Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Pewnie Hernandeza. To dobrzy kumple i mieszkają razem w Lugano. Nie umiem sobie wyobrazić Contadora na Meridzie i w tym okropnym stroju i jeszcze gorszym kasku.

Beppe C. opowiadał, że wszystko rozstrzygnie się po zakończeniu Tour de France, tj. długość kontraktu ( rok czy dwa lata ), ale też nie można wykluczyć spełnienia wcześniejszej zapowiedzi o zakończeniu kariery przez Contadora.

Majka też może w Lampre wylądować

Dzisiaj Beppe Conti opowiadał, ze Contador podpisze roczny kontrakt z Trekiem. Wg niego Dumoulin trafi do Etixxu, natomiast kontrakt Sagana z Astaną jest konsekwencją odmowy przez Nibalego przedłużenia kontraktu z tą grupą.

Ja w bombach Beppe Contiego wierzę tylko podczas czwartkowych Radiocorsa, a nie podczas Giro. :wink:

Na Astanę naciska też Specialized, który zrobi chyba wszystko, by Sagan nadal jeździł na ich rowerach. Jak na razie ze wszystkich drużyn, które sponsorują, tylko Etixx jest pewny.

Conti twierdzi, ze również Maciej Bodnar dołączy do Astany.

Pewnie ten sam kierowca. :smiley:

Ta Orica ma jakiś beznadziejny autobus :stuck_out_tongue:

Podejrzewam, że Australijczycy, podobnie jak Amerykanie, cierpią na “motogigantomanię” (termin sam ukułem jakby co :wink: ) - żyją w dużym, pustym i stosunkowo młodym kraju, gdzie mogli sobie wybudować szerokie drogi i jeździć po nich prawdzymi “kredensami”. Nie dziwota, że po transferze na nasz kontynent, gdzie często drogi przetrwały od starożytności i były dopasowane często do szerokości osła czy konia, zostają brutalnie zderzeni (nomen omen) z europejską (mikro)rzeczywistością :wink:

Podejrzewam, że to jednak wina po stronie organizatorów.

Wszyscy mają mniej więcej takie same autobusy. Pewnie kierowca źle pojechał i wbił się na trasę, albo spóźnił się i był w dobrym miejscu ale po ustawieniu dekoracji. W sumie obie opcje są prawdopodobne, bo mapki w książce wyścigu są absolutnie do niczego.

Mnie się jednak wydaje, że ten bus Oriki jest jednak ciut (czyli może i z pół metra) wyższy niż inne. Pewnie to przez tą “nakładkę” na dachu (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Nie wydaje mi się to przypadek, że po raz kolejny utknął pod metą. W necie trudno znaleźć jakieś zdjęcie z parkingów busów ekip, na którym można by złapać porównanie wysokości poszczególnych busów lub stronę z ich wymiarami, a będąc w Holandii nie pomyślałem, żeby zwrócić na to uwagę.

No właśnie. Zresztą z tyłu widać, że zbliża się następny autobus, więc niekoniecznie jedzie złą trasą :slight_smile:

Jedna ze złotych myśli Joe Dombrowskiego:

When it’s stage 18 of the Giro and you have a 240 km flat day you’re better off with your Garmin in your back pocket.

Zmarł w wieku 41 lat ex-kolarz David Canada. Przyczyną był wypadek.

ech, pamiętam Canadę, nie tylko przez charakterystyczne nazwisko…

Podobno z Boeckxem coraz gorzej. Dzisiaj przeszedł 2 operacje.

Ależ fatalny jest ten rok dla kolarstwa.

Keagan Girdlestone, utalentowany reprezentant RPA, lat 19, jest w stanie krytycznym po wypadku podczas Coppa Della Pace we Włoszech. Wyścig został odwołany.

W czasie wyścigu kolarz upadł i gonił czołówkę schowany za autem swojej drużyny. Auto nagle przyhamowało i kolarz uderzył głową w tylną szybę pojazdu. Niektóre źródła podają, że zawodnik młodzieżówki Dimension Data nie żyje.

Podobno rodzina kolarza podała informacje, że jest on w krytycznym ale stabilnym stanie.