Dobór siodełka

Pytanie z zakresu dobrania sobie siodełka, bo jakoś na temat jeszcze nigdy nie trafiłem. Jakieś linki mile widziane.

Czy są jakieś wytyczne co do szerokości, długości i temu podobne? Generalnie, jak każdy, mam swoje preferencje i lubię twarde płaskie siodła. Kupowanie z allegro może być trochę strzałem w ciemno. Ktoś jeździ z tymi ‘dziurawymi’ siodełkami?

Jedyna propozycje „rozmiarowania” siodełek z jaką się spotkałem to koncepcja S.I.Z.E proponowana przez Selle San Marco.

sellesanmarco.com/en/?page_id=3

Co do „dziurawych siodełek” ja jeżdżę na takim od kilku lat i bardzo sobie je chwalę. Kanał w siodełku zmniejsza nacisk na prostatę i inne delikatne i wrażliwe miejsca mające styczność z siodełkiem podczas jazdy rowerem. A o nie chyba warto dbać ;o)

no po to jest ta dziura
chociaz ja jej nie mam , ujezdzam deske o nazwie gipiemme g 124

Z siodełkiem jak z kobietą - każdemu inne pasuje.
Najlepiej pożyczać od znajomych na jedną jazdę i sprawdzać.

A co na to kobiety?:slight_smile:

Ja na siodełku bez dziury (Fizik Nisene) spędzałem do 12h w ciągu jednego dnia i nie mogę narzekać. W szosówce mam SKN i tam też nie ma typowej dziury. Do tego sodła musiałem się jednak chwilę przyzwyczajać i nie jeżdziłem na nim dłużej niż 4h.
Na siodełkach z dziurą spędziłem nie więcej niż 1h i trudno mi powiedzieć czy mają jakąś zaletę, ja nie zauważyłem poprawy w stosunku do tych bez dziury, no ale to była tylko 1h jazdy.

Dobra, powoli przymierzam się do zakupu siodła jakiegoś sensownego.
W tej chwili biorę pod uwagę:
a) San Marco Aspide
b) Selle Italia

Obecnie używam San Marco Blaze, które jest większe od wymienionych i moim zdaniem jak na mnie za duże. Szukam jakiegoś ‘płaskiego’ siodła jak Blaze. Przekonałem się do takiego rozwiązania. Na rowerze ‘trenażerowym’ mam siodło ‘wycinek rury’. Brrr!

Jak zwykle proszę szanownych kolegów o jakieś uwagi, wskazówki, linki i oceny :wink: Siodło to ważna sprawa. Jakieś pieniądze jestem w stanie na to wydać, ale sensowne :wink: Blaze kupiłem na próbę, bo było tanie (coś z 60zł).

To, że ktoś Ci poleci jakieś siodło nie oznacza wcale, że tobie będzie pasować. I odwrotnie.

Mnie polecano Selle Italia SLR XP. Pożyczyłem, przejechałem dwie godzinki na próbę (krócej nie warto) i stwierdziłem, że potrzebuje wersję z dziurą. Kupiłem więc SLR XP TransAm (nie produkowane od 2007 roku) i jestem bardzo zadowolony. A gość od którego pożyczyłem SLR XP próbował wcześniej TransAm’a i mu nie pasowało.

P.S.
Gdzieś czytałem, że siodła z żelem nie nadają się do dłuższej jazdy - przez pierwszą godzinę jest super, a potem zaczynają uwierać. Moje doświadczenia z Selle Italia Flite Gel Flow zdają się to w pełni potwierdzać.

Przeglądałem właśnie Allegro i pomyślałem sobie o Tobie. Nawet mi się zrymowało. Taka mała propozycja. Selle Italia Thoork.
allegro.pl/item366869066_sel … _nowe.html