Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego - książka, warto?

Witajcie

Zastanawiam się nad zakupem tej książki. Czy ktoś ją już ma, bądź czytał? Jak prezentowany jest materiał?

Książka jest w cenie jakby nie patrzeć, a mnie interesuje jako amatora. Chcę po prostu poszerzyć swoją wiedzę. Nie mam żadnego przygotowania w tym temacie. Jedynie to co sobie tutaj napisaliśmy.

Pamiętam, że kiedyś Lucjan zdaje się rzucił paroma książkami wartymi do przeczytania. Trzeba to będzie odszukać i przejrzeć.

Pozdrawiam

Książka jest pozycją dedykowaną dla ludzi mających już dość ugruntowaną wiedzę o funkcjonowaniu organizmu ludzkiego. Stąd dla Ciebie - skoro deklarujesz że nie za bardzo orientujesz się w arkanach tego zakresu wiedzy - może być dość trudna w zrozumieniu i przyswojeniu sobie zawartej w niej wiedzy.
Musisz się zdecydować czy próba zaspokojenie ciekawości i nabycia odrobiny wiedzy jest warta 90 zł.
Więcej/bliżej znajdziesz medbook.com.pl/medhome/produ … 473cf4a2b7

Jeśli chcesz się trochę dowiedzieć o TYCH sprawach, to polecam, wydaną w serii “Krótkie wykłady”. “Fizjologia sportu” (K. Birch, K. George, D. MacLaren). Myślę, że zakres tematyczny zbliżony, napisana jest językiem dość przystępnym, choć nie ukrywam, że gdyby nie styczność z podobnymi zagadnieniami podczas studiów lat temu kilkanaście, to miałbym problemy. Cena okładkowa - 39.90. Egzemplarz “podchoinkowy” dla dziewczyny zamówiłem w zwykłej księgarni, gdzie facet powiedział, że za 2 dni będzie i była. Zatem, jeśli się zdecydujesz, to dowiedz się w swojej okolicy, bo może się okazać, ze zakup internetowy nie będzie opłacalny.
Więcej o książce:
księgarnia 1
księgarnia 2
księgarnia 3

Jak dobrze poszukasz w sieci to znajdziesz książkę “Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego” autorstwa prof. Gorskiego w PDF’ie, nie będziesz musiał wydawać 90 zł, a zobaczysz jakiej materii dotyczy w/w pozycja.

Ta książka też jest napisana trochę trudnym językiem.
Wydaje mi się, że po ludzku (zrozumiale dla laika), podstawy fizjologii wyłuszczył prof. Władysław Z. Traczyk w podręczniku “Fizjologia człowieka w zarysie”.

Książka ma już nowe wydanie, poprawione, rozszerzone aktyka.pl/shop.php?a=opis_pr … QwodqCLOnQ

Ja dysponuję podręcznikiem wydanym z 1987 r., (213 stron, nowe wydanie jest dwukrotnie obszerniejsze) ale jest ono napisane bardzo ładnie, prosto i czytelnie. W załączeniu plik ze spisem treści z mojego podręcznika.
W. Z. Traczyk - Fizjologia człowieka w zarysie.pdf - spis treści.pdf (269 KB)

Jakby ktoś szukał tej książki to podaję link

sendspace.com/file/n0kf3f