Doping krwii

Na blogu Cycling Tips pojawił się jakiś czas temu bardzo dobry artykuł o dopingu krwią. Jest on napisany po angielsku, ale myślę, że w dzisiejszych czasach nie jest to jakiś duży problem. Co więcej, to dopiero początek artykułów na ten temat. Wielkim plusem tego tekstu jest opis od samych podstaw fizjologicznych i to w bardzo przystępny sposób.

cyclingtips.com.au/2012/11/blood-doping-101/

Bardziej zainteresowanym polecam ten artykuł naukowy z Blood (na jego podstawie powstał wyżej linkowany):

bloodjournal.hematologylibrary.o … /2395.long

Bardzo mocny i jednocześnie przystępny tekst. Między innymi dlatego zapisałem się dziś do tego forum.

Dziękuję bardzo za tekst i podrawiam

Witamy i zachęcamy do dyskusji :slight_smile:

Panowie z wami strach dyskutawać bo pisałem o tym samym co jest w tych artach i dosałm bany ,a teraz gdy wasz o tym pisze to jest good ,zastanówcie sie i zdecydujcie bo to jest nie poważne i zakrawa na śmieszność.

Pozdrawiam

Zresztą tłumaczyłem te arty i to dawno temu wiec to co tu jest przytaczane to zadna nowość ,ktoś coś w sieci odkrył i myśli ,że wiekiego newsa zapodaje hehe.

Bo po polsku pisałeś. Trzeba było po angielsku - to nowa religia :wink:. Napisz parę zdań po angielsku - będziesz uchodził za eksperta.

Boss, Ty masz jakiś problem? Przepraszam, może to zbyt bezpośrednio, ale czytam ostatnio Twoje komentarze z coraz większym niesmakiem. Okej, mogę się z Tobą nie zgadzać, ale szanuję Twoją opinię, wyrażaną w merytoryczny sposób. Ale nie rozumiem recenzowania ludzi na każdym kroku. Dobra, widzę emotkę, ale jakoś mnie nie przekonuje to do tego, że jest to sarkazm. Co Ty chcesz udowodnić?

Przeczytałeś, to skomentuj, odnieś się, może przetłumaczysz kawałek, skoro tak Ci dobrze idzie? (nie wszyscy mówią tu po angielsku) Po co takie puste, rzucane w przestrzeń (nie wiedzieć pod czyim adresem) teksty? Lubisz się odwoływać do literatury, ja się odwołam do wypowiedzi prezydenta Francji i uprzejmie proszę, że jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to wykorzystaj okazję, aby siedzieć cicho.

Pantani, dostałeś warny za propagowanie dopingu, obrażanie ludzi na forum publicznym i za całokształt działalności. Co sprawia, że jeżeli któryś z tych wybryków się powtórzy, to znowu będziesz miał “odsiadkę”. Zauważ, Kuba wrzucił link, który miał stać się kanwą do dyskusji, a nie polem udowadniana kto jest ekspertem (jeżeli szukacie takiego, zwróćcie się do Michaela Ashendena). Reasumując, dyskusja tak, promowanie koksu - nie.

??? Uderz w stół a nożyce się odezwą. Wydaje mi się, że to raczej Ty cierpisz na jakąś manię prześladowczą.
Mój komentarz z całą pewnością nie urazi Pantaniego. On, w odróznieniu od Ciebie, ma poczucie humoru. I wiedzę o kolarstwie czerpie nie tylko z internetowego klikania.

Zamieściłem link do artykułu po angielsku, ponieważ wydał mi się on ciekawy i przydatny do zrozumienia pewnych zagadnień. Szczególnie dla osób, które nigdy zgłębiały fizjologii człowieka, wytłumaczono tam w prosty i obrazowy sposób co, jak i dlaczego. Publikacja z Blood jest po angielsku, ponieważ to obowiązujący w nauce język. Zauważ, że podałem tu, na forum, a nie na stronie głównej, jedynie link. W dzisiejszych czasach po angielsku mówi spora grupa osób, więc nie widzę żadnego problemu w podsunięciu tej grupie czegoś ciekawego. Jak widać, po drugim poście w tym wątku, kogoś to zainteresowało i skłoniło do zarejestrowania się. Niestety, nie mam czasu ani ochoty tłumaczyć tego na polski.

I na tym proponuje zakończyć tę dyskusję, a na przyszłość sugeruję podarować sobie dyskusję na tematy personalne.

P.S. Skoro kogoś nie znasz, to może nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków co do tego, skąd czerpie wiedzę o kolarstwie?

Boss jakże mógł by mnie urazić Twój post ależ nie ,to jedynie jakieś urojenia tych politycznie poprawnych ,aż do przesady mdziów.
Zimowy Kubusiu właśnie pisałem o tym samym co jest w tych artach ile biorą EPO i w jakich dawkach sportowcy i jakie to daje rezultaty w postaci podniesienia hemoglobiny i hematokrytu ,a co za tym idzie jak wzrasta VOmax i jak ponosi się próg tlenowy w związku z 2 milimole kwasu mlekowego od którego to zaczyna się odkładanie kwasu mlekowego bo organizm go nie może zutylizować ,ale gdy o tym pisałem to było propagowanie dopingu ,a nie opisywanie procesu jak działa podniesienie poziomu hemoglobiny poprzez dawkowanie EPO jak to chcesz nam tu przedstawić i jak Pantani56 o tym pisze bo ma taką wiedzę i nie musi się posiłkować linkami do artów w angielskim języku to jest jak wyżej propagowanie dopingu jak zimowy Kubuś nam tu zapodaje linki do artów ,z których bez znajomości angielskiego można zkumać jak dawkować EPO i w jakich dawkach i przez jaki okres ,aby uzyskać najlepszy efekt to jest naukowe patrzenie na problem dopingu krwi.

Nie chce mi się więcej pisać bo i tak dostane kolejnego bana powód zawsze się znajdzie nieprawdaż.

Poniżej fragnent Kubusiowego arta sorry nie arta ,a linka do arta.

i co nie można z tego zkumać nawet bez znajomości engilsha co i jak zapodawać by było good.

Następnym razem modzie zastanówcie się co piszecie bo możecie cokolwiek po mym poście naskrobać (jak go nie usuniecie hehe) ,a i tak user czytający to będzie dokladnie wiedział kto tu ma racje.

I powiedzcie mi po co sie dopingować… ?

dla sławy, dla pieniędzy, dla pięknych kobiet? wystarczające powody żeby popłynąć