Film o torowcu z Orła Warszawa - Poszukiwania


#1

Hej,

Szukam nazwiska torowca albo tytułu filmu (albo nawet pliku z samym filmem) o torowcu z Orła Warszawa. Film powstał gdzieś w latach 1977-1979 i przedstawiał sylwetkę bardzo obiecującego kolarza, który szykował się do startu na IO w Moskwie. Niestety miał wypadek i kontuzja pokrzyżowała jego plany. Film był właśnie o tym nieszczęśliwym zbiegu wydarzeń. Kręcony był na torze Orła i brali w nim również udział inni zawodnicy klubu. Główny bohater był wyłącznie torowcem.

Czy ktoś z Was ma pomysł, co to mógł być za film?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
Kuba


#2

Nie mam czasu teraz tego przeglądać, ale jeżeli jesteś pewien przedziału lat, to myślę że znajdziesz go dość łatwo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/1979_w_filmie


#3

poszperałem, ale póki co na nic nie trafiłem. daj znać jak trafisz na coś jeszcze, pogrzebię głębiej.


#4

Fotos z tego filmu opublikowano jako rozkładówkę w magazynie Ekran albo Film. Muszę znaleźć szeroką kadrę olimpijską albo listę zawodników Orła z tamtego czasu. To pewnie znacznie zawężyłoby poszukiwania.

Niestety, lista na Wiki jest chyba dość uboga i nie zawiera tego filmu.

Dzięki za pomoc! :slight_smile:


#5

To jest jakiś punkt zaczepienia. Niestety, tych czasopism nie ma w zasobach cyfrowych bibliotek. “Ekran” to już raczej tylko największe polskie biblioteki mogą mieć w archiwach (widzę, że Śląska ma), więc musiałbyś poszukać jak kiedyś będzie w Polsce. Jakąś szansę daje “Film”, bo na stronie mu poświęconej chyba co jakiś czas dodają nowe archiwalne numery, jeśli bardzo Ci zależy to możesz przejrzeć rocznik 1978:
filmopedia.org/archiwum/1978
Z lat 70. jest tylko jeszcze 1975, tu masz stronę głowną archiwum “Filmu” (mają w planach udostępnienie wszystkich numerów, ale kiedy to nastąpi - nie wiem)
filmopedia.org/


#6

Dzięki wielkie! Chyba się gdzieś pogubiłem w odmętach Internetu, że nie trafiłem na to archiwum. :564:

Biorę się za przeglądanie “Filmu” z wielką nadzieją, że ta rozkładówka była w tym magazynie, a nie “Ekranie”!