Endomondo

Mam Pytanie czy korzystacie z Endomondo??
ja ostatni czas używam ale przerywa mi pracę lub gubi zasięg

gupi ci sygnał GPS w urządzeniu a nie Endomondo

Tompoz

ok ale w czasie jazdy sie wyłącza i mam wyznaczoną trasę np. połowę

Ja zamiast endomondo używam czasami sport trackera, ma możliwość ustawienia większej liczby dyscyplin i jakoś lepiej działa.

bo masz w endoondo zaznaczona funkcje pauzy gdy sie nie poruszasz i on pauzije gdy traci sygnał gps

Tompoz

podas swó j nicl z endomondo

sam używam endomondo, działa super, nigdy z nim nie miałem problemów, a co do wyboru dyscyplin, to jest ich tam multum!!!

Dziś jest promocja w sklepie Google Play (wczesniej znany jako Android Market).

M in wersja endomondo PRO do kupienia za 25 centów (80 groszy).

Normalna cena (w zależności od widzimisię sklepu) do nabycia w cenie od 18 zl do prawie 30 zl.

właśnie zauwazylem tylko nie ma jak zapłąic

Tompoz

Edemondo to jednorazowa opłata :question:

Tak, jednorazowa.
To kasa za zakup aplikacji.

Platność karta kredytową albo zwykła karta płatniczą/debetową jeśli się nadaje do transakcji w necie.

uwaga!
nie polecam Endomondo PRO ponieważ ma opcje “oszczedzania energi” co powoduje że co jakiś czas “usypia” aplikacje a przebytą drogą wylicza po lini prostej co wpływa na ostateczny dystans.
Używam Endomodno od lat i nie zamienię na nic innego. Dobrze wylicza dystans i predkość jak i przewyższenia.

Przecież możesz tę opcję wyłączyć w ustawieniach.

Korzystam z endomondo… endomondo.com/profile/1796231

Kto chce zapraszam do znajomych, może jakieś wspólne treningi ? :mrgreen:

Też korzystam z Endomondo. Początkowo współpraca GSP - Endo była bez zarzutu, teraz jednak zauważam, że często GPS szwankuje - długo szuka sygnału (czasem w pochmurne dni w ogóle nie znajduje - ale to wiadomo), często go traci, by po chwili go znaleźć.
Po przejechaniu/przebiegnięciu prawie 700 km mam kilka uwag co do pracy endo:

  1. DYSTANS:
    ROWER
    Naturalnie różnica w pomiarze z licznikiem rowerowym (endo liczy mniej niż licznik gdzieś koło 2-2,5 km na 30 km) jest oczywista. GPS sumuje długość przebytych dróg, rower nie jedzie “jak po sznurku”, więc licznik nalicza większy kilometraż.
    BIEGANIE
    Tu już bardziej mnie te różnice bolą. Często biegam na atestowanej bieżni (333,33 m), więc nie ma problemu z obliczeniem dystansu i początkowo Endo pokazywało dystans w 99% taki jak powinien, ale ostatnio na 5 km miałem policzone 5,3, a nawet ponad 5,5 km, co już jest sporą różnicą. Oglądając trasę widzę jak GPS wariuje i “łapie” okolice poza bieżnią, więc nie dziwota, że nalicza większy dystans
  2. WYSOKOŚCI n.p.m
    Tu też bywa różnie, bo jeśli na tej samej trasie różnica w min. i max metrach wynosi kilka metrów to jest jeszcze ok, ale bywało, że wykazało mi minimalną wysokość na trasie -5 m n.p.m, a pod ziemię rowerem nie wjeżdżałem :slight_smile: (mieszkam 40 km od gór).
    Podsumowując - póki co fajna zabawka, ale nie można jej brać za pewnik. Obecny system GPS ma sporo wad i co za tym idzie Endo też na tym cierpi.
    Pytanie to ludzi bardziej oblatanych w temacie. Czy takie obsuwy w dystansach i wysokościach to wina tylko GPSa czy może mieć na to wpływ np. starszy model telefonu?

Generalnie wszystko zalezy od GPSa w telefonie.

Ja obecnie przesiadłem się na Garmina i tylko uploaduje wyniki na endo czy strava.
Ale problem z GPSem przy bieganiu na biezni mialem taki jak Ty i to w telefonie i to w Garminie.
Wszystko rozbija się o łuki na bieżni :wink: To wlasnie w tych miejscach zaczyna naliczać troche inne wartości. Ale to też nam najlatwiej sprawdzic o ile sie myli.

GPS ma chyba ok 15 m roznicy na km wg producenta.
I mimo, ze jade teraz na drogim sprzecie Garmina na rowerze tez mam inne wartosci niz na liczniku rowerowym.

To chyba dlatego że punkty są zapisywane co jakiś czas?

Do tego stopnia się nie wgłebiałem.
Generalnie największe problemy sa zawsze na zaketach i łukach.

W piatek na bieżni zrobiłem 10 km, Garmin naliczył mi 10,5 km.

ludzie wy to macie jakiś problem czepiacie się że GPS wam bzdury pokazuje na pętli 400 metrowej … czego wy chcecie od GPS

Tompoz

jest może jakiś program na androidzie co podaj nachylenie trasy :slight_smile:

Generalnie z endomondo, a raczej z telefonem jest problem na dłuższą metę. Dwa problemy są takie - gubi zasięgi i rozładowuje się. Lepiej kupić jakiś tracker gps. Jest to raczej nieduża inwestycja, a warto.