Eneco Tour Beneluksu

Polakom zawsze wiatr w oczy… :frowning:

Ten wyścig jakiś taki nudny, komentarz tak samo. A te ronda to naprawde niebezpieczne…

Etap 4 - 20 sierpnia: Landgraaf (Ned) - Landgraaf (Ned) ITT, 16.1 km

1 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 19.58
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
3 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 0.07
4 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne-Illes Balears 0.14
5 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux 0.16
6 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.22
7 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0.25
8 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank 0.30
9 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux 0.33
10 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team

Klasyfikacja generalna po 4 etapie

1 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 13.32.35
2 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 0.03
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.11
4 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne-Illes Balears 0.15
5 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0.31
6 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux 0.32
7 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0.34
8 Alexei Markov (Rus) Caisse d’Epargne-Illes Balears 0.50
9 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank 0.51
10 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 0.52

Widać, ze dużo dziś stracił Boonen. Ciekawe czy wogóle jeszcze jedzie. Pełne wyniki będą pewnie dziś wieczorem.

Był 61. Stracił 1.27 min

Znalazłem jeszcze pare fotek z wcześniejszych etapów wyścigu:





Miałem okazję obejrzeć dzisiejszy etap na Eurosporcie, a mianowicie czasówkę. Boonen pojechał słabo bo ma inne cele w tym wyścigu - tak mówił komentator. Ale co do postawy Vincenzo Nibalego to bardzo mi się podobał ten kolarz (może być gwiazdą kolarstwa w przyszłości).

Widać, że Piotrek trochę się zaginał. Ale czas był jaki był :unamused: - cyclingnews.com/photos/2006/ … o064/mazur

Boonen od niego lepiej pojechał, a w transmisji wyglądało to tak, jakby Boonen jechał po bułki… Ale fajnie, że Mazur jeździ ProTeamie.

Boonen jechał po bułki, dżem i jogurt :wink: . Jak Mazur ma tak jeździć to możę niech nie jedzie na MŚ

A może dla Mazura Eneco też jest drogą do zdobycia mistrzostwa tak jak dla Boonena? Tylko wydaję mi się, że na razie to Boonen ma większe szanse w czasówce :wink: Ale nie zapeszajmy.

pokwa jak myslisz ze Mazur jechal po bulki to wsiadz i wykrec cwaniaczku lepszy czas a nie krytykujesz

$mary$, nie przesadzaj, to nie średniowiecze i swoich wypowiedzi nie trzeba bronić na ubitej ziemii :wink: . Gdyby tak było, to chyba nikt na tym forum nie mógłby krytykować jazdy zawodowców…
Aha, prosiłbym o kulturalne zwracanie się do innych użytkowników, następnym razem po prostu będziemy ingerować w treść postów.

6 etap wygrał David Koop z Gerolsteiner. Niedługo będą pełne wyniki.

Ten mechanik z Daviatamonu, to jakaś kaleka normalnie. Ja szybciej sobie koło potrafię założyć…
No i ta wystawa… :laughing:

O co chodzi bo nie oglądałem etapu :question:

Kuickx (tak się piszę chyba nazwisko tego zawodnika) złapał gumę i potrzebował zmiany koła. Sam wypiął sobie koło, a machanik wkładał mu nowe. Wkładał tak skutecznie, że nie mógł założyć łańcucha na kasetę, aż w końcu łańcuch spadł i z przodu. Potem jeszcze majstrował coś przy zacisku długo. Kuickx jeszcze pdczas rozpędzania nie miał łańcucha na swoim miejscu, wskoczył dopiero po iluś tam metrach. :laughing:

A te wystawy? Mnie to wyglądało na conajmniej sklep ze skąpą odzieżą letnią :smiley: :unamused:

Nie ma co, goście znają się na swojej robocie :mrgreen:

A Mazur wiózł sie ostatni na ostatnich kilometrach wyskoczył i był 16.
Dzisiaj bardzo ciekawy etap z metą w Ans . Trasa coś w stylu Ligi Bastońskiej więc tutaj dopiero poznamy zwycięzce i zobaczymy na co stać Mazura

Bardzo ciekawy ten ostatni etap, ambitna walka do samego końca. Ciekawe co z Hincapim

Ciekawe kto wygrał :mrgreen: :blush:
Schumacher chyba powinien być zdyskwalifikowany a Hincapie jak zawsze pecha ma :unamused: