dzienniki sportowe

Interesuje mnie taka kwestia. Nie wiem czy było już to poruszane bo jestem tu od niedawna ale zapytam. Czy wiecie może gdzie można dostać w Polsce (jeśli w ogóle można) zagraniczne dzienniki sportowe, głównie mi chodzi o L’Equipe czy też La Gazzetta Dello Sport? Pomyslałem sobie, że jak odbywa się TdF czy Giro to fajnie byłoby mieć na pamiątkę taką gazetkę, która na pewno wydaje z okazji wyścigu jakieś specjalne wydania. Rozumiem, że na bieżąco taka gazetę ciężko dostać w naszym kraju, ale może jakieś salony prasowe sprowadzają tego typu gazety? Wiecie coś na ten temat?

w każdym większym mieście w Empiku są zwykle. W Warszawie i Krakowie na pewno.

Skoro mówisz ze są w Empiku to powinny być i także w Łodzi, w Wawie i Krakowie nie bywam za często. Dzięki

W Empikach są zazwyczaj, nie zawsze w każdym, ale generalnie są - jak nie w jednym, to w drugim salonie. Podnie można tam też dostać inne gazety stricte o kolarstwie, np. ProCycling (chociaż cena astronomiczna). Co raz więcej innych salonów prasowych też ma prasę zagraniczną, więc może znajdziesz coś bliżej siebie.

P.S. Myślałem, że tylko ja jestem taki zboczony, że zworzę ze świata gazety, w których rozumiem raptem 5 słów, a tylko dzięki zdjęciom wiem, że piszą o etapie Giro czy Touru :stuck_out_tongue: Świetna pamiątka!

hmm ja też zbieram takie smaczki, choć nie tylko bieżące. ostatnio w antykwariacie natrafiłem na francuski przedwojenny Match, w którym jest bardzo dużo świetnych ilustracji [francuski mój jest na poziomie “je suis”, ale powoli, powoli]. polecam

jeżeli ktoś ma magazyny, plakaty i inne bibeloty, którymi zechciałby się podzielić np tutaj elektronicznie, to upraszam się o to :]

chętnie też wejdę w posiadanie bardziej namacalne :stuck_out_tongue: