Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Gdzie Majka zaczyna sezon? Jest w składzie Bory na Argentyne także na klasyki na Majorce?Wyścigi w tym samym terminie.

ciekawe co będzie z tym NTT. Valgren wygra Flandrię i IO, de Bod stanie na podium Giro, a Walscheid stanie się najlepszym sprinterem w stawce? :wink:

No i Bevin nie wystartuje w Australii. Jakiegoś pecha ma ten chłopak!!! Podobno ma arytmie nadkomorowa!!!

Szkoda Paddyego… :frowning:

A tu ciekawostka, kolejna grupa zawiązuje współpracę z teamem F1, chociaż w tym przypadku mam mieszane uczucia :wink:

Ciekawostka jak by Kwiato prezentował się w barwach CCC :smiley:

2 Likes

Nie kolarsko ale warte wspomnienia… :frowning:

Tak, trochę mnie przymurowało. Lubiłem go nawet. Ostatecznie jednak to był już tylko celebryta odwiedzający świątynię snobów w dodatku z paroma procesami o gwałt chyba…

Nie mnie, nie nam osądzać bo szczegółów nie znamy… a takie procesy wśród takich gwiazd nie są niczym nadzwyczajnym i w większości pretekstem do wyciągnięcia wielkiej kasy, coś jak z Ronaldo ostatnio…

„Był już tylko celebryta”
Nie! On był jest i na zawsze będzie legendą! Niezależnie od tego co robił po zakończeniu kariery.
Pamietam jak dziś wielki nagłówek przy pierwszym sezonie Gortata w NBA. „ Gortat w Top10 weekendu” wchodzę a tam rzeczywiście nasz Marcin… W akcji w której to Kobe go przeskakuje i robi wsad…

2 Likes

Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, niezależnie czy jesteś bezimiennym biedakiem czy legenda po której płacze świat… Oby pozytywnie przeszedł sąd Boży, albowiem jak mówi pismo łacniej słoń przejdzie przez ucho igielne niźli bogacz wejdzie do królestwa Bożego

Powiedzieć, że sąd łagodnie potraktował sprawczynię to mało…

Vasil Kiryienka kończy karierę.

Grubsza afera

2 Likes

No ładnie. 250 nazwisk a poznamy ile?

1 Like

W wieku 53 zmarł były meksykański zawodowiec Miguel Arroyo (nie dotarłem do przyczyny).
W latach 89-97 ścigał się w Europie. W 1991 ukończył Tour de Suisse na czwartym miejscu. W latach: 95, 95 i 97 brał udział i ukończył Tour de France.

1 Like

Landa potrącony przez samochód,ale nic mu sie nie stało

Ledwo mieliśmy informację o potencjalnych 250 wtopach a teraz taki kaliber…

i Alexey Lutsenko też

1 Like

Te sprawy pokazują że zasadniczo kontrole antydopingowe są farsą. Ostatnio wpadają raczej z innych powodów, zwykle przy okazji jakichś śledztw. Sprawa Frooma jest zresztą znamienna. Też nigdy byśmy się nic nie dowiedzieli gdyby nie czyjś cynk choć akurat w tym wypadku był wynik testu. Ale mafia UCI z Lapparientem na czele stanęła na głowie by po chamsku to zamknąć. Obraz jaki się z tego wszystkiego wyłania pokazuje że walka z dopingiem jest raczej narzędziem niż celem. Ktoś czuwa, ktoś kasuje pieniądze i pcha to do przodu.
Ciekawe co na to „nasz” szef WADA? Głowa w piasek i pokorne wykonanie rozkazów tych, którzy wstawili go na stołek, czy też, jakimś cudem, będzie realna reakcja?

UCI w komunikacie ogłosiło listę drużyn CT które będą miały prawo ubiegać się o start w wyścigach klasy Pro.

Na liście tej nie ma polskich teamów, na pewnym profilu kolarskim który zamieścił tą informację na FB odniósł się sam prezes Banaszek zarzucając UCI, że w ostatniej chwili rozesłała emaile do szefów ekip o tym, że muszą dopłacić ekstra 3500 euro za możliwość aspirowania do wyścigów Pro.
Użył nawet trochę mocniejszych zarzutów.

Ciekawa ta polityka UCI, zamiast tych biedniejszych i wspierać żeby tworzyli to zaplecze dla 1 i 2 dywizji to jeszcze robi sobie z nich źródełko gotówki bo wie, że tym ambitniejszym ekipom będzie zależało więc dopłacą.

Sam Banaszek powiedział, że póki co muszą to przemyśleć.

Możesz wrzucić linka do tego komunikatu?
Dzięki.