Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

wielka szkoda.
kto wie, może gdyby nie ten wypadek to właśnie on, a nie Tony Martin jeździłbym w 2017 na tęczowo i tym samym obok Nibalego i Aru, byłby najbardziej wyrazistym (pod względem osiągnięć) kolarzem.
Polskim kibicom będzie się kojarzył z Giro 2012, gdy uprzedził M.Gołasia w walce o maglia rosa.

Malori najbardziej zawsze kojarzy się z czasówką na MŚ u23 w Varese.
miał 20 lat, był jednym z faworytów, nie zawiódł i pewnie odstawił resztę stawki (inny z faworytów, Rui Costa, wypadł dość przeciętnie).

potem spokojnie wchodził do zawodowego peletonu, ale niemal od początku w czołówce najlepszych czasowców.
rzeczywiście, można odnieść wrażenie, że jeszcze potencjał do rozwoju miał spory, tym większa szkoda.

Contador kończy karierę po Vuelcie.

Talansky kończy karierę.
instagram.com/p/BYqqUZSgxSx/

Nie bardzo wiem gdzie to wrzucić. Czy ma ktoś może nagrany etap 17 z Vuelty 2012 ? Ten ze słynnym atakiem Contadora. Ewentualnie od momentu ataku ? Bo jedyne co znalazłem to ostatnie 30km.

Od momentu ataku nie ma szans znaleźć, bo Alberto zaatakował wtedy przed początkiem transmisji :slight_smile:.

Tego się obawiałem. Chociaż wydaje mi się, że gdzieś był urywek jak atakuje i dlatego pytałem. Dzięki :slight_smile:

Jest jedynie zdjęcie :slight_smile:

Ktoś chyba ostatnio wrzucał ten amatorski filmik z ataku na Hoz.
youtube.com/watch?v=a8yx90LkoFc
i jeszcze coś takiego
youtube.com/watch?v=RPEz84ZSo0A

wygląda na to, że pożary w Kalifornii pochłonęły dobytek Leipheimera
instagram.com/p/BaE92zeBjzU/

Kalendarz wyścigów Nibalego według trenera Slongo:

Celem n. 1 to MŚ w Innsbrucku. Z tego powodu na pewno Nibali będzie się ścigał w Sanremie i Liege “dla MŚ jest ważne ścigać się w dwóch tak długich i ważnych wyścigach: zwłaszcza, żeby przyzwyczaić się do stresu i presji w peletonie w takim wyścigu”. W planach też na pewno będzie Vuelta, znowu jako przygotowanie do MŚ.

Rzekomo jeszcze nie zdecydowano, czy startować w Giro czy w Tourze. Będzie Giro jeśli… będzie wystarczająco wymagające (a mi się wydaje, że Vegni robi wszystko, żeby trasa pasowała do Froome’a…). Według Slongo, Nibali jest najsilniejszym kolarzem na świecie jeśli chodzi o kilka trudnych etapów pod rząd w wysokościach powyżej 2000 m n.p.m., bo ma taką “aerobową rezerwę” i nie musi przekroczyć próg beztlenowy tak szybko jak inni.

Reszta kalendarza zależy od wyboru Giro czy Tour. Np. w tym drugim przypadku on będzie specjalnie ścigał się we Francji (Paryż - Nicea, Dauphiné), żeby przyzwyczaić się do francuskich rond i dróg. Pewne jest, że pierwszy wyścig to Vuelta San Juan w styczniu (“nie tylko dlatego, że przynosi mu szczęście; jest też wyścigiem bezstresowym, dużo płaskiego, w tym roku będzie nawet dzień przerwy”); i Vuelta al País Vasco będzie dobrym przygotowaniem do Liege.

Ciekawostka: Prudhomme chciałby Nibalego w Roubaix, stworzyłby taki ewenement jak było z Wigginsem. Pewnie tak będzie, ale dopiero pod koniec kariery rekina, nie jeszcze w 2018 r. Zbytnie ryzyko.
[size=85]
(dzisiejsza Gazzetta)[/size]

I jeszcze z Gazzetty, Francesco Moser, 66, miał wypadek pracując w swojej winnicy. Trafił do szpitala na kontrole, ale nic poważnego, tylko łydka boli.

Pamiętam jak niedawno temu on narzekał na syna, byłego zawodowca Ignazio, który zakończył karierę (zbyt?) wcześnie: “lepiej gdyby pracował w winnicy, zamiast tego…” - odnosząc się do uczestnictwa syna we włoskiej edycji programu “Big Brother VIP” (*).

size=85 nie, nikt poza fanami nie znał Ignacego we Włoszech. Ale 1) większość Włochów prawdopodobnie zna nazwisko Moser, tak samo jak Coppi, Bartali, Saronni, Pantani; 2) większość tych VIP-ów w tym programie i tak jest zupełnie nieznana[/size]

Gdyby ktoś chciał nabyć ciekawą pamiątkę z Tour de France i wspomóc WOŚP, to zapraszamy: aukcje.wosp.org.pl/numer-startow … m-i5562739

Eugenia Bujak będzie się od tego sezonu ścigać w barwach Słowenii.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1729919393726899&set=a.670510419667807.1073741826.100001265648843&type=3

Zmarł kierowca, który potrącił Michele Scarponiego.

Boonen w Lotto-Soudal - świat się kończy :wink:

W wyścigu Mediolan - San Remo debiutuje kolarski odpowiednik piłkarskiego VAR-u: jeden z sędziów wyścigu będzie oglądał transmisję na żywo - w specjalnie wyposażonym busie jest ok. 10 telewizorów - i będzie mógł działać/karać od razu, podczas wyścigu.

22-letni Cezary Grodzicki (Włoch, w sensie, że ścigał się w reprezentacji kraju, ale z Lęborka) miał poważny wypadek podczas etapówki Toscana Terra di Ciclismo. Jest w śpiączce farmakologicznej, ale jego stan wygląda na stabilny.[http://www.tuttobiciweb.it/2018/04/30/111472/toscana-cezary-grodzicki-palazzago-tuttobiciweb]

Wszyscy pewnie pamiętamy drużynę Mercatone Uno budowaną wokół Pantaniego. Kiedyś napisałem, że sieć ta ma wielkie kłopoty.

A dziś się dowiedziałem, że może ją kupić polski gigant: Black Red White. (artykuł po włosku)

Zagrywka kolarza CCC znana z trawiastych boisk :wink: ktoś rozpoznaje kto to ?