Giro de Italia

Giro d’ Italia tuż tuż. Ciekawy jestem waszej opini na temat trasy, ewentualnych szans poszczególnych zawodników. Kto skończy w różowej koszulce, a kto jako najlepszy sprinter. Ja stawiam na Cunego. Szykuje się na Giro specjalnie. Ostatnie wyniki w kilku wyścigach etapowych obiecujące. A sprinter - może obudzi się Petachi.

Ja będe grał na Simoniego chodz niewiem czy nie jest troszke już za starym kolarzem na tak wielki wyczyn jakim jest zwyciestwo w Giro do czarnych koni może bym zaliczył Vinzento Nibaliego. a pozatym musiał bym sprawdzic liste startową i wtedy podam wiecej faworytów :slight_smile:

Mój typ to oczywiście Gibo Simoni, bez Basso to może być bardzo ciekawy i wyrównany wyścig. Co do pozostałych kolarzy w pierwszej dziesiątce to myślę że będą niespodzianki, i nie mogę się doczekać etapu z Monte Zoncolan :stuck_out_tongue:

Stawiam na Cunego i liczę na dobrą jazdę Sylwka.Fajnie jakby ukończył w 10.

Paolo Savoldelli to faworyt nr 1. nr 2 Damiano Cunego a nr 3 moim zdaniem już za stary na zwycięstwo Gibo Simoni. Oprócz tego w dziesiątce może być jeszcze ze 2 kolarzy Lampre w tym Szmyd, Leo Piepoli, może Mazzoleni z Astany i pewnie jakiś Rosjanin, na pewno też 1 w 5 to będzie niespodzianka. Ciekawy jestem jak pojadą Di Luca i Pelizotti z Liquigas, choć na nich bym nie stawiał ale w 10 pewnie będą. Ze sprinterów to McEwen, McEwen, Zabel jak startuje może mu ewentualnie zagrozić

Cunego najlepiej się pokazał dotychczas przed Giro… Poczekajmy na Romandie jeszcze… Narazie słabo widze Savo i Astane całą, Simoni to pewniak na giro, ale czy na zwycięstwo? myśle, że podium ma… Narazie niewiele mozna powiedzieć…

Jak nie będzie Basso :frowning: to ja stawiam na Cunego. Jak na razie na początku sezonu robi najlepsze wrażenie. Jestem ciekawy co pokaże Savoldelli bo jak na razie to go za bardzo nie widać, liczę też na Ricco, ale on pewnie bedzie pomagał Simoniemu :neutral_face:

Po dzisiejszym dniu dodam: Di Luca!

Osobiście kibicował będę Sokołowi, chociaż nie wiem do końca jak jest obecnie z jego formą (chociaż liczyć się będzie ta na Giro). To, że zabraknie kolarzy zamieszanych w aferę Fuentesa uważam za rozwiązanie sprawiedliwe. Wcześniej były ustalenia, trzeba ich przestrzegać. Może stanowczość organizatorów wyścigów w tej materii doprowadzi do sporego oczyszczenia kolarstwa z dopingu. Co do reszty faworytów, to:
• Damiano Cunego, jak dla mnie kolarz ze sporym talentem a mimo to na Giro jest zagadką. Już przecież od wygranego Giro był niespodzianką, teraz niespodzianką (pozytywną lub negatywną) jest jego forma.
• Gilberto Simoni ma potencjał by wygrywać ten wyścig. Nie jestem jednak pewien, czy na starcie nie pojawią się kolarze nieznacznie od niego lepsi, choćby na czas (Savo).
• Danilo Di Luca znowu świetnie jeździ w wiosennych klasykach, podobnie jak dwa lata temu. Kto wie, czy znowu nie okaże się sporą niespodzianką. Po cichu liczę na jego dobry występ. Nie sądzę jednak by wygrał cały wyścig. Jak na mój gust może co najwyżej wskoczyć na podium, ale i to będzie dla niego przecież wielkim sukcesem.

Mam pytanko
Kiedy pojawi się dokładna trasa z opsiem każdego etapu?
Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam (Naczelny sto lat!!)

Trasę tegorocznego Giro możesz zobaczyć na stronie cyclingstartlists.com/. Jest co prawda tylko grafika etapów górskich i czasówki, ale zawsze. Generalnie uważam, że tour będzie dość trudny. Na stronie również przewidywane składy poszczególnych teamów.

I tak twierdze że dopiero 30 maja wszystko się okaże.
Zobaczymy kto spuchnie na MonteZoncolan nawet 22% :mrgreen: :mrgreen:
:smiling_imp:

heh :stuck_out_tongue: zobaczymy

Mnie tak teraz przyszło do głowy…
Że czarnym koniem może być Scarponi. Jeżeli go dopuszczą.

w jakim skladzie jedzie astana?
Z taka liczbą “liderów” ciekaw jestem czy się nie pobiją :slight_smile:

w jakim skladzie jedzie astana?

Taki skład znalazłem na stronie którą podałem wyżej. Sądzę. że nie wiele się zmieni od tego, który wystartuje.
Assan Bazayev
Maxim Gourov
Benoît Joachim
Eddy Mazzoleni
Andrey Mizurov
Steve Morabito
Dimitri Muravyev
Paolo Savoldelli
Sergey Yakovlev

Jaki Ty tam widzisz kłopot bogactwa? :stuck_out_tongue:

Pobić to się tylko mogą Kazachowie, o to, który by chciał wodzić prym w reprezentowaniu
ich kraju poprzez tę ekipę :slight_smile:

Cunego, Basso, Simoni a moze jakas nowa gwiazda tegorocznego sezonu da znac o sobie.

Basso nie jedzie :smiling_imp: