Dookoła Polski Kobiet

IX Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski

Po raz trzeci nasze miasto będzie organizatorem włocławskiego etapu IX Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Polski Kobiet"

W najbliższy czwartek, 1 czerwca o godzinie 11.00 z Placu Wolności wystartuje 19 najlepszych grup zawodowych Europy - 119 zawodniczek biorących udział w wyścigu, którego trasę stanowić będzie Włocławek i okolice – ogółem 130 km. Wyścig spowoduje pewne utrudnienia w organizacji ruchu drogowego, za co organizatorzy serdecznie przepraszają. Apelują również do włocławian o zachowanie szczególnych środków ostrożności w czasie przejazdu kolarzy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że w związku z organizacją IX Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Polski Kobiet”, nastąpi szereg zmian w komunikacji miejskiej Włocławka.

Autobusy linii nr 1 kursować będą tylko na trasie Wiejska – Dworzec – Wiejska. Kursowanie na odcinku Dworzec – Grodzka i z powrotem będzie zawieszone z wyjątkiem kursów o godz. 13.00 w Wiejskiej i 13.30 i 13.52 z Grodzkiej. Autobusy linii nr 6, 7 i 9 od Dworca kursować będą przez most na zaporze. Kursy linii nr 6 z Dworca o godz. 12.00 i Nasiegniewa o godz. 12.50 będą zawieszone. Autobusy linii nr 2, 4, 8, 10, 14, 20 i 22 jeździć będą objazdem ulicami Okrzei i Okrężną (w obie strony). Autobusy linii nr 13, 17, i 18 od Sądu do ul. Wroniej, a linia nr „15” do Reala – pojadą ul. Okrzei. Trasa linii nr 12 w kierunku ul. Ostrowskiej, od placu Kopernika do Reala, poprowadzona zostanie ul. Wojska Polskiego i Okrzei, a w kierunku przeciwnym od Reala do ul. Wienieckiej ulicą Okrzei. Zmiany tras mogą spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów.

P.S.Już od kilku lat jeden etap tego ciekawego wyścigu kobiet toczy się ulicami Włocławka. 4 okrążenia Centrum-Tama-Most-Centrum
Poza widokami zabytkowego i nowoczesnego :mrgreen: miasta Włocławka można zobaczyć m.in Prezydenta Włocławka i inych oficjeli a także byłych kolarzy m.in Mytnik (innych nie kojarze :blush: ) a przede wszystkim można obsrewować kolarki(NAPRAWDĘ Warto :smiley: )
ZAPRASZAM DO WŁOCŁAWKA!!!

Maya w tym roku tez startuje :question: :smiley:

Kilka fotek z wyścigu Dookoła Polski kobiet. Zapraszam.

fotorelacja 1

fotorelacja 2

Troche spóźnione zdjęcia z Włocławka(nowe):
wloclawek.pl/?id=204&g=1135

wloclawek.pl/?id=204&g=1136