Drobny wyciąg z zasad i kultury


#1

Pokrótce o zasadach
Z zasady na naszym forum piszemy po polsku, a nie po polskiemu. Jednak redakcja ani moderatorzy nie mają zamiaru w jakikolwiek sposób egzekwować tejże zasady a jedynie polegać będą na kulturze słowa piszącego oraz sugestiach/szturchnięciach innych forumowiczów.

Na forum absolutnie nie dopuszczamy użycia języka zwanego potocznie “rynsztokowym”. W żadnej ilości i formie, choć każdy przypadek będzie rozpatrywany przez administratora czy moderatora osobiście i indywidualnie, a wymienieni mają prawo do odstąpienia od karania piszącego.

Na forum absolutnie nie będziemy tolerować obrażania przez piszącego współforumowiczów, w żadnej formie czy formule. Osoby, które się tego dopuszczą, będą bezlitośnie napiętnowywane i karane.

Postępuj zgodnie z zasadą: Nigdy nie kłóć się z idiotą. Sprowadzi Cie na swój poziom i pokona doświadczeniem. Jeśli widzisz, że działania innego forumowicza noszą znamiona zaczepki a jego celem wydaje się być wywołanie Pierwszej Wojny Szprychowej - zignoruj go. A jeśli się nie da, zgłoś takiego człowieka do Naczelnego lub któregokolwiek z Moderatorów, gdyż oni mają odpowiedni zapas środków, aby dyscyplinować niepoprawnych forumowiczów.

Metodyka karania
Karać można w sposób dwojaki:

  • poprzez zamknięcie tematu i napiętnowanie piszącego/piszących w formie pisemnej
  • poprzez nałożenie ostrzeżenia

Forma pierwsza nie wymaga IMO komentarza.

Ostrzeżenia realizowane są przez redakcję oraz moderatorów. Moderator może nałożyć ostrzeżenia o maksymalnej wartości 1, Administrator - dowolnej. Każde ostrzeżenie zachowuje ważność przez min. 60 dni, jednak może być przez Administratora przedłużone na dowolny okres nie dłuższy niż rok.
Jeśli dany forumowicz uzbiera ostrzeżenia o łącznej sumie wartości 6, zostanie dlań zablokowana możliwość pisania wiadomości aż do okresu, kiedy łączna suma ostrzeżeń nie zmniejszy się poniżej ww. wartości. Jeśli zaś łączna suma wartości ostrzeżeń osiągnie 10 zostanie zablokowana możliwość logowania się na forum, a forumowicz stanie się użytkownikiem biernym.

Od nadanych ostrzeżeń można się odwoływać u Administratora, jednak nieuzasadnione i buńczuczne odwołania mogą być karane dodatkowym ostrzeżeniem.

I na koniec krótko o przepisach: