Giro del Trentino - 2.1

a jakas telwizja będzie pokazywac Tour de Romandie?

Etap 3.

  1. Munoz,
  2. Kuchynsky,
  3. Pidgorny,
  4. Codol,
  5. Siustsou,
  6. Belohvosciks,
  7. Ginestri,
  8. Pietropoli 0.49.

czyli wnioskuje ze to jakis odjazd doszedl do mety tak? a jak faworyci?

Sylwek jechal w koszulce najlepszego obcokrajowca,to jakas dodatkowa kwalifikacja:-)

Dla faworytów dzisiejszy a także jutrzejszy etap to praktycznie walka o utrzymanie status quo. Stąd przyzwolenie na ucieczki mniej liczących sie kolarzy. Liderem nadal Cunego.

Z tej ósemki kojarzę tylko dwójkę :arrow_right: Białorusina Siustsou, bardzo dobrze startującego wśród młodzieżowców i Łotysza Belohvosciksa, najlepszego czasowca w tym bałtyckim kraju 8)

Siustsou przez niektore medja modawan jak Siwcow chyba jest i jesli sie nie mylę to wygrał on w Veronie MŚ U-23 :]
czyl kojeny dobrze rozwijający sie zawodnik :]
a ten Codol to chyba Massimo i niegdyś w Lampre jeździł

W Fassa Bortolo.

ano tez :]

Codol to wydaje mi się już uznana marka jako gregario, jesli dobrze pamiętam, to ten koleś jeszcze za startow Pantaniego, pomagał mu razem z Sylwasem w Mercatone Uno. Sprawdze na wszelki wypadek bo nie jestem tego tak do konca pewien.

Mała charakterystyka przed przejściem do Tenaxu:
Włoch Massimo Codol został nowym zawodnkiem irlandzkiej grupy Tenax. Ten 33-letni kolarz przez 2 ostatnie sezony był zawodnikiem Fassa Bortolo.

Włoch jest zawodowcem od 1998 roku i w tym czasie 6-krotnie brał udział w Giro d’Italia (najlepsze 15 miejsce w 2003 roku) i 4-krotnie w Vuelta a Espana (najlepsze 22 miejsce w 1999 roku).

P.S.Mimo że był pomocnikiem to i tak dobre wyniki zbierał w wielkich tourach.

Wracając do dzisiejszego etapu nalezy potwierdzić informację kol /eżanki?/ mynia o koszulce Sylwestra. Komentatorzy mówili, że ta maglia bianca należy do najlepszego straniero. Dzisiaj kolarze Lampre przede wszystkim kontrolowali sytuację przejmując prowadzenie w peletonie w newralgicznych momentach - na podjeździe pod premię górską i wtedy gdy słabło tempo peletonu. Widoczny siłą rzeczy był Szmyd w przeciwieństwie do Przemysława Niemca. W pierwszej dziesiątce żadnych zmian poza zamianą miejsc Nose i Mosquery na poz. 9-10.

Bedzie na DSF.

Co do wyscigu fajnie, ze Szmyd i Niemiec sa w czolowce. Szkoda, ze Przemek nie pojedzie w Giro :slight_smile: Moglby w koncu przejechac jakis wielki tour. Z tego co wynika to Szmyd bedzie jednym z najwazniejszych jak nie pomocnikow Cunego podczas Giro, dzieki czemu moze nienajgorzej wypasc w generalce…

Jeżeli jest się pomocnikiem, który jedzie ze swym liderem niemal do końca, to wyścig można ukończyć nawet w ‘10’. Ale bardziej prawdopodobna w tej sytuacji jest ‘20’ :wink: Chyba, że Cunego złapie jakiś kryzys tj. na Giro 2005 i wtedy Sylwek być może jadąc lepiej przejąłby pałeczkę w Lampre :smiley:

Czyli mówisz, że “wspieramy” Damiano :wink:

pewnie zaraz mnie wszyscy zwyzywaja ale zauwazylem ze wiekoszosc osob tu jest bardzo przychylna Cunego, czy to dlatego ze liczycie na Szmyda czy po prostu tak lubicie Damiano? ja np jakos nie przepadam za tym zawodnikiem, choc uwazam ze jest jest niesamowity

a co do teamtu Trentino: to chyba juz po emocjach? jutro raczej generalka sie nie zmieni czyli pierwsza trojka to
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
2 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
3 Eddy Ratti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare

:question:

Etap 4.

  1. Bennati,
  2. Richeze,
  3. Marcato,
  4. D’Aniello,
  5. Qiunziato.
  6. Janiaczyk.
    Klasyfikacja końcowa bez zmian, przynajmniej gdy chodzi o top 10.

Polson, witaj w klubie :smiley: Ja też nie lubię Cunego :exclamation: Sądząc po twoim zdjęciu (Gibo), wynika, że nie lubisz Cunego, ponieważ w pewnym sensie to przez niego Simoni wyleciał z Lampre. (Podejrzewam tylko :wink:). Ja z mniejwięcej tych samych powodów nie przepadam za Alejandro Valverde :imp: Otóż on był (tak mi się wydaje) główną, przyczyną odejścia z Balearów Paco Mancebo. Ale być może odejście Gibo do Saunier-Duval, a Paco do AG2r zrobi im dobrze. Życzę tego obu genialnym góralom :exclamation: :wink:

nie daltego go nie lubie, jakos po prostu go nie trawie od czasu jego wygranego giro gdzie niby mial pomagac a tu nic, kilka razy zachowal sie dziwnie i tak dalej… cenie go jako kolarza ale nie jestem jego fanem, zdecydwanie wole Simoniego, bo jak dla mnie zeby co roku byc na podium giro to cos znacznie trudniejszego i wielkiego :]