Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki


#1874

Koszulka mistrza Nowej Zelandii w barwach CCC powinna ładnie wyglądać :wink:

Co do rozgrywanych “po sąsiedzku” mistrzostw Australii - mamy niespodziankę. I nie chodzi mi o wyścig ze startu wspólnego, gdzie wygrał kolarz raczej mało utytułowany. Charakterystyka tego ścigania ma to do siebie, że różnie może być, a w Australii dobrych kolarzy nie brakuje, zwłaszcza że są oni w topowej formie, a profi z pierwszego szeregu raczej jeszcze nie :wink:

Do dużej niespodzianki doszło w czasówce. Może sam Durbo niespodzianką nie jest, ale przegrana Dennisa - już tak ;). Od 5 lat jeżdżą (jak sądzę) po tej samej trasie, więc można tu porównywać czasy (aczkolwiek, wiadomo, warunki bywają różne). I tu Dennis wykręcił czas tylko kilka sekund gorszy niż przed rokiem, a do najlepszego swojego rezultatu w ostatnich 4 latach brakło raptem 23 sekund. Drubridge’owi do najlepszego czasu Dennisa brakło tylko 2 sekund, więc to bardziej jest zwycięstwo Luke’a niż porażka Rohana, który w zasadzie wykręcił swój czas - od 4 lat niedostępny dla rywali.


#1875

To co?
Durbridge wygra Paryż-Roubaix? :wink:


#1876

Czyżby powrót aluminiowych ram?
Sagan na Tour Down Under pojedzie na takim rowerze:


Oglądając fotki tego aluminiowego Speca, zastanawia mnie to dlaczego są takie “chamskie” spawy?
Nawet w szosówkach w Decathlonie takich nie widziałem. To jakaś nowa moda czy próba wykreowania jej?

PS. Źle jednak przeczytałem i ma jechać na tym rowerze w kryterium Down Under Classic przed Tour Down Under (nazwy podobne stąd pomyłka)


#1877

Nie podobają mi się te szerokie obręcze, ogólnie jakiś taki toporny wydaje się :stuck_out_tongue:
A tak przy okazji mam (głupie) pytanie z innej beczki. Czemu kiedyś w rowerach (mam na myśli stare składaki :wink: ) przedni widelec był taki lekko wygięty do przodu przy ośce a teraz nie ma tego?


#1878

“It’s a lot stiffer than…” Pewnie te obręcze właśnie dlatego. Co by sobie Sagan siniaków z tyłu nie zrobił na start sezonu :wink:


#1879

Sagan był na dobrej pozycji ale chyba ten rower mu nie pomógł…


#1880

Mas zadeklarowal, że chce w 2019 roku wygrać TdF!!!:+1: Z grubej rury chłop poszedł!:grin:


#1881

Musi być strasznie pewny tego co wciąga w QS :wink: Może mają jakiś nowy towar. Bo przecież chyba wie że Sky to nie przelewki? No chyba że nie wie ale zrozumie kiedy go Kwiatek zerwie :smile:


#1882

Mas ma potencjał na wygranie tdf ale jest 1% szans na to by zbudowano pod niego zespół, czysto teoretycznie zakładając ze bedzie golić wyścigi jeden za drugim w KG i sprinterzy w Quick Stepie będą finiszować kiepsko i jakimś cudem podporządkują mu zespół to nie ma za bardzo jak Alaphilippe Jungels i posucha, jest Serry,Capechi, Devenyns za mało przy takiej sile Sky czy Movistaru no ale gdyby faktycznie ten Mas miał być drugim Contadorem… czego bym sobie zyczył to kto go tam wie


#1883

Mnie się tam wydaje, że najlepszym góralem po Masie w QS będzie Knox, no ale oczywiście to nie jest rozwiązanie problemu. No i Lefevre przecież nie zmieni swojej filozofii budowania ekipy dla jednego kolarza.
Swoją drogą, wygrał on kiedyś GT? Romingerem? Czy to mi się pomyliło i Mapei nie można utożsamiać z Lefevre’em.


#1884

Lefevere był od 1995 dyrektorem sportowym w Mapei, więc go ta wygrana w Giro chyba obejmuję, ale też jego pozycja w 1995 była inna niż w Domo, QS, więc nie wiem na ile sukces Romingera obciąża jego konto (Team managerem był dopiero od 1999).

Jest już info o trasie Tour of Oman


#1885

Dzięki za odpowiedź.
Niezła miejscówka: suchar ogórkowy :wink:


#1886

W tym sezonie to Michele Bartoli będzie trenerem Nairo Quintany, ciekawe, co z tego będzie.


#1887

Nairo wygra Staruszkę :wink:


#1888

Nie dasz mu szansy w Flandrii?


#1889

Wypadałoby napisać: Patryku, Lefeverze, nie idźcie tą drogą…


#1890

pewnie i z prawnego punktu widzenia ma rację, ale takimi postawami rozwalają cały ten internetowy PR, który wokół siebie kreują.


#1891

Już za późno, dzięki zdecydowanej postawie Patryka QS właśnie wszedł na drugi szczebel podium, którego pierwsze miejsce zajmuje Sky :wink:


#1896

Tak jak pisze Arturo, wydawało się że sprawa została rozsądnie rozwiązana. No bo co wy byście zrobili gdybyście organizowali wyścig i np skołowali jakieś fajne wolontariuszki, które robiły sympatyczny klimat? Wiadomo że organizator musi bronić swojego wizerunku i ludzi, bo taka impreza od tego wszystkiego zależy, twoje poważanie. Niestety Lefevere nie kapuje tego jak też innych rzeczy. Nie wiem po co postanowił rozgrzebać ten syf z powrotem.
I jeszcze ta dziecinada z ominięciem poetapowych dekoracji na podium. Teraz na cały zespół będą się tam krzywo patrzyć, łącznie z liderem wyścigu i najlepszym młodzieżowcem.


#1898

Żeby nie było- jestem przeciwny każdemu dyskryminowaniu kobiet i chamskiemu seksizmowi.
Z drugiej jednak strony to tutaj jest mega nagięcie.
Sytuacja była GŁUPIA ale na pewno nie ma co przesadzać i przyrównywać jej do jakiegoś molestowania, gwałcenia czy czort wie czego jeszcze. Raczej szczeniacki żart, a że chodziło o dość znanem osoby to nie wiadomo też czy „pokrzywdzona” nie chciała tego faktu wykorzystać dla osiągnięcia jakichś korzyści.
Lefevere jak widać ma podobne zdanie