Dryblasy. Wysocy kolarze

Dryblasy – wątek nieco wiosenny i z przymrużeniem oka ;o)

Do jego napisania, a jak dalej zobaczycie – przygotowania zestawienia – skłoniły mnie względy osobiste. Sam mam 195 cm wzrostu i ważę ( obecnie ) 89 kg. Odkąd pamiętam całe rzesze ludzi zapytywały mnie : „Pewno grasz w kosza / siatkę?” A ja wprost nie cierpię przez to stereotypowe mnie traktowanie tych dyscyplin sportowych :astonished:)
Odpowiadałem i odpowiadam zawsze : „Nie, interesuję się kolarstwem, jeżdżę na rowerze!”
Ludzie wtedy : „Ty kolarzem?! Jesteś przecież za duży!” lub „A są takie duże rowery?”

No właśnie :astonished:) Dla zmiażdżenia tych stereotypów przygotowałem poniższe zestawienie dryblasów z zawodowego peletonu – ilu tu asów!!!
Dla wyjaśnienia : za „dryblasów” uznałem zawodników o wzroście od 190 cm w górę :astonished:)

( imię i nazwisko; aktualna drużyna; wzrost; waga; rok urodzenia )

Ondrej Sosenka Aqua&Sapone 200 81-90 1975 Bert Roesems Davitamon-Lotto 196 81 1972 Magnus Backstedt Liquigas-Bianchi 193 94 1975 Tom Boonen Quickstep 192 82 1980 Lars Bak CSC 190 76 1980 Mathew Hayman Rabobank 190 78 1978 Roy Sentjens Rabobank 190 73 1980 Allesandro Ballan Lampre-Fondital 190 72 1979

Zapraszam do uzupełniania listy zawodowych i niezawodowych ( czyli Was ) Dryblasów ! :astonished:)

Pozdrawiam wszystkich Dryblasów !!!

Los Adamos, skąd ja znam ten problem :slight_smile: Ja mam 194 cm wzrostu i waże 69 kg. Na takim wzroście się chyba nieskończy- mam 17 lat :smiley:

Kuba, gratuluję wagi – ale z Ciebie szczuplak !!! Ja chętnie zrzuciłbym jakieś 5 kg, tak do mniej więcej 85 kg, ale nie bardzo daję radę – może w środku sezonu.

Pozdrawiam

Dzięki Los Adamos :slight_smile: Ale u mnie to chyba jakieś uwarunkowania genetyczne. Wszyscy w rodzinie są bardzo szczupli, ale ja katując się na rowerku jestem najszczuplejszy :smiley: Kiedyś próbowałem przybrać na wadze, ale mi nie wyszło…
A z wysokich kolarzy to myślałem jeszcze o Thorze Hoshovdzie, ale nie mogę znaleść jego wzrostu nigdzie.

-EDIT-
Teraz mi się przypomniało, że przecież Indurain ma 188 cm wzrostu! I przecież wcale nie był sprinterem itp. tylko 5-cio krotnym zwycięzcą TdF.

Gratuluję wzrostu :smiley:
Taki wzrost może też być atutem - jest za kim się schować :wink:
Dorzucę kilka nazwisk.

Paolo Forneciari - LAMPRE - 191/80/1971
Bram Schmitz - T-MOBILE - 195/77/1977
Olivier Kaisen - DAVITAMON-LOTTO- 195/83/1983
Gert Steegmans - jw. - 190/82/1980
Johan Vansummeren - jw. - 197/79/1981
Toni Colom - ILLES BALEARS - 193/70/1978
Vladimir Karpets - jw. - 190/79/1980
Imanol Ervity - jw. - 193/70/1983
Axel Merckx - PHONAK - 191/73/1972

Dorzucę też Jensa Voigta (CSC) ma tylko 189, ale bardzo go lubię 189/76/1971

193cm, 80kg :slight_smile:

Ja, Naczelny, zaliczam się do grupy dryblasów.

Mój trener, kiedy jako i tak już wysoki młodziak przyszedłem do klubu z ojcem, z radości zacierał ręce - mówił, że jak jeszcze trochę podrosnę to będzie materiał na czasowca i/lub sprintera oraz specjalistę od klasyków. Jak później mawiał tacy zawodnicy to częstokroć dobry materiał na lidera teamu…
(a ja go zdradziłem i porzuciłem peleton :cry:)

Oki, 175 cm i 57 Kg wagi.

Idealna postra na górala, nikt mnie nie dogoni na zadnym podjezdzie :slight_smile:

Hehe, Kamil załóż sobie oddzielny temat, a nie się tu przechwalasz wzrostem i umiejętnościami :stuck_out_tongue: :wink:

174cm 63kg :slight_smile: Myslalem ze chudszego nie ma :slight_smile: ale są :slight_smile: np: Kamil :slight_smile: heh.

194cm i 83 kilo bylbym w czolowce peletonu :slight_smile:

No to się przemogłem i nadchodzę: wzrostem się nie wyróżniam, marne 190 cm, ale za to wagą… rekord był chyba w 2004, kiedy to przed 14 dniowym kręceniem (wybitnie rekreacyjnym) ważyłem ok. 105 kg, po tym urlopie spadło do ok. 98 i mniej więcej tak się trzyma, z niewielkim skokiem w zimie. Do lata chciałbym zejść do +/- 90 kg i przy tym pozostać. Jeżdżę po płaskim, nierzadko przy wietrznej pogodzie, więc trochę masy jest mi potrzebne.

Jak to wszystko zależy od kontekstu: niby gabaryty mam normalne, ale na Waszym tle wyglądam pewnie jak misiek. Paru moich kolegów uprawiających jedynie “Eurosport” (co najwyżej) waży tyle, co ja albo i więcej, przy (niekiedy znacznie) niższym wzroscie.

Guru, jak policzyłem sobie na proporcjach to z moim wzrostem ważyłbyś tylko kilogram więcej, dokładnie ważyłbyś 70,2413 kg :wink: A ja z Twoim wzrostem ważyłbym niecałe 62 kg (61,8866 kg).
Ale mi się liczenia zachciało :smiley:
[size=50]Choć zapewne wzrost:wagi jest wartością nieproporcjonalną…[/size]

Ale wątek wzbudził zainteresowanie, no no! Bardzo się cieszę :o)

„Evka”, dziękuję za spory wkład do bazy danych Dryblasów. Kuba słusznie zauważa, że dość wysoki jest Hoshovd, ale ja również nie mogę znaleźć o nim informacji, podobnie jak o Pawle Padrnosie z Discovery

A tak przy okazji – dobrze wiedzieć, ze nie jest się jedynym forumowiczem w rozmiarze XXL ;o) Wyobraźcie sobie jak by to wyglądało, gdybyśmy wyruszyli razem na trening. Potęga Panowie, potęga !!! :o)))

Piotrze podoba mi się stwierdzenie „koledzy uprawiający jedynie Eurosport” – też znam takich hehehe

zawsze macie jeszcze jedną forumowiczkę, tak dla ścisłości - 180 cm :smiley:

Szacunek, pozdrawiam :astonished:)

Olga, pokona wszystkich urodą:)

A co do mojej wagi to nawet w horoskopie mam napisane, ze będe chudy, i tak jest nie moge przytyć choć bym bardzo tego chciał :slight_smile:

Lizus, lizus :wink:

Kamil, ja mam tak samo z tyciem. Nie dlatego, że mało jem, ale dlatego, że… nie tyje od tego :slight_smile: A mój ulubiony tekst do niektórych dziewczyn brzmi: “Wiem, że chciałabyś być tak chuda jak ja” :wink:

BTW był jeszcze taki jeden bardzo wysoki kolarz, zapamiętałem go z relacji jak na końcu peletonu wyprostowany jadł szarlotkę. Komentatorzy też o tym wzroście coś wspominali. Chyba w FDJeux wtedy ten zawodnik jeździł.

to ja przy Was, szanowni drągale jestem jak troll, mierzę ledwie 183 z wagą 80-81 kg. :smiley:

Los Adamos, Hushovd nie z naszej ligi, jak się okazało. Cyclingnews podaje: 1, 83m/81 kg. Padrnos: 1,89 m, 83 kg. Co do Norwega, to info z lutego br., zaś o Padrnosie nie wiem, ale chyba nie zmalał a i wagę trzyma raczej podobną.