Driedaagse van De Panne-Koksijde - 2.HC - 2 etap.


#1

Driedaagse van De Panne-Koksijde - 2.HC - 2 etap.
Dzisiejszy etap miał długość 227 km i nie był łatwy. Wycofało się kolejnych 16 kolarzy. Etap wygrał kolarz z Austrii, Bernhard Eisel (Française des Jeux), który wyprzedził na finiszu Danilo Napolitano (Lampre-Fondital) i Niko Eeckhout (Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen). Liderem został zwycięzca etapu. Najbliżej z Polaków na 87 miejscu ze stratą 1.01 minuty do zwycięzcy przyjechał Marcin Lewandowski. Pozostali kolarze Intel-Action dotarli do mety w ostatniej grupie. Drugi etap potwierdził, że kolarze Intel-Action nie są prawidłowo przygotowani do udziału w tym wymagającym wyścigu.

[color=blue]Klasyfikacja 2 etapu:

1 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 5.34.14 (40.75 km/h)
2 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital
3 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud
5 Baden Cooke (Aus) Unibet.com
6 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
7 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic
8 Enrico Degano (Ita) Barloworld
9 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
10 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile

87 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action 1.01
112 Mariusz Witecki (Pol) Intel-Action 16.11

120 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action

122 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action

[color=blue]Klasyfikacja po 2 etapie:

1 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 10.13.52
2 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.04
3 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.35
4 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.59
5 Luca Paolini (Ita) Liquigas
6 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic 1.05
7 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.11
8 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano
9 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 1.15
10 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.

107 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action 19.44

127 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action 34.54
127 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action


142 Mariusz Witecki (Pol) Intel-Action 40.47


#2

Driedaagse van De Panne-Koksijde - 2.HC - 3 etap.

Przedpołudniowy etap liczył 119 km i padł łupem Stevena De Jongha (Quick Step-Innergetic), który finiszował na czele 3-osobowej ucieczki. Steven na finiszu pokonał Claudio Corioniego (Lampre-Fondital) i Sebastiena Rosselera (Quick Step-Innergetic). Liderem pozostał Bernhard Eisel (Française des Jeux). Wśród 20 kolarzy, którzy nie ukończyli 3 etapu znalazł sie Mariusz Witecki.

[color=blue]Wyniki 3 etapu:

1 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 2.48.23 (42.403 km/h)
2 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
3 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic
4 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 0.27
5 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
6 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
7 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
8 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
9 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
10 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team

72 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action 19.18
73 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action

84 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action

DNF Mariusz Witecki (Pol) Intel-Action

[color=blue]Klasyfikacja po 3 etapach:

1 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 13.02.42
2 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.04
3 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.35
4 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 0.40
5 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 0.45
6 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.59
7 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 1.04
8 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.15
9 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
10 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
11 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 1.29
12 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.38
13 Koen De Kort (Ned) Liberty Seguros-Würth Team
14 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
15 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
16 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic
17 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 2.16
18 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.02
19 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile 3.06
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
21 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
22 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
23 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.15
24 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 3.20
25 Marco Milesi (Ita) Liquigas 3.29
26 Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano
27 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile 8.53
28 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 10.07
29 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 13.33
30 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile 14.24
31 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 15.24
32 Giosue Bonomi (Ita) Barloworld 19.17
33 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 19.22
34 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic 19.56
35 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano 20.02
36 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile 20.06
37 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud
38 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux
39 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
40 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 20.12
41 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg
42 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
43 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
44 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 20.20
45 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 20.21
46 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
47 Angel Castresana Del Val (Spa) Unibet.com
48 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
48 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano
50 Fabio Baldato (Ita) Team Tenax Salmilano
51 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team 20.29
52 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
53 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
54 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
55 Jan Boven (Ned) Rabobank
56 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
57 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
58 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
59 Carlos Abellan (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
60 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
61 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano
62 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 20.32
63 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 20.44
64 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
65 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
66 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
67 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R. 21.07
68 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 24.37
69 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 25.47
70 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
71 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
72 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 26.02
73 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
74 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 26.32
75 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 26.49
76 Enrico Degano (Ita) Barloworld 27.53
77 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 31.23
78 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team 31.41
79 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team 31.45
80 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 32.24
81 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
82 Marc Wauters (Bel) Rabobank 36.17
83 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
84 Tom Southam (GBr) Barloworld
85 Daniele Colli (Ita) Liquigas 36.32
86 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
87 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team
88 Igor Astarloa (Spa) Barloworld
89 Graeme Brown (Aus) Rabobank 37.34
90 Dario Pieri (Ita) Team L.P.R. 37.52
91 Frank Vandenbroucke (Bel) Unibet.com 37.57
92 Frederic Finot (Fra) Française des Jeux
93 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action 38.35
94 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile 38.50
95 Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud 40.42
96 Pascal Hungerbuhler (Swi) Team Vorarlberg
97 Artur Gajek (Ger) Team Wiesenhof Akud 41.44
98 Marco Serpellini (Ita) Unibet.com
99 Diego Caccia (Ita) Barloworld
100 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 51.32
101 Christo Girschweider (Swi) Team Vorarlberg
102 Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg
103 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R.
104 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 53.25
105 Werner Van Zimmeren (Ned) Flanders 53.45
106 Werner Van Zandbeek (Ned) Flanders
107 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
108 Marco Righetto (Ita) Liquigas
109 Felix Odebrecht (Ger) Team Wiesenhof Akud
110 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
111 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud
112 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux
113 Christian Lener (Aut) Team Vorarlberg
114 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action
115 Denis Flahaut (Fra) Flanders
116 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action
117 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
118 Claudio Cucinotta (Ita) Team Tenax Salmilano
119 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom 54.00
120 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
121 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
122 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago


#3

Driedaagse van De Panne-Koksijde - 2.HC - 4 etap.

4 etap to 12-sto kilometrowa indywidualna jazda na czas. Bardzo dobrze pojechali na czas kolarze Discovery Channel, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca. Zwyciężył Leif Hoste przed Georgem Hincapiem i Stijnem Devolderem. Leif Hoste (Discovery Channel Pro Cycling Team) wygrywając 4 etap został zwycięzcą całego wyścigu. Najwyżej z Polaków na czas pojechał Łukasz Bodnar, który zajął 69 miejsce ze stratą 2 minut do Leif Hoste. Marcin Lewandowski przekroczył limit czasu i nie został sklasyfikowany. Podobnie drużyna Intel-Action nie została sklasyfikowana, ponieważ wyścig ukończyła tylko w 2-wu osobowym składzie. Wyścig Driedaagse van De Panne-Koksijde był wybitnie nieudany dla grupy Intel-Actio. Polacy pojechali grubo poniżej swoich możliwości i zawiedli oczekiwania kibiców.

[color=blue]Wyniki 4 etapu:

1 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 14.17.99 (48.2 km/h)
2 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.14
3 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.18
4 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 0.27
5 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto 0.30
6 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.34
7 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
8 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
9 Frank Vandenbroucke (Bel) Unibet.com 0.39
10 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital 0.41
11 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.43
12 Marc Wauters (Bel) Rabobank 0.47
13 Jan Boven (Ned) Rabobank 0.51
14 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.52
15 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 0.57
16 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
17 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 0.58
18 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux 0.59
19 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 1.01
20 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team 1.03

69 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action 2.01

93 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 2.49

Outside time limit (hors delai)
HD Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action

[color=blue]Klasyfikacja generalna:

1 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 13.17.03
2 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 0.30
3 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.05

4 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 1.08
5 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.25
6 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 1.34
7 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.45
8 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.52
9 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital 2.15
10 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 2.35
11 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 2.42
12 Koen De Kort (Ned) Liberty Seguros-Würth Team 2.44
13 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 2.49
14 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
15 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic 2.50
16 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 2.59
17 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 3.31
18 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto 3.32
19 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.54
20 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.55
21 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile 4.08
22 Marco Milesi (Ita) Liquigas 4.41
23 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux 4.49
24 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile 5.01
25 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 5.46
26 Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano 6.10
27 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile 10.31
28 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 12.09
29 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 15.21
30 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile 16.50
31 Jan Boven (Ned) Rabobank 21.16
32 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 21.17
33 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team 21.28
34 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 21.29
35 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems 21.34
36 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto 21.37
37 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 21.41
38 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 21.54
39 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team 21.56
40 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto 21.58
41 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 21.59
42 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 22.01
43 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R. 22.03
44 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems 22.05
45 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
46 Carlos Abellan (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 22.09
47 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 22.12
48 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 22.13
49 Giosue Bonomi (Ita) Barloworld
50 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux 22.15
51 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 22.17
52 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 22.24
53 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
54 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 22.31
55 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano 22.32
56 Angel Castresana Del Val (Spa) Unibet.com 22.38
57 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux 22.49
58 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg
59 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano 23.00
60 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano 23.20
61 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R. 23.21
62 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 26.40
63 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom 27.02
64 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 27.06
65 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 27.14
66 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 27.29
67 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 27.41
68 Enrico Degano (Ita) Barloworld 30.20
69 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team 32.52
70 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 33.12
71 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 33.23
72 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom 34.33
73 Marc Wauters (Bel) Rabobank 37.00
74 Daniele Colli (Ita) Liquigas 37.34
75 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 38.07
76 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team 38.26
77 Frank Vandenbroucke (Bel) Unibet.com 38.32
78 Graeme Brown (Aus) Rabobank 39.18
79 Frederic Finot (Fra) Française des Jeux 39.42
80 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile 40.45
81 Marco Serpellini (Ita) Unibet.com 43.23
82 Diego Caccia (Ita) Barloworld 43.25
83 Artur Gajek (Ger) Team Wiesenhof Akud 45.04
84 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 52.57
85 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R. 53.33
86 Christo Girschweider (Swi) Team Vorarlberg 53.59
87 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 54.39
88 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux 54.40
89 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 55.18
[color=red]90 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action 55.42
91 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom 55.45
92 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud 55.55
93 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
94 Marco Righetto (Ita) Liquigas 55.59
95 Werner Van Zimmeren (Ned) Flanders 56.24
96 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
[color=red]97 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 56.30
98 Werner Van Zandbeek (Ned) Flanders 56.47
99 Felix Odebrecht (Ger) Team Wiesenhof Akud 57.00
100 Christian Lener (Aut) Team Vorarlberg 57.02
101 Denis Flahaut (Fra) Flanders 57.11


#4

heh…pobyt w Stanach zbytnio nie pomogl, ale trudno sie dziwic jesli wchodzi sie w sezon dopiero w kwietniu, w bardzo trudny wyscig, a pogoda niesprzyjala, deszcz, wiatr…, ale tak czy siak start FATALNY.
No a zawodnicy z DSC zmietli reszte w czasowce, choc myslalem ze wyscig wygra Hincapie ale przegapil I etap, ale i tak wszystko zostalo w rodzinie