to, żeby nikt z odwiedzających to forum, nie kończył wizyty tutaj, bogatszy o jeszcze jedno przykre wrażenie, jakie zafundować może czyjaś krótkowzroczność. Żeby nie nazwać tego, inaczej.

Zieeeew! :zzz:

I polecam stronę domową Winnera :wink: forums.rowery.org/profile.php?mo … ile&u=1528
Nieprzetłumaczona :wink: :smiling_imp:

Nie sądziłem, że ktoś może pomyśleć że tym linkiem odsyłam go do tych kilku obcojęzycznych słów napisanych tam drobnym maczkiem. Ale skoro już tak się stało, to informuję Cię Doktor, że Twoją uwagę powinno było tam przykuć zdjęcie, które zajmuje 99% tej strony, a te napisy są akurat w kontekście w jakim ten link podałem zupełnie nieistotne, i w ogóle nie zawracaj sobie nimi głowy. Życzyłbym Ci przyjemnego oglądania, ale oboje przecież wiemy, że nie czas teraz na to, skoro jeszcze w pierwszej kolejności, czekają do odrobienia pewne obowiązki.

I z treścią tego postu zalecam też zapoznać się Sobri’emu, od którego właśnie dostałem ostrzeżenie uargumentowane właśnie m.in. “moją” stroną. No nie wytrzymam. Jak można nie rozumieć tak prostych rzeczy. |o| Dramat…

OK, tłumaczę Ci ostatni raz:

  1. W społeczeństwie jest pewien procent ludzi, którzy nie mają rąk, są sparaliżowani, dotknięci karłowatością itp. Może wyda ci się to dziwne, ale większość drzwi mimo wszystko ma klamki i nie jest przejawem chamstwa ani braku kultury wobec ww.

  2. W planach MEN jest aby język angielski był przedmiotem obowiązkowym w szkole podstawowej poczynając od pierwszej klasy. Oznacza to, że podstawowa znajomość ww. jest uważana za umiejętność potrzebną każdemu. OK, może w Twoich szkolnych czasach podstawowa wiedza o użytkowaniu komputera PC nie była w programie szkoły. Obrażasz się, że jest to forum, uważasz to za brak kultury? Przecież nie każdy umie uruchomić InternetExplorera, Operę, Ogniolisa, MorzoMałpę etc…

  3. Pewne rzeczy są tylko po angielsku i można je przeczytac po angielsku albo – wcale. Instrukcje Shimano też nie są tłumaczone. Campa – także nie. Lepiej by mimo wsystko były, czy się obrazić?

  4. Masz tam obrazki… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Napiszę Ci tylko, że w ani jednym punkcie niestety nie masz ani odrobiny racji. Nawet w tym czwartym, bo to nie do obrazków nas odsyłałeś. A nawet gdyby, to i tak nic z nich nie wynika.

Caly myk polega na tym że Dotor właśnie ma rację:)

co do klamkomanetek to nie wiem jak wy, ale zawsze podobało mi się w shimano,że pancerze od linek od przerzutek były prowadzone na zewnątrz oraz byly charakterystyczne w peletonie ,a do tego jak nawet chyba Jens Voigt mówił jest za co się przytrzymac w pozycji aerodynamicznej jak i złapać gdy sie ręce wyślizgną z kierownicy ,a tak mamy tu kopie praktycznie campy i sam juz nie wiem na jakim osprzecie jaka grupa jedzie obecnie dopuki nie spojrze w specyfikacje techniczne poszczególnych druzyn…ehh

mnie też podobały się wąsy shimanowskie:) Fakt było to charakterystyczne tak samo jak charakterystyczny był ich brak w przypadku campy (póki sram się nie pojawił).
Przytrzymać się linek ? ;> :smiley:

no czasmi bywało,na wyścigach czesto bylo to widac nawet:P sam tak sobie je trzymam czasem jak mam łokcie na kierze skoncentrowane ku środkowi, zawsze jakis tam element równowagi jest i “lemondka” darmowa hehe :smiley:

to chyba jednak bardziej psychologiczna zaleta :stuck_out_tongue:
kumpel tak czasem jeździ , ma klamki chorusa :smiley: