EuroEyes Cyclassics Hamburg

Cóż, wypada założyć temat tego sprinterskiego klasyku, rozgrywanego w Hamburgu, znanego niegdyś jako HEW, potem Vatenfall, a od kilku już lat jako EuroEyes Cyclassic Hamburg.

Faworyci:

  1. Ackermann z rozprowadzeniem Sagana.

  2. Viviani z najlepszym na świecie rozprowadzeniem: Morkov-Sabatini. Dodatkowo jest też Martinelli.

  3. Demare - bardzo mocny na sprinterskich klasykach ponad 200km. Pewnie nie jest w swojej najlepszej formie, ale nieprzypadkowym jest fakt, że kiedyś już wygrywał ten wyścig, a swoim w portfolio ma zwycięstwo w San Remo i podia w San Remo i Gandawa-Wevelgem w tym sezonie. W pociągu Guarnieri i Sinkeldam, a to dobra rzecz.

  4. Greipel - Bardzo starał się tu wygrać i w końcu wygrał w 2015. Może to już nie ten Greipel co niegdyś, ale Tour i nasz narodowy tour udowodnił, że nie wolno go skreślać zbyt wcześnie. Marcel Sieberg, Moreno Hofland i Adam Hansen w pociągu :muscle:

  5. Kristoff. Prócz Ackermanna i Vivianiego, główny kandydat do podium. Bardzo lubi takie długie próby, wygrał w Paryżu. Wygrał już tu, był drugi i trzeci. Dla mnie kandydat do podium.

  6. Degenkolb. Kolejny, który lubi tego typu wyścigi i już tu wygrywał. Zawodnik Treka nie jest może w tak wielkiej formie, jak niegdyś, ale w Paryżu był drugi, na Tourze odrodził się, wygrywając “brukowy” etap. Planem B dla Treka będzie z pewnością Nizzolo, który ostatnio pokazuje, że jeszcze potrafi zafiniszować.

Gdyby wygrał ktoś spoza tej szóstki, byłaby to niespodzianka.

Oczywiście sprinterów z ochotą na dobre miejsce jest sporo. Sagana nigdy nie można wykluczyć, bo mimo choroby na ME, ogólnie słabszej ostatnio formy, Słowak zawsze może zaskoczyć i po prostu wygrać, choć mimo wszystko byłaby to niespodzianka.

Sprinterzy z drugiej linii: Danny Van Poppel, Dan McLay, Sacha Modolo, Sonny Colbrelli, Niccolo Bonifazio, Matteo Trentin,

Z trzeciej linii: Nikias Arndt, Jurgen Roelandts, Clement Venturini, Luka Mezgec, Mark Renshaw.

Jakiś czas temu cieszyłem się, że Hamburg w tym roku nie pokrywa się z Vueltą.
Pokrywa się za to z Binck Bankiem i trzeba przyznać, że ten Binck Bank ma dobrą obsadę sprinterską jak na tę okoliczność i niestety odebrał co nieco Hamburgowi.
Po co taki Ewan startował w Binck Bank, zamiast tutaj to doprawdy nie wiem.

Dla Ackermanna byłaby to wielka rzecz, sam jestem ciekaw.

Bardzo czarny koń: Tratnik

Widzę tylko wyniki, bo jestem na pikniku miejskim.

Co się stało z Ackermannem, że nie ukończył?

Gleba na ostatnich kilometrach.

niezła historia, że 4 pierwsze miejsca obsadzili byli zwycięzcy tego wyścigu.
myślę, że Viviani może dojść do 20 zwycięstw w tym sezonie, a to już naprawdę sporo.
tym bardziej brawo dla Bennetta, która ograł go 2 razy na Giro.

Ten temat został automatycznie zamknięty 31 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.