DOPING

Z komentarzy na cyclingnews:

Rafael Achury:
Froome jest maszyną! Odwodniony, z wadą nerek, prawie bez tchu z powodu zaawansowanej astmy zdołał wygrać Grand Tour pokonując kupę zdrowych sportowców!

edwardo odp:
Może więc powinien być przetestowany na obecność oleju hydraulicznego i obwodów scalonych?

Steve C odp:
A zatem doping mechaniczny! Choć nie w rowerze, on sam jest robotem!

:smiley:

A tak poza tym to Froome ma tam swoich dyżurnych trolli próbujących odwracać kota ogonem. Szybkie ludki, gdy tylko się coś pojawi o sprawie to zaraz się uaktywniają. Czuwają.
Naprawdę, tak jak napisałem wcześniej, jeśli Froome się z tego wywinie to będzie jak splunięcie wszystkim w twarz. Nie wyobrażam sobie kary krótszej niż rok, jeśli to ma jakoś wyglądać.
Podobno pracują tam nad szybkim rozwiązaniem, więc przed Giro trochę powinno się wyjaśnić.

Załóżmy że nawet jeśli mu się upiecze na polu prawnym, to kibice i tak mu żyć nie dadzą a już szczególnie we Francji, chyba od podjazdu do szczytu będzie musiała stać armia francuska spleciona rękoma niczym włoska na zoncolanie

No, czego można być pewnym, to biegających inhalatorów wzdłuż trasy :wink:

No dobra, Froome ma wystartować w Ruta del Sol. Moje marzenie to zobaczyć atak Frooma, którego wszyscy ignorują oglądając się na siebie jakby Chris nie istniał…
Ale znając życie to raczej pojedzie asekuracyjnie starając nie rzucać się w oczy. Tylko czy mu się to uda.

TT Vuelta San Juan donosi o jakiejś pozytywnej niespodziance. Szczegóły pewnie niebawem.

TT Vuelta San Juan donosi o jakiejś pozytywnej niespodziance. Szczegóły pewnie niebawem.

You can be hero, just for one day :wink:

Wydaje mi się, ze w przypadku dyskwalifikacji powinni anulować wszystkie wyniki Chrisa od Vuelty, a karę np. 6 miesięcy liczyć od dnia ostatniego startu. Jeśli pojedzie 1 maja to kara do 1 listopada.

Jeśli policzą mu karę od końca Vuelty, a tak zapewne będzie, do tego dając mu teraz trenować i startować normalnie, a ten wróci na Giro/TdF, bo niby minie 6 miesięcy od Vuelty, to zawodowe kolarstwo stanie się kpiną. I tak pewnie będzie.

Bez przesady, każda kara mniejsza niż rok będzie kpiną. Co to jest 6 miesięcy? Dlaczego nie wciągać dopingu skoro dadzą ci parę miesięcy?
Kolumbijczykom niedawno powkładano po 4 lata, Valverde też miał 2 letnią przerwę i jakoś nie płacze. 2 lata dla Frooma. No chyba że godzimy się że jest on z jakiejś lepszej rasy, wybrańcem ze swoimi przywilejami. Podobnie jak grupa Sky oczywiście.
Tak swoją drogą to Froome jakoś nie miał oporów przed wzywaniem do ukarania, zawieszenia Astany, kiedy parę lat temu wyskakiwały różne przypadki dopingu związane z tą grupą. Ale on sam jest oczywiście inny. Niewinny, nie zawiesi się i w ogóle.

A poza tym może ktoś rzuciłby okiem na to co publikuje na Stravie? Podobno jakieś kosmiczne prędkości itd. Froome pomyka motocyklem…

2 lat nie dostanie, nie masz na co liczyć. Wcześniej kolarze za to samo dostawali mniej i on też dostanie mniej.

Za podobne wykroczenie Ulissi dostał 9 miesięcy, więc to maks czego można się u Frooma spodziewać.

Ale Ulissi poszedł chyba na ugodę? No i jeśli to stanie się nową świecką tradycją to niewielka w sumie kara za branie salbutamolu z pewnością zachęci kolejnych.

Podobno to jednak atak hakerski na stronę wyścigu i nic nie mają :smiley:

Froome Froomem, ale z tego co widzę, nie ma jeszcze werdyktu w sprawie A.Cardoso!
Zaraz będzie 8 miesięcy.

Może i atak hakerski, ale wyników próbek jeszcze nie ma więc w sumie wychodzi na jedno :smiley:

Tak sobie myślę o nadchodzącym tegorocznym debiucie Frooma i tym całym moczu, którym od czasu do czasu ktoś go oblewa. Czemu w sumie nie wykorzystał jego do wyjaśnienia swoich problemów? „Niechcący łyknąłem mocz, którym ktoś chlusnął mi w twarz. Musiał mieć za dużą ilość salbutamolu” :smiling_imp:

Ciekawa byłaby też jakaś inicjatywa ze strony kibiców. W stylu:
„Pamiętaj. Froome jest chory, ma astmę, jeśli chcesz oblać go sikami to tylko z salbutamolem!”

Tymczasem na innej arenie sportowej.
Na Igrzyska 6240 porcji lekarstw na astmę u Norwegów

Czytałem przed momentem wywiad z David Lappartient i tak w skrócie że jest za tym by za doping mechaniczny dawać dożywotnią dyskwalifikacje a czemu by nie zastosować takiej samej w przypadku farmakologicznego( tak domyślam się miedzy innymi dzięki taki sprawom jak Froome) bo jak to salbutamol do epo porównać … ale oszustwo jest oszustwem a tak np 2 letnie bany to prowokacja bierz jak Ci się nie uda to od pauzujesz dwa lata , ale jeśli Ci się uda przy odpowiednim talencie i ekipie / dobrych znajomościach dasz radę to zyski będą duże …

Ciekawe jak tam w Sky podchodzą do Frooma inni zawodnicy. Czy uśmiecha im się przykładowo jechać Ruta del Sol. Szczęśliwie dla Kwiatka i innych Polaków nie będą musieli tam prezentować krzywych uśmiechów.

Dzisiejsza Gazzetta dello Sport mówi o dwóch Polakach w aferze Altopack.

Jeśli młody Polak w drużynie zachowuje się prawie honorowo (proponują mu doping, najpierw nie chce, choć według Gazzetty potem on też zaczyna brać), to drugi wymieniony Polak, o którym mówi jeden Dyrektor Sportowy, to jedna największych gwiazd polskiego i światowego kolarstwa.