Eneco Tour Beneluksu

16 sierpnia rozpoczyna się Eneco Tour Beneluksu zaliczany do cyklu Pro Tour. Trwać będzie tydzień, od środy do środy. Najprawdopodobniej wystartuje w nim dariusz Baranowski. Będzie to kolejny krok w przygotowaniach do TdP.

Pierwsz dziesiątka z poprzedniego roku:
1.Bobby Julich
2.Erik Dekker
3.Leif Hoste
4.Thomas Dekker
5.Michael Blaudzun
6.Rik Verbrugghe
7.Carlos Barredo Llamazales
8.Jurgen Van den Broeck
9.Andreas Klier
10.Serguei Ivanov

Czterokrotnie w ciągu ostatnich pieciu lat na podium tego wyscigu stawał Erik Dekker - 2 razy wygrał i 2 razy był drugi. Niestety w tym roku go już nie zobaczymy.

Nie wiem dlaczego, ale w tamtym roku bardzo mi się ten wyścig podobał. Były małe wpadki organizacyjne i jedna większa :wink: lecz nie zmienia to faktu, że IMO Eneco Tour był ciekawszy niż nasz Tour de Orline… tfu Pologne. W Eneco również były rundy, ale mimo to IMO były ciekawsze niż nasze, ogólnie wyścig bardzo fajny.

Kwestia gustu. Dla mnie było to potworne nudziarstwo. No i Julich zaskoczony, że wygrał ten wyścig.

Wygral samą czasówką… Rozczarowal ENECO w tamtym roku, chociaz mial byc jak wszystkie wiosenne klasyki w jednym. Ciekawe jaka trasa w tym roku, bo nie widzialem, ale obawiam się, że znowu wszystko na czas. No chyba, że nie. To jest jeden z nielicznych wyscigow, gdzie mogą powalczyć ciężsi kolarze.

Jakie telewizje będą transmitować Eneco Tour?

Eurosport :wink:

No i proszę, ładne zwycięstwo Schumachera. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa - oboje nieźle śmigają :wink: Widać, że bardzo zależy Boonenowi na dobrym występie - czwarte miejsce w prologu to bardzo dobry wynik. Pogratulować trzeba też Poosthumie, który był bardzo bliski sukcesu.

Muszę przyznać, że Schumacher może być w przyszłości nową gwiazdą niemieckiego i światowego peletonu - nowy Zabel? A Boonen śmiesznie wygląda z udami jak pnie dębu na czasówce, to trzeba przyznać :wink:

Śledzmy jazde Mazura czy zasługaje na start na MŚ ze startu wspolnego bo na ITT to napewno

Eneco oprócz strasznej organizacji i (podobno) tragicznego przewodnika ma jeszcze kijową jakość przekazu - i nie jest to napewno wina mojej kablówki. Tragedia po porstu i jeszcze p. Jaroński sam, też już nie daje rady - wrzucili my bu dla towarzystwa p. Probosza :wink:

Wreszcie Boonen złapał formę, jednak troche za późno. Na pewno Eneco to nie był jego docelowy wyścig :wink:

Kuba on tym wyścigiem rozpoczyna przygotowania na MŚ bo to jest jego docelowy wyścig

Ale miał mieć też formę na TdF.

Już przed sezonem Boonen zapowiadał że dla niego najważniejsze będą MŚ

Zależy mu na obronie tytułu. Jednak nie wiem, czy trasa jest dla niego odpowiednia. Myślę, że wzniesienia będą dla niego zbyt wymagające. Ale nigdy nie wiadomo…

Najważniejsze żeby dla biało-czerwonych nie były zbyt wymagające. Boonen tak szczerze to może zejść nawet 1 z trasy

“Ryba” leżał w kraksie i wycofał się :cry: Jego wystep w Polsce stoi pod znakiem :question:

To jest jednak paralityk …

Oglądam wyścig w RTBF i już dwa razy mówili, że Ryba przebywa w szpitalu.

Dziś kraks to było kilka, chyba słabe drogi i wogóle ten wyścig jakiś kiepski . I jeszcze Brzósko komentuje to już spać się chce , ale ten atak Manuel Quinziato REWELACJA :bulb: :smiley: