Film o polskim kolarstwie

Czesc

Powstaje pełnometrażowy dokument o naszym rodzimym kolarstwie.
Wystąpią R. Szurkowski, S. Szozda, Z. Spruch, T. Mytnik, A. Piasecki, S. Królak, Cz. Lang

Są dwie opcje: albo całość zamknie się w 60 minutach albo będzie to pełny metraż. Koniec zdjęć planowany jest na 25 października, a całość powinna być gotowa do końca listopada.

BusterFM

Ekstra !!
Ale czemu tylko Ci kolarze w filmie wystąpią. Przecież w historii krajowego kolarstwa chwalebnie zapisali się także: Hanusik, Gawliczek, Gazda, Jankiewicz, Nowicki, Kowalski, Jaskuła i wielu innych. Chyba im też należałoby dać choćby odrobinę satysfakcji i szacunku, uzyskując ich wypowiedzi i przybliżając potomnym ich osiągnięcia.

trzeba od czegoś zacząć i tak fanstastycznie, że podobny pomysł się realizuje; mam nadzieję, że na jaskułę czy nowickiego też przyjdzie pora :slight_smile:

Jaskuła oczywiście jest. Jak mogło by nie być faceta, który zajął 3 miejsce w TdF:)

No tak. Pytanie o kilku zawodników jest zasadne. Ciężko w jednej produkcji zmieścić wszystkich. Szczególnie gdy materiałów archiwalnych jest taka fura.

Lista którą zamieściłem być może zostanie rozszerzona jeszcze o jakieś kolejne osoby. Ale nie mogę obiecać:)

Kilka informacji jeszcze

Tytuł: Historia Niedokończona

Produkcja TVP S.A. (2008)

Realizatorzy:
scenariusz i reżyseria Artur Szulc
zdjęcia: Marek Tokarski
montaż: Ryszard Wiencek

Jak skończę stronkę poświęconą produkcji dam linka:)


BusterFM

Popieram sam fakt, że powstaje film o kolarzach znanych i zasłużonych. Być może po tym filmie nastąpi kolejna edycja z następnymi zawodnikami. Oby tylko to wszystko doczekało się końca i żeby można go było wszystkim obejrzeć.

końca doczeka :slight_smile: Spoko
To jest produkcja w trakcie i z zatwierdzonymi środkami:)

Planujemy skończyć montaż do 30 listopada. Zdjęcia skończymy w najbliższy poniedziałek.

Przyjęliśmy założenie, że opowiemy historię która kończyć się będzie na Jaskule w TdF i Z. Spruchu jako ostatnim naszym wicemistrzu świata.

W sumie od tego momentu chyba można przyjąć podział na kolarzy stricte zawodowych. O kolarstwie zawodowym też warto pomyśleć w sensie filmowym to fakt.

a gdzie ten filmik bedzie mozna ogladnac??

TVP ale w ktorym programie to jeszcze nie wiadomo.
Na pewno w TVP Sport ale chcemy TVP 1. Będę informować na bieżąco.

BusterFM, i jak tam wygląda sytuacja “Historii niedokończonej” na dzień dzisiejszy?

No wlasnie bo sie nie odzywalem. Koniec roku to dla mnie zawsze brak snu i ciagle siedzenie przy kompie i montowanie…

Pierwsza czesc Historii wlasnie zagoscila na Becie czyli jest gotowa. 41 minut przez czasy dawniejsze ale uporzadkowane. Oprocz narratorow w osobach Szurkowskiego i Szozdy pojawiaja sie Mytnik i Krolak. Generalnie mam nadzieje udalo sie nam zrealizowac tak ten film, zeby ominac bicie piany itp gadzety, ktore sa dobre dla publicystyki ale nie dla filmowych opowiesci.

Njawazniejsze ze jest jak sadze ciekawa human story bez banialuk i pustoslowia.

Nie wiem kiedy TVP bedzie chciala wyemitowac bo to w koncu sezon narciarski teraz ale dowiem sie zapewne szybko wiec powiem co i jak.

Sporo archiwaliow udalo sie znalezc, a i maly “lajt motyw” :slight_smile: sie znalazl.

Hmm… brzmi bardzo ciekawie :slight_smile:

Oby tylko TVP nie kazało nam zbyt długo czekać na emisję :wink:

Mam też przy okazji jedno małe pytanie do BusterFM, mianowicie czy w Twojej opinii jest to film, który będzie w stanie “zauroczyć” tylko ludzi zainteresowanych kolarstwem, czy może także osoby nie mające wcześniej w ogóle do czynienia z kolarstwem (zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej :wink: ) :question: Jeśli ta druga opcja będzie bliższa prawdy to odpowiednio wcześniej zacznę robić akcję propagandową, nóż widelec i uda się kogoś “zajawić” kolarstwem :wink:

hm…
Wlasciwie to nie wiem. Postrone osoby na ktorych jak zwykle testowalem reakcje raczej z kolarstwem zwiazane nie sa i ogladaly z zainteresowaniem ale czy to jest jakas wskazowka to nie wiem.

[size=75][ Dodano: Pią 16 Sty, 2009 02:25 ][/size]
Jak sadze przed kwietniem emisji nie bedzie, bo to i sezon nie kolarski teraz.

Zabralismy sie za montaz drugiej czesci z Cz. Langiem i “Piaskiem” w rolach glownych. Pojawiaja sie takze: P.Wadecki, Z. Jaskula, Z. Spruch.
Czyli rzecz o czasach i filozofii kolarstwa nieco nowszej:)

BusterFM, czego nie powiedziales ze film juz jest emitowany?
ja dzisiaj, zupelnie przez przypadek, na tvp sport sie natknalem na ten film

11:35 - 12:20 Niedokończona historia - cz. 1

zgubilem jakies 20 min z poczatku, ale i tak mi sie podobalo
wystepowali szozda, szurkowski i mytnik
glownie wyscig pokoju i barcelona’73

kiedy mozna sie spodziewac kolejnej czesci?

Może raczej: kiedy będzie emitowany na ogólnodostępnej TVP (TVP1, TVP2, TVP Info)?

Kiedy powtórki? Jest opcja nadrobienia odcinka np. iTVP?

A nie powiedziałem bo byłem za granica dlugo teraz i sie dowiedzialem z montazu jak wszedlem do chwalebnej firmy:)

teraz nie wiem kiedy ale jak znam TVP Sport to beda co chwile go powtarzac. A druga czesc wlasnie sie konczy montowac:)

W poniedzialek bedzie gotowa. I to nie jest Prima Aprilis:)

[size=75][ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 00:01 ][/size]
No coz. Mamy szanse na emisje obu czesci “Niedokonczonej” w ogolnodostepnym kanale TVP czyli w jedynce albo w dwojce po zmianie na letnia ramowke czyli po 15 czerwca.

Milo mi tez sie troche pochwalic w imieniu wlasnym i Artura Szulca, ze wlasnie dostalismy glowna nagrode za czesc pierwsza “Niedokonczonej” na festiwalu w Gdyni w kategorii flm dokumentalny - gwiazdy sportu. To pozwala nam na prezentacje filmu na festiwalu w Mediolanie:)

Druga czesc wlasnie sie zgrywa i niebawem pojawi sie zapewne w TVP Sport

Ta muzyczka w części drugiej to ską pochodzi? Byłbym wdzięczny za tytuł lub film, z kttórego wyjęta.

Najbliższa emisja “Niedokończonej historii” we wtorek 9.08.2011 o 17:45 i 18:25 (cz.1 i cz.2, 40 i 60 min.) w TVP Sporcie. Muzyka istotnie ciekawa.

mam na kompie obie części i przy tej muzyce 1,5h na trenażerze mija jak z bicza strzelił:)

Jest szansa gdzieś ten film zdobyć? TV nie mam :slight_smile: