Gdzie na wybrzeżu można znalezc ciekawe sciezki rowerowe?

w sierpniu planuje wyjazd z rodzina w okolice Pobierowa, Rewala - dokladnie jeszcze nie wiem gdzie. Czy sa tam jakies ciekawe trasy rowerowe, niezbyt wymagajace dla mojej 8-letniej cory ? Proszę o sugestie. Podobno świnoujscie tez jest ciekawe bo mozna do zachodnich sasiadow pokrecic, a tam sa ciekawe trasy. Gdzies tez niedaleko Koszalina jest tez chyba “rancho” Langa ?! dobrze mi sie kojarzy ?

Większość miejscowości na swoich stronach internetowych szafuje pojęciami “szlak rowerowy” lub “ścieżka rowerowa”. Często jednak to co autorzy mają na myśli, dalekie jest od porządnej drogi. Gdybyś wybierał się do Świnoujścia, to zmienia postać rzeczy, bo od razu polecam doskonałe trasy niemieckie. Piękne, świetnie utrzymane, zarówno asfaltowe jak i szutrowe, bardzo dobrze oznakowane. Poziom trudności - łatwy, generalnie płasko, od czasu do czasu krótki podjazd (“zmarszczka”, bo i takie u nas wybrzeże), jakby co, można rower podprowadzić. Zresztą po niemieckiej stronie jeździ dużo emerytów, zatem nie może być trudno. Bezpieczeństwo o wiele większe niż w Polsce.

Skoro jednak Rewal lub Pobierowo, to polecam mapę: nazywa się toto: “Mapa topograficzna Polski”, w skali 1:100 000, dostępne np. w punktach informacji turystycznej, koszt mojej to 6,50. Mapa jest dokładna, jak na razie nie trafiłem na żadną drogę której nie byłoby na mapie (ani na mapie nie znalazłem dróg, których nie ma w “realu”).
Nastaw się jednak raczej na zwykłe wiejskie szlaki, piaszczyste drogi polne tudzież kiepsko utrzymane trakty leśne albo drogi asfaltowe (o różnej nawierzchni…). Na prawdziwe szlaki raczej nie ma co liczyć, niestety.

Podobno istnieje szlak R-10:
um-zachodniopomorskie.pl/index.php?k=319 Ale czy ktoś to widział na własne oczy?
Ja jednak jestem zauroczony trasami niemieckimi, choć akurat dotychczas nie eksplorowałem rejonów nadmorskich tylko te po “dolnej” stronie Zalewu. Na 99% jest tam podobnie.