Eurosport Player. Kto korzysta? Opinie

Na Ipli ograniczono cofanie transmisji z 5 do 2 godzin. Szkoda, bo puszczenie o 20 po powrocie do domu wyścigu z godziny 15 było bardzo przydatną możliwością.

Działa wam apka eurosport player na windows phone?

EPlayer czy Ipla?
No właśnie, zbliża się Vuelta, obsada niekiepska, są Polacy, więc wypada zastanowić się nad sposobem oglądania wyścigu. Ktoś ostatnio korzystał z Playera, jak wrażenia i czy planują może stworzenie kanału dodatkowego, który będzie można oglądać w razie braku czasu w podstawowych programach? Giro oglądałem poprzez Iplę i było nieźle, generalnie poza jedną awarią działało toto jak należy. Cenowo to chyba EPlayer lepiej wypada, ale wiadomo w Ipli mamy jeszcze kanały Polsatu Sport (choć chyba nic ciekawego tam nie pokazują w tym okresie). Aha, oglądam poprzez apkę w smart tv, więc pewnie nie będzie wszystkich dostępnych funkcji tak czy siak (np. cofanie transmisji).

Od Giro cały czas korzystam z eplayera.

Trochę wtopa z tym EPlayerem. Od wtorku nie nadaje w apce na tv, a na to głównie liczyłem. Poza tym funguje to na PC dobrze:

  • można cofnąć relację o 3 godziny
  • w czasie trwania transmisji z Vuelty pojawia się osobny kanał bez reklam (nie ma komentarza, ale trwa i długo po zakończeniu relacji w głównym kanale Eurosportu)
  • w sekcji video bardzo szybko pojawiają się archiwalne etapy, ale w języku… niemieckim :wink:

Na Xbox i Windows Phone też aplikacja na razie nie działa

Jak opinie w 2017 bo zaczynam się poważnie zastanawiać?
Jak to w ogóle działa i czy jest istnieje np. szansa retransmisji w dowolnym momencie?

działa oki w pracy używam na telefonie, co do retransmisji nie wiem

Kupiłem tuż przed Giro i mam mieszane uczucia. Liczyłem na odbiór poprzez smart tv, a tymczasem od zeszłego roku ta apka w Samsungu (a chyba i w telewizorach innych marek) już nie działa - wyświetla się komunikat o “problemach z siecią” (co jest nie prawdą). Jest na to sposób - w Samsungu opcja screen mirroring umożliwia rzutowanie obrazu np. ze smartfona na tiwik - owszem żre strasznie baterię, ale zawsze lepiej to się ogląda na dużym ekranie. Oczywiście trzeba zainstalować apkę EPlayera na smartfonie.

Jeśli jednak nie planujesz oglądać głównie w tv to ja polecam:

  • możemy cofać transmisje o 3 godziny (ni mniej, ni więcej)
  • jest dodatkowy kanał Giro (a są jeszcze inne kanały dodatkowe jak jest dużo imprez, głównie w weekend) - bez reklam, bez komentarza. Chyba włącza się równo z transmisją w głównym kanale. Czasem się przydaje jak coś się wydarzy w czasie trwania reklam.
  • jeśli nie załapiemy się na te 3 godziny to szybko ładują transmisje z całego etapu do sekcji video. Przykładowo - oglądałem końcówkę dzisiejszego etapu już koło 21. Problem (a może atut), że komentarz w sekcji “Video” jest po angielsku (kiedyś była jeszcze opcja wyboru komentarza - teraz nie widzę jej).
  • pojawiła się jakaś nowa opcja pozwalająca dzielić obraz na kilka części, że niby można oglądać dwa albo i więcej wydarzeń jednocześnie - ja nie korzystam, więc nie wiem czy to ma jakiś sens.
  • rozdzielczość to max 720 p (obecnie pewnie można by się pokusić chyba nawet o lepszą)
  • co do awaryjności - to na razie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów

Tyle. Jak jeszcze coś chcesz wiedzieć - pytaj, to sprawdzę.

Czasem ES2 miał 1080p ale rzadko. Korzystam na kompie lub w telefonie jak coś sobie dłubie w garażu.

Ja zaryzykowałem w lutym ze względu na Baranowskiego i bardzo sobie chwalę.

Program można odtworzyć do 7 dni wstecz.

Są odrębne kanały , np. nawet dzisiaj pokazują w całości etap Blockhaus , i też 4 Dni Dunkierki, czego nie uświadczysz na regularnych programach ES.

Ja nie żałuję.

Jest jedno “ale”. Jeśli ktoś ma dość, to powinien sam zgłosić chęć zaprzestania subskrybcji, bo jak nie to będą ssać z karty bez końca.

A jak z opóźnieniem? Duże względem TV? Zawsze mnie to denerwowało np. na sport.tvp.pl, bo tam jest spore…

No fakt, jest około minuty.

Ja stosuję taki patent, że odcinam się od i wiadomości internetowych, tv i tak nie mam także znam wyniki o minutę później, co mi wcale nie przeszkadza.

Mnie w Eurosport Playerze przeszkadza ograniczony wybór języków komentarza. Skoro już płacę abonament, to dlaczego nie mogę wybrać spośród wszystkich możliwych? Mieszkając poza Polską nie mam możliwości posłuchać naszych komentatorów.

Ja korzystam od marca (wersja na jedno urządzenie). Do niedawna wszystko było ok, ale od tygodnia mogę oglądać tylko wersje bez komentarza, gdy próbuję włączyć E1 lub E2 mam komunikat sorry this video cannot be played. Z tego co widziałem po opiniach w sklepie play jest to dość powszechne, ale nic z tym nie robią.

Pewnym sposobem, choć nie do końca w myśl regulaminu usługi, są wtyczki do przeglądarek (np. do Chrome’a, u mnie działają bez zarzutu), zmieniające narodowość IP, po którym rozpoznaje Cię strona.

chrome.google.com/webstore/deta … lpinceiihk

Chciałbym się upewnić, że dobrze rozumiem:

Transmisje są tylko po polsku, a retransmisje (w sensie sekcja video wieczorem po etapie) tylko po angielsku tak?

Tak, chyba że skorzystasz z tricku, o którym pisał kolega wyżej (wtyczka Hola i wybór jako IP kraju np. GB - działa, niedawno sprawdzałem).

Ok, dzięki :wink:

Tylko takie latanie po ip może się skończyć banem jak to system wykryje.

Wiem, nie zamierzam próbować :wink:

Ale skoro tak ulepszają, to mogliby dodać wybór języka…