Dura Ace 7900 (2009) zarys + zdjęcia prototypu

Polecam link:

pedalhardcycling.com/2008/03/18/ … -2009.aspx

hmmm… Brzmi prawdopodobnie…

Wygląda na to, że mylą się Ci, którzy dopatrują się innowacji wynikających z rywalizacji Campagnolo i Shimano. IMHO draft pokazuje, że nowa DA jest mocno stymulowana przez nowego SRAM Red, który został uznany za głownego konkurenta.

Tak jak sądziłem opowiastki o nimożebnej liczbie biegów (i niekompatybilności z istniejącymi ramami) albo o całkowitym przejściu na elektonikę należy raczej włożyć między bajki.

Nieco zdziwiło mnie stwierdzenie:
“Shimano has forged their 7900-series aluminum crank with even thinner walls to make it lighter than any production carbon crankset in the marketplace.”
IMO brzmi jako ambitny plan. Przyznam, że oczekiwałem raczej rozwoju FC-7800C (karbon).

Zobaczymy…

A tu mamy zdjęcia prototypu:
rouesartisanales.com/article-17747139.html

nawet bardzo ambitnie bo do nadrobienia maja 100 g.
Mysle ze chodzi o to że: same łopatki będą lzejsze niz u konkurentów, natomiast cieżki mechanizm sprawi że ciagle łapy da beda wagowo daleok w tyle.

crankset == korby

[size=75][ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 09:16 ][/size]
Nieco bardziej konkretnie:
cyclingnews.com/road/2008/ap … em_tech108

właśnie chciałem wkleić tu ten link, ale ktoś mnie uprzedził :smiley: ciekawie sie zapowiada ten DA, takie wymieszanie Shimano - Sram - Campa :astonished:

Doktorze, bardzo ciekawa strona, którą polecasz. Dzięki!

Swoją drogą zobaczcie jakie porażające przykłady destrukcji znalazłem na ww. stronie:

rouesartisanales.com/photo-2 … 1_jpg.html

rouesartisanales.com/photo-2 … t_jpg.html

Zdjęcie na stronie szosy: forums.rowery.org/download.php?i … a861404947
Proszę zwrócić uwagi na łapy!

jak widac zrobily sie podobne do klamek campy. dokladnie chodzi o to ze nie ma pancerzy na wierzchu. a moze Doktor o cos innego Ci chodzi?

Aha, na razie znamy hasło marketingowe dla nowego DA 7900 (dla 7800 brzmiało: “performance without compromise”): “evolution of perfection” (cycle.shimano-eu.com/). Czyli domniemania, że DA 7900 będzie udoskonaloną (da się?!), ewolucyjną wersją DA 7800 są już potwierdzone oficjalnie.

Widać że ktoś tam myśli…

Najlżejsze karbonowe korby na rynku ważą ok. 550g wraz z supportem i blatami, jest też cała masa różnych korb które ważą ok. 600g - nie widzę możliwości żeby DA7900 było lżejsze, troche się Shimano zapędziło z zapowiedziami, myślę że jak osiągną 650-700g za komplet to będzie dobry wynik.

pzdr