Doping i Polityka

W dzieciństwie miałem krew jak przy regularnym stosowaniu EPO i zaleceniem lekarza było picie wody w dużych ilościach. Efekty były owszem - zauważalne - ale po długotrwałym stosowaniu i mało szokujące. Ot zwykła lekka poprawa.
Zatem nie uważam, że wyduldanie dużej ilości wody po zawodach mogłoby coś dać. Obecność soli nie powinna tu mieć znaczenia, przynajmniej nie widzę logicznego wytłumaczenia co miałaby zmienić oprócz smaku wody na obrzydliwy. Wiązać czerwone ciałka, a potem w cudowny sposób się rozłączać? :wink: A może po prostu zjeść posiłki z dużą ilością soli (sodu???) ze smakiem i do tego wody? Jak dla mnie to zwykłe doperskie gadanie.

Dobra, dobra. Nie możesz się po prostu przyznać, że w dzieciństwie brałeś EPO? :wink:

Nie znam się na dopingu, więc niewiele mi mówią nazwy tych środków.
Jeśli np. działają tak, żeby lepiej natleniać mięśnie, to przecież w brydżu też się mogą przydać. Wszak lepiej dotleniony mózg pomaga przy analizach brydżowych.

Sam gram, ale nie interesuję się wynikami zawodów mistrzowskich, więc nie znam tego mistrza. Podpytam kolegów brydżystów czy wiedzą coś więcej.