DOPING


#2453

W UK niejeden związek sportowy jest umoczony dopingiem. Taki kraj :smiley:


#2454

IO w Londynie i brytyjski sport po decyzji przyznania im organizacji, to jedno wielkie dopingowe bagno. Wszyscy biorą dookoła, nie tylko w kolarstwie, a dostanie się Rosjanom, czy jakimś kirgiskim sztangistom.

Froome’a i Wigginsa na stos dla ludu niech rzucą. :smiling_imp:


#2455

Kiedy ma byc decyzja odnośnie Froome’a? Przecież to jest jakaś farsa, będzie sobie tak jeździł do połowy sezonu?


#2456

Nawet szef UCI tego nie wie.


#2457

Pewnie jakby to była inna mniej znana osoba to szybko skończyłby się ten cyrk.


#2458

SKY nie dostało żadnego terminu do którego mają przedstawić wyjaśnienia, więc mogą to przeciągać jak im się tylko podoba.


#2459

Dobry tekst xouted


#2461

a ja tylko nie rozumiem, po co na forum kolarskim pisać o “nieszczęsnych, skrzywdzonych homosiach”. raz, że nie na temat, a dwa że naprawdę nie żyjemy w średniowieczu, żeby pisać o osobach o innej orientacji w sposób pogardliwy. ciekawe tylko, czy siebie pan zulu określa wyrazem heteroś, albo coś w tym stylu. bardzo to jest przykre, że żaden z moderatorów takiego zachowania nie zauważa (choć może to za szybko). i twierdzę tak ja, ojciec dwójki dzieci w szczęśliwym związku małżeńskim z osobą o innej płci niż moja.


#2462

Chyba zulu nie przeczytał fragmentu “Tyle tylko, że problemy z drogami oddechowymi to często choroba zawodowa, która dopiero później jest wykorzystywana (lub nie) jako wymówka do poprawy wyników sportowych.”. Jest spora literatura naukowa na ten temat.

I saramago ma całkowitą rację na ten drugi temat.


#2464

Ogólnie xouted pisze w sposób podobny do wypowiedzi polityków - czyli neutralnie, tak żeby każdemu pasowało i z małą ilością konkretów. Dlatego przestałem to czytać, bo osobiście szkoda mi czasu.


#2465

Sorki, wiem że to głupie, ale nie mogę się powstrzymać:
@Leopejo a co tam sądzisz o imigrantach? :stuck_out_tongue:

Ale by trzymać się kolarstwa to właśnie to wydaje mi się być powodem zachowania Moscona. Po prostu czasem człowiek musi odreagować widząc co się dzieje. Tak jak byłem już zresztą dość dawno w Rzymie i moje dwie koleżanki trafiły niechcący do złej dzielnicy. No i trochę najadły się strachu. Nie z powodu Włochów…
Po takim czymś możesz stać się ździebko mniej poprawny politycznie.


#2466

Z drugiej strony gdyby nie imigranci to nie mielibyśmy Bouhanniego, hahahhaah :joy::joy::joy::joy:


#2467

SHITSTORM DETECTED

Ktoś z modów mógłby ogarnąć proszę?


#2468

a to może postaw się w sytuacji osób o odmiennej orientacji niż ty. jest tu taki jeden z drugim gejem i jednocześnie fanem kolarstwa. i wchodzą na forum i co widzą? znowu o takich jak oni wyrażają się w sposób pejoratywny. nawet tutaj, gdzie ma to żadnego związku. jakbyś ty się poczuł w ich sytuacji? bawiłoby cię to? stwierdziłbyś a to nic takiego, w końcu przecież jestem homoś?

a tak poza tym gdzie ty widzisz to nachalne promowanie skrzywdzonych homoseksualistów? w którym miejscu? no i choć oczywiście nie masz nic do nich, to jednak masz, bo cię denerwują (nie będę tutaj używać słów wulgarnych nawet przez dodanie kropek). to tak jakbym powiedział, że ja nie mam nic do osób czarnoskórych, ale ich miejsce jest wyłącznie na polu bawełny, albo na ziemi. w końcu asfalt. bardzo śmieszne, hahahaha. a poza tym to nie jestem rasistą.

i to tyle w temacie. już się więcej wypowiadać nie będę, bo każdy ma swój rozum, albo i nie.


#2469

O imigrantach - sam go jestem - wolę nie mówić. Co do Moscona, on mówi jedno, Francuz drugie, nie wiem kto ma rację, czekam na wyrok UCI.


#2470

@zulu już dostał ostrzeżenie

@zulu, gdybyśmy mieli generalizować to ja się boją nacjonalistów, którzy chcieli mnie ostatnio pobić kiedy idąc ulicą polskiej stolycy rozmawiałem przez telefon po angielsku i niemiecku. Nie mówiąc już nic o mojej biednej partnerce, która jest Chinką z urodzenia, przegląda ze mną polskie gazety i magazy a Polaków się tak po ludzku boi…

@zulu, proszę, idź odreagowuj na adekwatne portale. Tutaj rozmawiamy o kolarstwie, nie o polityce! Nie ośmieszamy, piętnujemy czy pejoratywne określanie osób lub grup nie będzie tolerowane.

A do wszystkich - używajcie funkcji oflagowania wiadomości - jesteśmy tutaj, czytamy… my, moderatorzy i redaktorzy.


#2473

Chciałoby się powiedzieć “a nie mówiłem” :joy::joy::joy:


#2483

Żeby nie robić śmietnika w temacie Giro napiszę tutaj.

Jak w tym sprocie ma być kiedykolwiek czysto, jak nawet wieloletni kibice, którzy mają za sobą kilka afer usprawiedliwiają Froome’a i twierdzą, że dobrze się stało, że nie został zawieszony. Rozumiem motywy działaczy UCI (pieniądze) i drużyny (pieniądze i popieranie swojego), ale bezstronny kibic, któremu powinno zależeć na uczciwości? Do tego te argumenty: “to tylko salbutamol, a nie epo” - no pewnie, niech biorą zabronione substancje, ale słabsze, “leki na astmę nie dają nic zdrowym” - no to niech każdy ma możliwość stosowania, a nie tylko wybrańcy.

Ręce opadają…


#2484

Ja też by nie robić śmietnika napiszę tutaj.

Czyli że obok Frooma Dumoulin jest właściwie w tej samej kategorii. Pewnie też jedzie na astmie.
Rozwaliło mnie jego wczorajsze bodajże stwierdzenie: „Nie jestem góralem” no to kim jest skoro w sumie jako jedyny potrafił opierać się najpierw Yatesowi a teraz Froomowi?
No tak … jest mistrzem świata w jeździe na czas. A Yates i Wiggins wygrywali na torze…
Jak widać nie trudno w dzisiejszych czasach torowcom i czasowcom pokonywać najlepszych górali. Jest w tym jedna pozytywna rzecz. Czyli czemu np. taki Kwiato nie mógłby nagle zacząć łykać wszystkich pod górę?


#2485

W sprawie piłkarza zawieszonego za kokainę sąd skrócił zawieszenie ponieważ:

decyzja CAS jest zbyt rygorystyczna, gdyż m.in. “odbiera zawodnikowi możliwość wzięcia udziału w zawodach, które są dla niego z racji wieku kulminacją kariery sportowej”.

Frooma na Giro też można pod to podciągnąć :wink: