Eneco Tour Beneluksu


#1

16 sierpnia rozpoczyna się Eneco Tour Beneluksu zaliczany do cyklu Pro Tour. Trwać będzie tydzień, od środy do środy. Najprawdopodobniej wystartuje w nim dariusz Baranowski. Będzie to kolejny krok w przygotowaniach do TdP.

Pierwsz dziesiątka z poprzedniego roku:
1.Bobby Julich
2.Erik Dekker
3.Leif Hoste
4.Thomas Dekker
5.Michael Blaudzun
6.Rik Verbrugghe
7.Carlos Barredo Llamazales
8.Jurgen Van den Broeck
9.Andreas Klier
10.Serguei Ivanov

Czterokrotnie w ciągu ostatnich pieciu lat na podium tego wyscigu stawał Erik Dekker - 2 razy wygrał i 2 razy był drugi. Niestety w tym roku go już nie zobaczymy.


#2

Nie wiem dlaczego, ale w tamtym roku bardzo mi się ten wyścig podobał. Były małe wpadki organizacyjne i jedna większa :wink: lecz nie zmienia to faktu, że IMO Eneco Tour był ciekawszy niż nasz Tour de Orline… tfu Pologne. W Eneco również były rundy, ale mimo to IMO były ciekawsze niż nasze, ogólnie wyścig bardzo fajny.


#3

Kwestia gustu. Dla mnie było to potworne nudziarstwo. No i Julich zaskoczony, że wygrał ten wyścig.


#4

Wygral samą czasówką… Rozczarowal ENECO w tamtym roku, chociaz mial byc jak wszystkie wiosenne klasyki w jednym. Ciekawe jaka trasa w tym roku, bo nie widzialem, ale obawiam się, że znowu wszystko na czas. No chyba, że nie. To jest jeden z nielicznych wyscigow, gdzie mogą powalczyć ciężsi kolarze.


#5

Jakie telewizje będą transmitować Eneco Tour?


#6

Eurosport :wink:


#7

No i proszę, ładne zwycięstwo Schumachera. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa - oboje nieźle śmigają :wink: Widać, że bardzo zależy Boonenowi na dobrym występie - czwarte miejsce w prologu to bardzo dobry wynik. Pogratulować trzeba też Poosthumie, który był bardzo bliski sukcesu.


#8

Muszę przyznać, że Schumacher może być w przyszłości nową gwiazdą niemieckiego i światowego peletonu - nowy Zabel? A Boonen śmiesznie wygląda z udami jak pnie dębu na czasówce, to trzeba przyznać :wink:


#9

Śledzmy jazde Mazura czy zasługaje na start na MŚ ze startu wspolnego bo na ITT to napewno


#10

Eneco oprócz strasznej organizacji i (podobno) tragicznego przewodnika ma jeszcze kijową jakość przekazu - i nie jest to napewno wina mojej kablówki. Tragedia po porstu i jeszcze p. Jaroński sam, też już nie daje rady - wrzucili my bu dla towarzystwa p. Probosza :wink:


#11

Wreszcie Boonen złapał formę, jednak troche za późno. Na pewno Eneco to nie był jego docelowy wyścig :wink:


#12

Kuba on tym wyścigiem rozpoczyna przygotowania na MŚ bo to jest jego docelowy wyścig


#13

Ale miał mieć też formę na TdF.


#14

Już przed sezonem Boonen zapowiadał że dla niego najważniejsze będą MŚ


#15

Zależy mu na obronie tytułu. Jednak nie wiem, czy trasa jest dla niego odpowiednia. Myślę, że wzniesienia będą dla niego zbyt wymagające. Ale nigdy nie wiadomo…


#16

Najważniejsze żeby dla biało-czerwonych nie były zbyt wymagające. Boonen tak szczerze to może zejść nawet 1 z trasy


#17

“Ryba” leżał w kraksie i wycofał się :cry: Jego wystep w Polsce stoi pod znakiem :question:


#18

To jest jednak paralityk …


#19

Oglądam wyścig w RTBF i już dwa razy mówili, że Ryba przebywa w szpitalu.


#20

Dziś kraks to było kilka, chyba słabe drogi i wogóle ten wyścig jakiś kiepski . I jeszcze Brzósko komentuje to już spać się chce , ale ten atak Manuel Quinziato REWELACJA :bulb: :smiley: