Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

A na fb jeszcze się znajdują mądrzy inaczej co nie widzą w takim zachowaniu nic złego i wręcz go bronią…

No właśnie, najgorsze jest to, że takie zachowanie zamiast zebrać tylko krytyczne uwagi, wydaje się zbierać bardzo dużo pozytywnych. Nawet redakcji się oberwało.

Jeszcze gorsze jest to, że Facebook pośrednio popiera takie zachowania nie usuwając ich po zgłoszeniu - testowałem wiele razy.

Głupich nie sieją.

Problem jest taki, że u nas słowo “czarnuch” ma inny wydźwięk, niż za pewne użyte przez Białorusina “nigger”, które ma na celu podkreślenie niższości rasowej, czarnoskórej osoby. Większość osób nie jest tego świadoma, przez co nie widzi nic złego przy takich określeniach.

Czarnuch też jest pejoratywny, nigger oczywiście również. Inna sprawa, że rasizm działa tylko w jednym kierunku, ale to wątek polityczno-społeczny

A ‘czarnuch’ to nie jest pejoratywne? Polacy są nawet bardziej poprawni od Amerykanów bo u nas nawet murzyn jest uważane za słowo dość kontrowersyjne. W krajach anglojęz stosuje sie po prostu rzeczownik ‘black’ jako całkowicie neutralny . Wuyobraź sobie co by się działo gdyby w Pl ktoś powiedział do kogoś ‘czarny’ :unamused:

Nie wiem czy już kiedyś o tym pisałem, ale na wszelki wypadek powtórzę.
Jeśli nie macie na twitterze Eduardo Chozasa to dodajcie. Absolutny TOP byłych zawodowców, jeśli chodzi o zainteresowanie współczesnym kolarstwem szosowym. Może od siebie za wiele nie pisze, ale często podrzuca przydatne linki.

Przed chwilą widziałem reklamę szamponu Alpecin w Polsacie. Hasło reklamy: Szampon do włosów podejrzany o doping :smiley:
Myślałem, że pozbyli się tego hasła we wszystkich reklamówkach, a jednak nie.

Ben Foster odgrywający rolę LA w “The Program”, aby lepiej wczuć się w rolę sam “brał”. Genialne. Chcę zagrać w Trainspotting 2 :wink:

cyclingnews.com/news/news-sh … e-outrage/

Rozwaliło mnie skojarzenie z Trainspotting! :573:

Dzieci lat dziewięćdziesiątych :wink:

lequipe.fr/Cyclisme-sur-pist … ges/591123

Ktoś widział kiedyś Contadora na torze? :open_mouth:

Hej, coś się stało Tinkowowi? Czekam i czekam a tu nic. Oleg nie komentuje?

A widziałeś w jakiej koszulce Sagan wjechał na metę w Richmond? Było coś tam o Tinkowie? Tinkow robi jedynie szum jak mowa jest o JEGO teamie - akurat na PR to się on dobrze zna.

Zacznie nadawać, kiedy Piotrek będzie jeździł w barwach Tinkoff w tęczy :wink:

Sagan jednak w białych gatkach :wink: Ma chłopak szczęście, że w Abu Dabi szanse na deszcz są raczej niewielkie :mrgreen:

–Dodano–

WIELKA wiadomość wieczora jest taka, że podobno Riis chce odkupić drużynę od Tinkova. :568:

Tinkov z kolei twierdzi, że sprzeda temu kto ma kasę, chce na tym zarobić? czy tylko zaamartyzowac koszta jakie pioniósł?

Herbie Sykes ćwierknął dzisiaj coś takiego:

Tak przy okazji, to widzieliście co założył Froome na galę w Abu Dabi? Już się nie mogę doczekać prezentacji Tour de France :wink: :smiley:

Podoba mi się ten zestaw. Ciekawe co wymyślą w Yorkshire. A Vicenza? Monte Berico? :wink:

Ja czytałem, że Sagan na gali UCI zbił szybkę od oprawionej w ramę tęczowej koszulki :smiley:

Nie dość, że zbił, to jeszcze ją założył :wink: Contador za to złapał “grypę żołądkową” i pojawił się tylko na sekundę odebrać nagrodę za Giro.

Na prezentacji TdF 2014:

Abu Dhabi 2015:

:wink:

Jeśli chodzi o GB, to będzie piękna trasa, nawet pod Kwiatka, teraz czytam biografie braci Brownlee i na pewno to bedzie fajna, pofałdowana trasa.
Na pewno wszystkie te najbliższe od 2017 r. to mnóstwo szans dla kibiców. Dolot do Bergen, Rotterhamu, czy Vincenzy to dość tania sprawa ( nie mówi o kwestii przezycia tam), wiec jesli będą sukcesy to można bedzie pojeździć za kolarzami.