DOPING


#2216

Szacun dla Brescianiego. Nowy ciekawy kierunek tłumaczenia.


#2217

Nic mnie tak nie irytuje jak tłumaczenia zawodników zlapanych na dopingu! Nigdy nie wiedzą skąd substancja zakazana znalazła się w ich organizmie! Gdzie oni mają honor? Czy uważają nas za idiotow? :573:


#2218

Przez pewien czas lubiłem Bardiani. W końcu zatrudniają młodych Włochów dając im szansę na starty w największych imprezach. To u nich wybili się Modolo czy Colbrelli. Ale nie można zapominać, że w gruncie rzeczy to ta sama ekipa, w której Sella zawstydzał peleton na górskich etapach Giro. Jak się skończyło to wiadomo. Napisałbym, że życzę im szczęśliwego rozwiązania (ekipy), ale trochę szkoda tych młodych kolarzy, którzy jeszcze u nich jeżdżą. Może część jest czysta ?


#2219

Kurcze, następnym krokiem może być:
“na kacu wypiłem wodę ze szklanki, w której mama/babcia biorąca leki trzymała sztuczną szczękę” :smiley:


#2220

Też bardzo lubiłem Bardiani za styl jazdy, bo jeździli tam chłopacy, którzy nie bali się atakować. Colbrelli, Pirazzi (on niestety również się nielegalnie wspomagał, ale co by o nim nie mówić, waleczny był), Ciccone, Zardini, Boem, Canola i inni bardzo dobrze się na Giro (i nie tylko) prezentowali. Ale po tym sezonie całą sympatię do nich straciłem. Tylko szkoda trochę tych wszystkich zdolnych zawodników gdyby grupa miała się rozpaść lub nie być zapraszana na wyścigi, bo jednak nie wierzę, żeby wszyscy tam byli na dopingu.


#2221

Równie (nie)ciekawą minę musi mieć Andrea Guardini, który po sezonie w Emiratach zakotwiczył niedawno w Bardiani właśnie, pełen nadziei na odzyskanie formy i nowe zwycięstwa etapowe. A tu jego nowy okręt zaczyna niespodziewanie (?) tonąć…


#2222

Czegoś nie rozumiem z tym dopingiem u Frooma.
W kilku dyskusjach m.in. na tym forum an temat astmatyków, można było wyczytać (usłyszeć), że leki na astmę nie poprawiają wydolności tylko pozwalają na wyrównanie szans dla “chorych” sportowców.
To pomagają w końcu czy nie?
Jeżeli pomagają to dlaczego nawet zdrowi norwescy biegacze mogli je brać, a jeżeli nie to po co ta afera z Froomem.


#2223

Tak troszkę nie na temat - wkurza mnie, że we wszelkich komentarzach sportowiec astmatyk = norweski biegacz. Też mamy “tradycje” w temacie, ot taki Robert Korzeniowski.
Edit: a w temacie - Froome przekroczył normę dozwoloną dla celów terapeutycznych. Skoro jakaś norma jest, to pewnie trochę to pomaga.


#2224

Wiem o tym (i uważam go za takiego samego oszusta jak innych) ale odniosłem się akurat do niedawnej sprawy gdzie Norwegowie się przyznali, że podawali te środki wszystkim zawodnikom, także tym zdrowym.


#2225

Np. z tej publikacji: onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 … 663.x/full

I o efektach:

W publikacji jest więcej przykładów.

Musimy jednak pamiętać, że są to badania na amatorach, a często nawet na niewysportowanych wolontariuszach. Rozmawiałem o tym z Joergiem Jaksche, który stwierdził, że tych dwóch typów sportowców nie da się porównywać. Tak jak w tej publikacji, że EPO niby nie działa. Na zawodowców, którzy mają już i tak bardzo wysoką podstawową sprawność działa. I tak samo może być tutaj.

Co nie zmienia faktu, że zasady są jakie są.


#2226

Masz rację zasady są jaki są i Chris powinien zostać zdyskwalifikowany.
Jestem ciekawy czy to będzie poważniejsza kara typu rok, czy może 6 miesięcy i w Giro i Tourze będzie mógł wystąpić.
A Vueltę wygrał w takim razie Nibali. Ten to ma pecha, kolejne zwycięstwo które wszyscy będą kwestionować :slight_smile:.


#2227

Pamiętam czasy na tym forum w, których Froome sie objawił. Głośno pisałem o tym, że to taki sam typ jak pewien gość z południowego Teksasu.
Był taki użytkownik na tym forum może pamiętacie o nicku Boss. Zbeształ mnie wtedy strasznie. Powtarzał, że Froome to złote dziecko i nie ma bardziej uczciwszego od niego. Powiedziałem mu wtedy, że kiedyś mu to przypomnę…
Haha chyba Boss czuł pismo nosem bo uciekł z forum z podkulonym ogonem i niestety przypomnieć tego już mu nie zdążyłem… Tak czy inaczej wyobraźcie sobie jego minę kiedy zobaczył, że jego idol to zwykły oszust. :smiley:


#2228

Tylko problem jest taki, że jedyną motywacjom do jechania Giro przez Frooma było wygranie 3 GT pod rząd. Kiedy straci Vuelte to automatycznie nie ma po co jechać Giro i pewnie pojedzie TDF.


#2229

Adrian Zieliński przedobrzył i dostał 4 lata. Ciekawe jak będzie z Froomem, który też przedobrzył. W każdym razie wszystko mniejsze niż 1 rok będzie farsą.


#2230

Przecież już wcześniej kolarze za to samo dostawali mniej, niż rok, więc gdzie ta farsa?


#2231

Po prostu farsa w kolarstwie. A zwłaszcza w przypadku Sky.


#2232

nie wiem dokładnie jak objawia się astma, jaki ma wpływ na wyniki przy wyczynowym uprawianiu sportu, a w szczególności jeśli chodzi o tak ekstremalny sport jak kolarstwo. Po prostu nie wiem, więc za bardzo publicznie nie chcę mówić że “jak astmatyk może być wyczynowym sportowcem”. nie ukrywam jednak że takie właśnie myśli mną miotają
co do Froome’a to mam dziwne uczucie, że wiele osób będzie miało satysfakcję, że akurat ich “ulubieniec” wpadł. No cóż, całe Sky miało taki cyborgowski image, więc niestety.
Ja kiedyś pisałem, że dla mnie osobiście największą stratą byłaby (odpukać) dopingowa wpadka Sagana.

Zobaczymy jak sprawa się skończy, na pewno UCI ma niezłego “zonka” bo Froome to jednak jeden z najpopularniejszych zawodników obecnych czasów, jeden z najbardziej utytułowanych a przy okazji byłaby to następna super-rysa na wizerunku kolarstwa porównywalna ze sprawą Lance’a


#2233

Aż chciałoby się powiedzieć: a nie mówiłem!? I to właściwie wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie.
Aha, żeby nie było. Nie mam żadnej satysfakcji, wręcz przeciwnie bo to znów zaszkodzi całemu kolarstwu.


#2234

Najlepsze jest to, że o niczym byśmy się nie dowiedzieli, gdyby nie Guardian i Le Monde. To samo było ze stekiem Contadora. Uci i Sky z przyjemnością ukryłyby tą sytuacje i to jest niestety najsmutniejsze. Zobaczcie na godziny PR Sky i Uci, ktoś musiał wcześnie rano wstać do pracy :wink:


#2235

Tego to się nie spodziewałem a jak zobaczyłem rano info o Froomie na komórce to już się przebudziłem. No i znów zaczyna śmierdzieć przed końcem roku. Eh. :neutral: