Film o torowcu z Orła Warszawa - Poszukiwania

Hej,

Szukam nazwiska torowca albo tytułu filmu (albo nawet pliku z samym filmem) o torowcu z Orła Warszawa. Film powstał gdzieś w latach 1977-1979 i przedstawiał sylwetkę bardzo obiecującego kolarza, który szykował się do startu na IO w Moskwie. Niestety miał wypadek i kontuzja pokrzyżowała jego plany. Film był właśnie o tym nieszczęśliwym zbiegu wydarzeń. Kręcony był na torze Orła i brali w nim również udział inni zawodnicy klubu. Główny bohater był wyłącznie torowcem.

Czy ktoś z Was ma pomysł, co to mógł być za film?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
Kuba

Nie mam czasu teraz tego przeglądać, ale jeżeli jesteś pewien przedziału lat, to myślę że znajdziesz go dość łatwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/1979_w_filmie

poszperałem, ale póki co na nic nie trafiłem. daj znać jak trafisz na coś jeszcze, pogrzebię głębiej.

Fotos z tego filmu opublikowano jako rozkładówkę w magazynie Ekran albo Film. Muszę znaleźć szeroką kadrę olimpijską albo listę zawodników Orła z tamtego czasu. To pewnie znacznie zawężyłoby poszukiwania.

Niestety, lista na Wiki jest chyba dość uboga i nie zawiera tego filmu.

Dzięki za pomoc! :slight_smile:

To jest jakiś punkt zaczepienia. Niestety, tych czasopism nie ma w zasobach cyfrowych bibliotek. “Ekran” to już raczej tylko największe polskie biblioteki mogą mieć w archiwach (widzę, że Śląska ma), więc musiałbyś poszukać jak kiedyś będzie w Polsce. Jakąś szansę daje “Film”, bo na stronie mu poświęconej chyba co jakiś czas dodają nowe archiwalne numery, jeśli bardzo Ci zależy to możesz przejrzeć rocznik 1978:
filmopedia.org/archiwum/1978
Z lat 70. jest tylko jeszcze 1975, tu masz stronę głowną archiwum “Filmu” (mają w planach udostępnienie wszystkich numerów, ale kiedy to nastąpi - nie wiem)
filmopedia.org/

Dzięki wielkie! Chyba się gdzieś pogubiłem w odmętach Internetu, że nie trafiłem na to archiwum. :564:

Biorę się za przeglądanie “Filmu” z wielką nadzieją, że ta rozkładówka była w tym magazynie, a nie “Ekranie”!