Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Z tego co wiem to rodzina Keagna dostała informację, że został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym mniej więcej w tym samym czasie, kiedy jakiś kretyn z Tuttobici wrzucił na portal “newsa”, że Keagan nie żyje. Godzinę później wkleili update, że jednak przewieziono go do szpitala. Reszta portali oczywiście copy/paste bez weryfikacji…

fatalny czas dla kolarstwa, jeśli chodzi kraksy z udziałem obsługi wyścigu/drużyn.
Girldlestone to bodaj największy talencior z tej ekipy.

Na szczęście chłopakowi już się polepszyło. Nie ma w każdym razie zagrożenia dla życia.

W końcu jakieś pozytywne wiadomości.

W wieku 79 lat zmarł jeden z najwybitniejszych kolarzy w historii RFN Rudi Altig.
Ciekawe czy nagle czy na coś chorował.
Jeszcze kilka lat temu sporo jeździł na rowerze.

e:
wiki donosi, że chorował na raka.

Prócz licznych sukcesów zapamiętam go z tego, że w czasie Vuelty 1968 został ukarany grzywną za kradzież pomarańczy.

Niestrudzony Beppe Conti odpalił kolejną petardę w programie Radiocorsa. Wg niego, do grupy Bora obok Sagana dołączą Bodnar i Majka.

Głośno o tym zrobiło się przed ostatnim weekendem Tour de Suisse. Wcześniej wydawało się, że Sagan klepnie układ z Astaną, ale do gry weszło również Bianchi, które ma zastąpić Specialized w roli dostawców rowerów dla Kazachów i S-ki.

Mówi się też, że do Bory oprócz Słowian miałby przejść jeszcze jeden “Össi” - Tony Martin.

To Majka jednak nie do Bahrajnu? :wink:
Dużo blefów w tych transferowych gierkach. Zaczynam podejrzewać, że agentem niektórych kolarzy jest Cezary Kucharski :smiley:

Wg Contiego w ekipie z Bahrajnu pojawią się w większości kolarze włoscy stanowiący trzon Lampre oraz Sony Colbrelli. Tym samym Włosi nie będą mieli drużyny w WT.
O tym już chyba było - Pantano znajdzie zatrudnienie w Orice.

Jeśli Bora zatrudniłaby Sagana to przejście Majki do takiego zespołu należałoby uznać za plus. Znaczy się konkretne plany, kasa i działanie. Jestem za.

Jeśli chodzi o młodszego Girdlestone’a…:

givealittle.co.nz/cause/keepfightingkeagz

zbierają kasę, ale tak naprawdę nie piszą na co. w każdym razie nie wygląda to za ciekawie, ale z tego co piszą internety to raczej przeżyje.

Co do Broekxa nie natknąłem się na nic nowego poza tym, że rodzina woli zachować informacje o jego stanie dla siebie.

Niektórzy to teraz już byli przyporządkowywani chyba do 4-5 możliwych grup :smiley:

Tak że ja póki co

Jeśli dobrze liczę to dla Bahrajnu albo Bory zabraknie miejsca w WT. Dwie ekipy rozwiązane (IAM i Tinkoff) a Uci mówi, że będzie 17 ekip WT. Więc albo ktoś nie dostanie licencji z obecnych albo jedna z tych dwóch wspomnianych ekip nie dostanie się do WT. Może stąd ta zmiana kursu Majki?

Hmm, czy dobrze rozumiem, że w ten sposób taki “spadkowicz w zawieszeniu” będzie miał otwartą i ułatwioną drogę do tego, aby do tegoż World Touru powrócić (prawo startu tam, gdzie nie wszyscy rywale ProConti będą mogli startować)?

Oleg Tinkow bierze prysznic.
twitter.com/TourDeJose/status/7 … 1861732352

Będzie mi go brakować. Contador, Sagan i Majka. Coś jak Dream Team. Fajnych kolesi, którym kibicuje się z przyjemnością.

Gdyby ktoś nie widział :wink:

CCC Sprandi pojedzie cały Lombardzki Tryptyk.

A przede wszystkim Il Lombardia., a także Mi-To oraz GranPiemonte.

Tour of Turkey w WT? Co się stało z tą kolarską ligą mistrzów…