drętwiejące dłonie

Myślicie, że np. taki stabilizator mdh.pl/product,product,308.html może rozwiązać problem, z którym też się zmagam? Jeżeli to pomoże to chętnie kupię, ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto.

Cześć,
być może komuś pomogę, miałem opisany przez was problem i byłem mocno przestraszony, że z dwa ostatnie palce obu rąk będę miał odrętwiałe całe życie :wink:
Krótko"
Przyczyna: długa trasa (170 km) z marnymi rękawiczkami i nieprawidłowo ustawioną kierownicą w stosunku do siodełka. Przez silny, długotrwały ucisk uszkodziłem nerw łokciowy, odpowiedzialny m. in. za unerwienie IV i V palca dłoni.
Objawy: odrętwienie dwóch ostatnich palców obu rąk, uczucie przechodzenia przez nie prądu przy dotknięciu.
Zalecenia: obniżenie siodełka, lub obniżenie wysokości kierownicy (musiałem wybrać pierwsze, bo rower mam decathlonowy bez możliwości regulacji wysokości kierownicy), zakup porządnych piankowych rękawic, kilkutygodniowa suplementacja witaminy B12.

Po trzech miesiącach, systematycznie, odrętwienie i “prądy” znikały z kolejnych części palca (ponoć nerwy regenerują się w tempie ok. 1 cm na miesiąc). Obecnie niemal nie czuje już nic (jeszcze końcóweczki palców mają lekkie mrowienie niekiedy.

Jeśli komuś pomogę dojść do zdrowia to super, pozdrawiam.

Oj wiem coś o tym. Sam miałem takie problemy jakiś czas temu, aczkolwiek były związane nie z jazdą rowerem ale z pracą na komputerze. Naciskałem na nerwy ponieważ trzymałem dłoń na klawiaturze a nie w powietrzu. Można nabawić się tak zwanego zespołu cieśni.

Na szczęście w porę poszedłem do specjalisty. Przeszło ale musiałem stosować ćwiczenia. I zmienić sposób pisania ;/

Też mam ten problem i podejrzewam, że przyczyną mogą być zużyte już rękawiczki. Już od zeszłego sezonu zamierzam kupić nowe i coś mi nie wychodzi :confused: Czy możecie polecić jakieś, które Wam pomogły? Markę lub model?

problemem jest zbyt niska kierownica,ustawiona pod niewygodnym kątem ,ale przedewszystkim technika trzymania kierownicy
łokcie powinny być luźne ,nie zblokowane na prosto ,powinny być lekko ugięte i swobodnie pracować pod wpływem uderzeń kierownicy.dłonie w zamian za to mają mocno chwytać kierownicę tak że odczuwa się odpowiednie napięcie przedramion i to zapewni lepszą kontrolę.na kierownicy się nie opiera tylko trzyma ją i kieruje :slight_smile: