Giro del Trentino - 2.1

Etap 1.

  1. Mazzanti,
  2. Ratti,
  3. Cunego,
  4. Tonti.
    W czołówce powinni znajdować się także Szmyd i zapewne Niemiec. Szmyd był drugi na ostatniej górskiej premii.

Był trzeci, prowadził ośmioosobową grupkę w pogoni za Tontim i Sellą. W grupie byli m.in Rujano, Simoni, Perez Cuapio, Mazzanti i Niemiec. Wyniki wskazują na sprint z dychy, Sylwek mocno pracował więc pewnie 9 albo 10 będzie.

  1. Sella,
  2. Szmyd, 0.08,
  3. Niemiec, 0.13,
  4. Rujano, 0.15,
  5. Perez Cuapio ,
  6. Pelizzotti 0.22,
  7. Simoni 0.29.

Trzej pierwsi kolarze otrzymali bonifikaty zaliczane do GC - odpowiednio 10, 6, i 4 sek.
Jutro chyba najcięższy etap. Wielkie uznanie dla Sylwestra Szmyda, który na tym etapie jechał przede wszystkim dla Cunego.

Polecy pojechali bardzo dobrze utrzymujac tempo najlepszych :slight_smile: Oby tak do konca wyscigu :smiley:

Podjazd pod ostatnią górską premię był bardzo ekscytujący. Czołówka ciągle się tasowała. Był taki moment, ze Szmyd z Niemcem trochę odstali, ale szybko się pozbierali i to Szmyd prowadził pogoń za uciekającymi Sellą i Tontim. Gdy po premii utworzyła się 6-osobowa grupa / 1 szóstka dzisiejszego etapu / , Szmyd dyktował tempo i podprowadził Cunego na 300 m do mety. Wszystko działo się przy ciągle padajacym deszczu. Komentatorzy włoscy mówili o Szmydzie, że jest to wyjątkowy gregario dla Cunego. Hm…

Wielkie brawa dla naszych "orłów’ pojechali na światowym poziomie :smiley:

Sylwek już odpowiednio skomentował 1 etap :slight_smile: No i jeszcze znalazł kolejnego motywatora. Może i my go zmotywujemy dodatkowo? :wink:

kolarstwo-szosowe.gda.pl/Sylwas_2006.html

No no no :exclamation: Szmyd i Niemiec w takim towarzystwie :exclamation: Same gwiazdy wokół :smiley: Nawet Gibo wspinał się wolniej od Polaków :open_mouth:

Etap 2.

  1. Cunego,
  2. Simoni,
  3. Tonti,
  4. Ratti,
  5. Mazzanti,
  6. Nose,
  7. Niemiec,
  8. Szmyd,
  9. Sella,
  10. Mosquera.

Cunego nowym liderem.

Nasi znow z przodu i po raz kolejny kolo siebie :wink: Simoni widac sie dzis troche obudzil po wczorajszej wpadce.

Z przyjemnością oglądało się relację z dzisiejszego etapu. Wrażenie robi luz z jakim Szmyd porusza się w czołówce - nota bene dzisiaj jechał w białej koszulce z napisem “Sanyo”/ nie wiem jaka to klasyfikacja /. Niemiec próbował atakować ale nie widać jeszcze u niego tego ciągu pod górę, jak w ubiegłym roku. Zdarzało się też, we wcześniejszej fazie, że nieco odstawał od czoła lecz potrafił odrobić straty.

mam pytanie: gdzie mozna ogladac trentino?

Na RaiSport.

Viator, właśnie to samo zauważyłem, sprawdziłem na stronie i nie ma żadnej klasyfikacji w której liderem był Szmyd… Oglądałem tylko ostatni kilometr i Szmyda widziałem przez pare sekund, ale możę to była jakaś kurteczka czy coś?

Mnie się bardzo spodobało jak Szmyd rozprowadzał Cunego, naprawdę niezła robota :slight_smile: Szkoda, że się spóźniłem na relację, bo bardzo jestem ciekaw jak sobie Sylwek radził wcześniej. Ale wiele wskazuje na to, że razem z Patxi Vilą będą głównymi pomocnikami Damiano.

To nie była kurteczka. Komentatorzy mówiąc o maglia bianca Szmyda wspominali o jego aktywności i użyteczności / niedobre określenie, ale tak to zrozumiałem /. Zastrzegam, że nigdy nie uczyłem się włoskiego.
Kol. polson, w stacji wskazanej przez Michała mozesz obejrzeć powtórkę dzisiejszego etapu albo o 3.00 w nocy albo o 11.30 jutro. Trzeci etap jutro o 17.00.

To może to była jakaś koszulka dla najaktywniejszego? Chociaż Sylwek nie atakował… Nie wiem, może coś w pamiętniku napisze.

PS: Szkoda, że nie ma na żywo Trentino, dzisiaj dawali jazdę konną i pingponga w trakcie etapu :unamused:

Jak się kliknie na stronie wyścigu na “Le maglie del giro” pokazuje się aż 8 różnych koszulek. Zdaje się, że koszulek jest więcej niż klasyfikacji.
Co do transmisji to zapewne sprawa kosztów / helikopter etc /. Ja nie narzekam na te relacje. Moim zdaniem Polsat mogłby podejrzeć sposób realizacji - 1 ew. 2 kamery na motocyklu, dodatkowa na mecie. Szybki montaż po zakończeniu etapu plus komentarz i emisja w tym samym dniu.

Dwaj byli ‘‘koledzy’’ z Lampre na czele :slight_smile: Nasi chłopcy znów w ‘10’. Gdyby Sylwek nie musiał pomagać temu Damiano… to by wymiatał :exclamation: :smiley: Skoro mówicie, że GdT jest na Rai Sporcie, to niezły ze mnie d… bo mam ten kanał :blush:

Brawo dla Damiano i Sylwasa :laughing:
Forma rośnie przed Giro u obu panów i to jest pocieszające.
Jak Damiano wygra to wygra również 89 Giro :wink:
Historia lubi się powtarzać - Damiano wygrywa GdT i GdI w 2004 roku.
Znowu eksplozja formy u Przemka w tym samym okresie, oby miał taką samą na narodowym tour’ze.

Cunego miał dzisiaj słabszy moment ale się wykaraskał. Natomiast Sylwek w aktualnej formie może punktować w Tour de Romandie…

Miło się czyta takie wpisy Sylwka w pamiętniku :slight_smile: Wynika z tego co się ostatnio dzieje, że Szmyd jest głównym z pomocników Cunego i chyba ma już klepnięte miejsce w Giro :slight_smile:

RaiSport da się może oglądać przez internet? W tym moim Asterze pożądnych kanałów nie uświadczysz :wink:

Ciekaw jestem jak pokaże się w Tour de Romandie. Mam nadzieję, że uda mu się ugrać coś na własne konto.