Epicon Info !

Witam

Przejrzałem “kilka” tematów odnośnie Epicona no i zdecydowałem się go zakupić… w związku z tym potrzebuję trochę informacji…
zacznę może od kilku informacji dla Was co byście mogli wczuć się w sytuację :wink:
tak więc posiadam rower Author Basic (allegro.pl/rower-author-basic-21 … 64455.html),
ważę ok 80 w porywach do 83 kg, jeżdżę na nim głównie do pracy czyli miasto ale w tym sezonie zamierzam też ruszyć w jakiś teren… gdzie jeszcze nie wiem ale raczej będą to trasy typowo XC i, mam nadzieję, co jakiś czas niewielkie oderwanie się od ziemi obydwoma kołami :mrgreen:
no to teraz sprawy, które mnie interesują…
na all…ro trafiłem takie oto “cudeńka” (allegro.pl/suntour-epicon-lod-di … 57949.html).
moje pytanie brzmi, czy wersja RLD od LOD różni się tylko tym, że RLD ma manetkę na kierownicy i jest o 100g cięższy i 70 zł droższy?? bo jeśli tak to nawet się nie zastanawiam i biorę LOD’a i w miejsce manetki zakupię pompkę do amorka (wydaje mi się, że bardziej mi się przyda niż blokada na kierownicy).
druga sprawa co do tych amorków to wielkość skoku… 100 czy 120?? na 100 będzie chyba sztywniejszy…?
kolejna sprawa to taka, że do tej pory miałem V-break’i tak więc będę musiał zakupić jeszcze jakiś zestaw na przód do hamowania… wybrałem coś takiego - allegro.pl/avid-hamulce-bb7-przo … 70409.html trochę droższy ale jeśli ta różnica przekłada się na jakość i skuteczność to nie będę się zastanawiał… tarcza 180mm…? mechaniczny bo na moją jazdę hydraulik jest mi nie potrzebny(chyba). poza tym gdybym chciał hydraulika to musiałbym wymienić manetkę bo mam ją zintegrowaną z przeżutką a to kolejne koszty, których wolałbym uniknąć… i tak sporo wydam no ale trudno…
z tematu doboru części raczej to wszystko… kolejną sprawą jest montaż amorka… to aż tak bardzo skomplikowane czy do ogarnięcia w przydomowym garażu? nadmienię, że mechanika nie jest mi obca :slight_smile:

czekam na odzew z waszej strony… Pzdr :wink: