DOPING


#2451

Landis twierdzi że Sky nie dotrwa do Tour de France. Czy tak będzie? Zobaczymy. Niewątpliwie jednak ma rację mówiąc że ostatnio ujawnione działania Sky co do użycia TUE były po prostu dopingiem, oszustwem i Wigginsowi powinno się odebrać tytuł.
No bo czym są TUE? Umożliwiają wzięcie zakazanych substancji w celu leczenia. Czy Wiggins brał triamcynolon by się leczyć? Nie. Brał by zrzucić wagę zachowując moc. Czyli doping gdyż przyjmował zakazaną substancję by podnieść swoje osiągi a nie by się leczyć.
Oczywiście papierologia jest w porządku. Wiggins dostał pozwolenie i mógł brać. I tu pojawia się kolejny aspekt sprawy. Czyli całe to szemrane towarzystwo w WADA. Wiggins mógł brać gdyż jacyś sympatyczni wujkowie z WADA przymykali oko na takie zabawy. Tak samo jak przymykają oko na wyczyny Norwegów.
Niestety, Sky po prostu wykorzystywało system. Skorumpowany układ. Dla Sky miało to także tą zaletę że umoczone zostały także różne wysokie czynniki przez co wszyscy czuli potrzebę wzajemnego krycia.

Stoi za tym spora kasa. Możliwość wpływania na wyniki imprez sportowych to taka mała maszynka do produkcji pieniędzy. Dlatego już tam myślą co z tym zrobić. Wydaje mi się że mogą tam faktycznie poświęcić Sky. W końcu WADA to dużo więcej niż kolarstwo. Mogą więc zrobić ze Sky czarną owcę by mediach roztoczyć piękną wizję samooczyszczenia się światowej agencji antydopingowej.
Mogą także pójść na kompromis. W końcu Sky ma z pewnością swoje możliwości. I wtedy oni wszyscy uderzą się w piersi, poświęcą Frooma no i cóż. Życie będzie się toczyć dalej.


#2452

bądźmy realistami- przy budżecie Sky i parciu na wynik u nich i ogólnie w UK, ewentualne przekupienie kilku urzędników czy lekarzy celem wydania takiej a nie innej decyzji, legitymującej brania danego środka nie byłoby żadnym problemem. sad but true


#2453

W UK niejeden związek sportowy jest umoczony dopingiem. Taki kraj :smiley:


#2454

IO w Londynie i brytyjski sport po decyzji przyznania im organizacji, to jedno wielkie dopingowe bagno. Wszyscy biorą dookoła, nie tylko w kolarstwie, a dostanie się Rosjanom, czy jakimś kirgiskim sztangistom.

Froome’a i Wigginsa na stos dla ludu niech rzucą. :smiling_imp:


#2455

Kiedy ma byc decyzja odnośnie Froome’a? Przecież to jest jakaś farsa, będzie sobie tak jeździł do połowy sezonu?


#2456

Nawet szef UCI tego nie wie.


#2457

Pewnie jakby to była inna mniej znana osoba to szybko skończyłby się ten cyrk.


#2458

SKY nie dostało żadnego terminu do którego mają przedstawić wyjaśnienia, więc mogą to przeciągać jak im się tylko podoba.


#2459

Dobry tekst xouted


#2460

Taki sobie :stuck_out_tongue: Nie ma w nim prawie nic o czym byśmy nie wiedzieli. No i ta poprawność polityczna na koniec: „Astmatycy to też ludzie”. A przecież chyba tylko ślepy nie widzi że to jedynie pretekst to zorganizowanego, legalnego dopingu dla organizowanej na górze elity.
W naszym zwykłym życiu dzisiaj analogią są ci „nieszczęśni, skrzywdzeni homosie”. Gdzie pod pretekstem walki z nietolerancją i innymi wyssanymi z palca bzdurami realizuje się plan o którym też nikt nie chce jasno i wyraźnie się wysłowić. Ale może czas wreszcie wyciągnąć głowę z piasku i zacząć nazywać rzeczy po imieniu zamiast przejmować się wykreowanymi sztucznie fałszywymi i pobocznymi problemami.
Sprawa powinna być jasna: jesteś chory, lecz się a nie bierz się za rzeczy wymagające od twojego organizmu ekstremalnego wysiłku. Jeśli się nawet tylko przeziębiłeś, to trudno wylatujesz z gry. Pozbawianie się tkanki tłuszczowej może mieć swoją cenę.
Może wtedy wreszcie, po zakazie wszelkich TUE, prochów i strzykaw podczas wyścigu znowu byśmy zaczęli w kolarstwie oglądać normalnie zbudowanych ludzi.


#2461

a ja tylko nie rozumiem, po co na forum kolarskim pisać o “nieszczęsnych, skrzywdzonych homosiach”. raz, że nie na temat, a dwa że naprawdę nie żyjemy w średniowieczu, żeby pisać o osobach o innej orientacji w sposób pogardliwy. ciekawe tylko, czy siebie pan zulu określa wyrazem heteroś, albo coś w tym stylu. bardzo to jest przykre, że żaden z moderatorów takiego zachowania nie zauważa (choć może to za szybko). i twierdzę tak ja, ojciec dwójki dzieci w szczęśliwym związku małżeńskim z osobą o innej płci niż moja.


#2462

Chyba zulu nie przeczytał fragmentu “Tyle tylko, że problemy z drogami oddechowymi to często choroba zawodowa, która dopiero później jest wykorzystywana (lub nie) jako wymówka do poprawy wyników sportowych.”. Jest spora literatura naukowa na ten temat.

I saramago ma całkowitą rację na ten drugi temat.


#2463

Wydaje mi się że dobrze że o tym wspomniałem gdyż od razu jasne staje się do czego prowadzi ta cała propaganda. Od razu krytyka staje się właśnie polityczna. Nie ważne że nikogo nie chciało się obrazić. Ani astmatyków ani homosiów. Ale zaraz ktoś musi właśnie wyskoczyć że ci biedni ludzie są dyskryminowani, obrażamy, cofamy się do średniowiecza. Podczas gdy rzeczywistość jest taka że to obecne promowanie skrzywdzonych homoseksualistów czy astmatyków prowadzi do powstawania kontrreakcji i krzywego spojrzenia na jednych i drugich. Gdyby nie ta nachalna propaganda i promocja nie byłoby problemu. Nie powstawałyby postawy skrajne. Nie miałbym ja też osobiście nic do jednych i drugich. No i choć w sumie nie mam to jednak mam gdyż mnie to wku…


#2464

Ogólnie xouted pisze w sposób podobny do wypowiedzi polityków - czyli neutralnie, tak żeby każdemu pasowało i z małą ilością konkretów. Dlatego przestałem to czytać, bo osobiście szkoda mi czasu.


#2465

Sorki, wiem że to głupie, ale nie mogę się powstrzymać:
@Leopejo a co tam sądzisz o imigrantach? :stuck_out_tongue:

Ale by trzymać się kolarstwa to właśnie to wydaje mi się być powodem zachowania Moscona. Po prostu czasem człowiek musi odreagować widząc co się dzieje. Tak jak byłem już zresztą dość dawno w Rzymie i moje dwie koleżanki trafiły niechcący do złej dzielnicy. No i trochę najadły się strachu. Nie z powodu Włochów…
Po takim czymś możesz stać się ździebko mniej poprawny politycznie.


#2466

Z drugiej strony gdyby nie imigranci to nie mielibyśmy Bouhanniego, hahahhaah :joy::joy::joy::joy:


#2467

SHITSTORM DETECTED

Ktoś z modów mógłby ogarnąć proszę?


#2468

a to może postaw się w sytuacji osób o odmiennej orientacji niż ty. jest tu taki jeden z drugim gejem i jednocześnie fanem kolarstwa. i wchodzą na forum i co widzą? znowu o takich jak oni wyrażają się w sposób pejoratywny. nawet tutaj, gdzie ma to żadnego związku. jakbyś ty się poczuł w ich sytuacji? bawiłoby cię to? stwierdziłbyś a to nic takiego, w końcu przecież jestem homoś?

a tak poza tym gdzie ty widzisz to nachalne promowanie skrzywdzonych homoseksualistów? w którym miejscu? no i choć oczywiście nie masz nic do nich, to jednak masz, bo cię denerwują (nie będę tutaj używać słów wulgarnych nawet przez dodanie kropek). to tak jakbym powiedział, że ja nie mam nic do osób czarnoskórych, ale ich miejsce jest wyłącznie na polu bawełny, albo na ziemi. w końcu asfalt. bardzo śmieszne, hahahaha. a poza tym to nie jestem rasistą.

i to tyle w temacie. już się więcej wypowiadać nie będę, bo każdy ma swój rozum, albo i nie.


#2469

O imigrantach - sam go jestem - wolę nie mówić. Co do Moscona, on mówi jedno, Francuz drugie, nie wiem kto ma rację, czekam na wyrok UCI.


#2470

@zulu już dostał ostrzeżenie

@zulu, gdybyśmy mieli generalizować to ja się boją nacjonalistów, którzy chcieli mnie ostatnio pobić kiedy idąc ulicą polskiej stolycy rozmawiałem przez telefon po angielsku i niemiecku. Nie mówiąc już nic o mojej biednej partnerce, która jest Chinką z urodzenia, przegląda ze mną polskie gazety i magazy a Polaków się tak po ludzku boi…

@zulu, proszę, idź odreagowuj na adekwatne portale. Tutaj rozmawiamy o kolarstwie, nie o polityce! Nie ośmieszamy, piętnujemy czy pejoratywne określanie osób lub grup nie będzie tolerowane.

A do wszystkich - używajcie funkcji oflagowania wiadomości - jesteśmy tutaj, czytamy… my, moderatorzy i redaktorzy.