Faworyci Vuelta a Espana

Kto wygra Vuelte???

• Basso,
  • Vino
  • Mayo
  • Valverde
  • Sastre
  • Mienszow
  • Gil
  • Szmyd
  • Inny

0 głosujących

trochę czasu zostało do vuelta a espana,ale ja już mam faworyta swojego dlatego rozpoczołem ten temat,nie muszę chyba mówic kto to bo wszyscy wiedzą,ale i tak powiem-IBAN MAYO :slight_smile:a drugi faworyt to oczywiście SYLWEK SZMYd :smiley:

Faworytów jest czterech :arrow_right: Mienszow, Valverde, Winokurow i Sastre (powinien wystartować), a w drugim szeregu można dać nazwiska dwóch Basków :arrow_right: Zubeldii i Mayo, duet Saunier Duval :arrow_right: Koldo Gil i Gomez, Pietro Caucchiolego, Andrieja Kaszeczkina czy Sylwka Szmyda :slight_smile: Bardzo przyjemna dla mnie jest większość tych nazwisk :wink: Najbliższe dni to uważne patrzenie na doniesienia z ekip nt. składów na Wyścig Dookoła Hiszpanii. Oczywiste jest, że lista faworytów może się wydłużyć.

Piepoli jeszcze się ładnie pokazywał na DT, może wygrać jakiś etap, ew. powalczyć o 10 generalki.

Oczywiście,że bardzo chciałbym aby Mayo sie odrodził. Dwa ostatnie sezony stracone a ten tak troche połowicznie. Faworyci to jak kolega powyżej napisał: Mienszow, Valverde, Winokurow i Sastre i jeszcze kilku innych. Podobnie jak w TdF może wygrac ktoś z 4 - 5 - 6 dziesiątki UCI. Faworyta trudno wytypować, ja stawiam na jakiegoś “czarnego konia” mam nadzieje, że to będzie Mayo. I jeszcze jedno nie wiecie czy jedzie Basso. Na stronie cyclingstartlists.com figuruje on na liście Team CSC.

ta lista musi byc stara albo tylko przypuszczenia kto może wystartowac i z jakiej ekipy,bo jest podane więcej kolarzy nisz 9 w niektórych ekipach

Może byś sebka ankiete założył. Łatwiej by było :wink:

I jak teraz lepiej , chyba dobra sonda sam robiłem :mrgreen: .Jak źle to poprawcie :smiling_imp:

sobri poradził bym sobie z tą ankietą(na pszyszłośc prosił bym o nie ingerowanie w moje tematy i posty :slight_smile: )

MAYO MAYO! VENGA VENGA :exclamation:

ingerowania chyba :wink:

Sobri, źle napisałeś jedno nazwisko :arrow_right: zamiast Gil :arrow_right: Gill :stuck_out_tongue: Basso w sumie jest niepotrzebny w ankiecie, skoro i tak nie wystartuje :stuck_out_tongue:

Myślę, że wszystko rozstrzygnie się miedzy Sastre a Vinokurowem. Na podium będzie też jakis rodzynek spoza wielkich faworytów.
Co do Mayo to będę mu bardzo kibicował, ale widać, że ma jakis problem (chyba bardziej natury psychicznej) z Wielkimi Tourami. Przed nimi wygrywa wszystko łatwo, ale jak przyjdzie co do czego to jest jedna wielka porażka.

Też myslę, że rozstrzygnięcie będzie miedzy Vino i Sastre. Oboje chcą coś udowodnić, a w szczególności Vinokourov. Widać, że Astana jest mocna więc stawiałbym na niego :slight_smile: Na podium moze wskoczyć Valverde, ale nie wiadomo jak sie czuje po kontuzji. Wszyscy liczymy na dobry wystep Sylwka Szmyda - jak bedzie “noga” to piersza dziesiatka jak najbardziej realna :slight_smile: Mayo - myślę, że jego wystep to jeden wielki znak zapytania, albo bedzie bardzo dobrze, albo tragicznie.
Jedno jest pewne, emocje zapowiadają się wyśmienicie.

myślę że sastre może pojecha słabo vuelte(pamiętajmy to jego 3 wielki tour)a co do vino to jeden wielki znak zapytania,pożyjemy zobaczymy.mayo i tak wygra :wink:

Ja bym stawiał na Vino, jak mówili moi Poprzednicy, ma on sporo do udowodnienia, sobie, kibicom i całemu biurokratycznemu światkowi kolarskiemu. Będę stawiał na niego i jemu kibicował. Zagadką jest dla mnie Sastre - to jego 3 wielki tour i drugi, który będzie jechał na siebie. Co do Menchova, to zobaczymy, na Tourze nie byłyszczał, może na Vuelcie da nam po oczach połyskiem :wink:
Ciekawe mogą być jeszcze walki sprinterów, ale to temat na osobny temat :wink:

Ciekawie będzie w tym roku w Hiszpanii, nie ma zdecydowanego faworyta, zapowiada się bardzo otwarty wyścig. Myślę że zwycięzca okaże się ktoś z trójki Mayo, Valverde, Winokurow. Kazdy z nich ma cos do udowodnienia w tym roku: Mayo że potrafi pojechać dobrze wielki tour, bo wyniki ma ostatnie rewelacyjne, ale skąd już to znamy…
Valverde, znowu nie udało mu się przejechać TdF, a był bardzo mocny, czas wiec pokazać że potrafi wygrać jedną z największych wieloetapówek, tak na marginesie na tym forum coś jest on chyba niedoceniany, jestem chyba jednym z niewielu admiratorów jego talentu, a w końcu jego wyniki mówią same za siebie
Winokurow, problemy z grupą i cały rok stracony, ale to stale jest znakomity kolarz i może tak jak Ullrich kilka lat temu będzie chciał się"odkuć" w Hiszpanii.
Co do innych uważam że Mienszow może być mocny, w Sastre raczej nie wierzę. I na pewno kilku niespodziewanych gości z Hiszpanii w ściśłej czołowce. Ciekawie będzie tez na płaskich etapach bo wielu czołowych sprinterów się na Vueltę wybiera, pytanie jak daleko dojadą, bo z tym bywa różnie. Także ja bym typował Valverde jako zwycięzcę, Winokurowa i jakąś niespodziankę na podium

Fajnie jakby tą niespodzianką był Sylwek Szmyd :wink:

Valverde - w końcu trafie, kiedyś… :mrgreen: :mrgreen:

Fajnie gdyby Sylwek “choć” etap wygrał - byłaby Sylwkomania w Polsce :wink: Po ilu latach byłby to tryumf naszego rodaka w wielkim tourze?

Po trzynastu. W 1993 16.etap Tour de France, kończący się na Pla d’Adet wygrał Zenon Jaskuła.