Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Z Egipskiej dyspozycji Marczyńskiego nie wyprowadzałbym daleko idących wniosków. Będący z nim na mniej więcej równym poziomie (acz jednak krok z tyłu) Gusiew w marnie obsadzonej Kastylii i Leon nie zaistniał.

był ostatnim pomocnikiem Pinto, nie jechał na siebie.
Ja myślę że Maniek może stać się gwiazdą w Turcji :slight_smile:

Orientuje się ktoś może dlaczego Julian Alaphilippe ma na twitterze nick @alafpolak? :wink:

Może nie do końca Twitter, ale… artykuł na Onecie o Primożu Rogliciu:
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/primoz-roglic-od-mistrza-swiata-juniorow-w-skokach-narciarskich-do-zawodowego-kolarza/j9xl5p

W tym samym temacie, ale napisane dużo wcześniej:
skokinarciarskie.pl/aktualno … na_rowerze

(tak, autopromocja…)

Davide Rebellin został uniewinniony od zarzutu ucieczki przed płaceniem podatków ( evasione fiscale ) oraz od zarzutu brania dopingu przed igrzyskami w Pekinie .Trudno mi się wypowiadać szczególnie w tej ostatniej kwestii, gdyż nie wiem co mu konkretnie zarzucano, a informacje prasowe są w tej materii dość ogólnikowe. Prokuratura domagała się wyroku skazującego w wymiarze dwóch lat i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności, a CONI ( tępiąca wraz z RCS Rebellina gdzie się tylko da ) odszkodowania w kwocie pól miliona euro. Dowody przedstawione przez prokuraturę uznano za niewystarczające.
corrieredelveneto.corriere.it/ve … 6281.shtml

Frankfurt podobno odwołany z powodu obaw przed atakiem terrorystycznym

Znalazło się słynne zdjęcie z Saganem:

Sagan.Kwiatkowski,Błaszczykowski :mrgreen:

http://www.cyclingnews.com/news/2015-tour-of-poland-route-unveiled
Nie wiedziałem, że “nasi” publikują w Cyclingnews. Wow.
@Boss, nie myślałeś o tym? :slight_smile:

sportowefakty.pl/kolarstwo/5 … skim-w-tle

To już wiadomo co Michała skłania ku Skajowcom, na takich kosmicznych oponach będzie nie do zatrzymania :slight_smile:

Trochę plotek autorstwa Indiscreto ( Beppe Conti ). Landa przechodzi do Katiuszy. Uran opuszcza Etixx, natomiast do tej grupy ma dołączyć Modolo. BC upiera się, że Kwiatek jest coraz bliżej SKY.

Dziwny w tym jest tylko ten ruch z Modolo. Chyba, że założymy odejście Cavendisha.

Może wychodzą z założenia, że sam Cavendish “nie obrobi” wszystkich GT.
Przy okazji, informacje cyclingnews o miejscu startu przyszłorocznego Giro są mało wiarygodne. Od pewnego czasu panuje we Włoszech przekonanie, że Giro wystartuje w Apeldoorn, w Holandii. Wspomniany wyżej Conti opowiadał, że podczas uroczystości kończących Giro spotkał Holendra ( nazwiska nie zapamiętałem ), dawnego gregario di lusso Saronniego, który zjawił się w Mediolanie jako ambasciatore holenderskiego współorganizatora Giro i twierdził, że sprawa miejsca startu jest przesądzona. Z Holandii peleton ma przenieść się do Ligurii i ruszyć na południe. Wracając na północ, ma zahaczyć o Friuli. Potem Zoncolan i inne znane podjazdy.

Wczoraj Indiscreto odpalił kolejne petardy. Huku było co niemiara, ale co z tego wyniknie, przekonamy się niebawem.
Beppe Conti twierdzi, że po zakończeniu sezonu Nibali opuści Astanę, podobnie Sagan pożegna się z Tinkoff-Saxo. Na kolarskim rynku ma się pojawić ogromny amerykański sponsor, a ponadto jest mowa o fuzji BMC z IAM Cycling. Roberto Amadio formuje zawodową grupę kontynentalną.
W kontekście przyszłorocznego Giro mówił o etapie w Rzymie, w związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka Roku Jubileuszowego z okazji zakończenia II Soboru Watykańskiego. O Giubileo oraz Vaticanum II wspominają również inne źródła. Wg Indiscreto jeden z etapów będzie stanowić górska czasówka na Wezuwiusza. Ponieważ ostatnie czasówki kojarzą się z włoskimi winami, tak i w tym przypadku nasuwa się skojarzenie z Lacryma ( czasem Lacrima ) Christi del Vesuvio. Lacrima Christi oznacza łzę Chrystusa. W wersji białej jest na ogół wyrabiane ze szczepu coda di volpo ( lisia kita ) i rzeczywiście kiść winogron ma kształt odpowiadający nazwie. W wersji czerwonej dominuje szczep piedirosso ( czerwone nóżki ). Łodygi winorośli są koloru czerwonego i mogą przypominać ptasie odnóża. Do białej Lacryma mam pewien sentyment, gdyż dziesiątki lat temu wino to było powszechnie dostępne u nas i było to moje pierwsze wino włoskie. Trzeba jednak zaznaczyć, że Lacryma Christi nie wyróżnia się niczym szczególnym.

O tej fuzji BMC i IAM szefowie obu mówili, że nie są zainteresowani. Chyba, że to jedynie zasłona dymna.

Ciekawe natomiast, czemu Nibali, chce odejść z Astany. Kasa niezła, włoska obsługa, dobra drużyna do pomocy. Czyżby nie najlepsza opinia Astany zaczęła trochę uwierać? No co do Sagana to nie ma wątpliwości, że chodzi o problemy z właścicielem. Biorąc pod uwagę plotkę o dużym amerykańskim sponsorze i zamiłowaniu Sagana do USA, to może jego przystań?

Dziękuję za streszczenie, nie mogłem wczoraj oglądać. Przypominam wszystkim, że bomby Beppe Contiego nie zawsze są trafne, choć ostatnio wyglądają bardziej wiarygodne niż kiedyś.

(dziękuję również za enologiczne ciekawostki)

zmarł młody belgijski kolarz.
nie wiem jeszcze co się stało

procyclingstats.com/rider/Jonathan_Baratto

Został uderzony przez samochód podczas treningu.

Bronek się “popisał”:
cyclingnews.com/news/berhane … f-austria/