Dobór Ośki suportu - POMOC

Witam, muszę wymienić ośkę suportu (kasetkę), ale chciałbym dobrać ją profesjonalnie do
łańcucha i korby.

Mając dane katalogowe SHIMANO SORY i moje pomiary z mojego roweru chciałbym to dobrać najoptymalniej. Problem tkwi w tym że nie wiem jak zmierzyć Linię Łańcucha.
Wiem tylko, że łańcuch musi się znajdować na środkowej przedniej zębatce mechanizmu korbowego oraz na środkowej tylnej kasecie zębatek oraz musi znajdować się jak najbardziej równolegle do osi wzdłużnej ramy. W moim przypadku z przodu
mam 2 tarcze (53/39) a z tyłu mam 8 zębatek w kasecie (12/21).

Oto dane producenta :
(Pierwsza pozycja L.ł. odpowiada pierwszej pozycji długości ośki)

Linia łańcucha : 43,5 mm / 45 mm
Długość ośki : 110 mm / 113 mm

Z góry dzięki

a nie sa to wymiary producenta dla tarcz dwu i trzytarczowych? chyba tak.
Ja dam ci jedną radę. często jest tak że zbyt ługo zastanawiamy się nad szczegółami, detalami i zetawieniem sprzętu takim aby ten służył długo i bezawaryjnie. Niestety często jest tak że łamiac głowę na linią łańcucha zapominamy o zykłej jego konserwacji. Niesmarowany, brudny łancuch zniszczy sprzęt szybciej niż źle dobrana oś suportu. oczywiscie jest to ważna sprawa bo wiadomo - przednia przerzutka nie chca przerzucać jak powinna, tylna też nie rzuca jak trzeba ale nie dajmy się zwariować. Bierz dane producenta, kup sup[ort i tyle . jesteś pewien ze pomierzyłeś rame co do milimetra? Bo ja robiłem to wiele razy i zawsz wychodziło inaczej. Napisałeś że masz 2 tarcze i 8 biegów z tyłu - matematycznie jest to prosto wyliczyć ale fizycznie zmierzyć to już jest problem

No chyba tak, w teorii wszystko wyjdzie, a co do zmierzenia to jest to rzeczywiscie trudna sprawa, kupię więc oś dłuższą i powinno być ok.