Giro del Trentino 2013

Któremu to może teraz nie w smak. Sam miał pewnie apetyt na generalkę. Takie krótkie górskie wyścigi najlepiej mu się udawały, na trzytygodniowych prędzej czy później gasł.

Romandia zawsze miała względnie lajtową trasę. Ta edycja, którą wygrał Spilak/Valverde to moim zdaniem wyjątek.

jak z kolei mam takie skojarzenia z Trentino, że kiedyś rzeczywiście tam przyjeżdżali faworyci Giro i walczyli, a tak w połowie ubiegłej dekady (powiedzmy, że od zwycięstwa Cunego) to “wylajtowali”, ale tak sobie zdałem sprawę, że to jednak Giro było bardziej regionalne, to też ci włoscy faworyci siłą rzeczy jechali to Trentino.

Od czasów Pro-Tour wzrósł też prestiż Strzały Walońskiej, dlatego niektórzy chętniej wybierali tryptyk w całości niż Trentino (a pamiętacie Winokurowa 2 lata temu? walka w Trentino i potem zwycięstwo w LBL).

ta, zwłaszcza przy 50-kilometrowej czasówce w pierwszej fazie wyścigu, jak w tym roku.

Bouet pozamiatał. Każdy inny wynik niż jego zwycięstwo będzie dla mnie teraz niespodzianką.

Mamy ledwo godzinę 13,a Bouet wygrywa wyścig :wink:

Oj, będzie się działo na włoskich forach.

Ciekawe, czy to było tak, że wszyscy się na sky oglądali, a Wiggo i tak przyjechał tylko potrenować, to olał sprawę :wink:.
Co do Boueta, nie przesądzałbym, choć zapas jest dość spory. Łatwo mu nie będzie, zwłaszcza że te dwie góry metowe będą bardzo solidne. Powinno być ciekawie.

kiedy etap 1b? bedzie na eurosporcie?

O ile się orientuję, to nie. Dopiero od 2. etapu relacje mają.

W ES będzie jutro, przed transmisją z drugiego etapu.

Zastanawia mnie apatyczna jazda drugoligowych drużyn włoskich. GdT jest najwyżej punktowanym wyścigiem zaliczanym do rozgrywek o Puchar Włoch, a jak wiadomo, zwycięzca drużynowy tej rywalizacji ma zagwarantowany start w przyszłorocznym Giro. Tymczasem grupy takie jak Androni, Vini Fantini oraz Bardiani pojechały apatycznie. Co prawda Scinto narzekał w trakcie podetapu, że nikt z nimi nie chce współpracować przy likwidacji ucieczki, to jednak i tak wszystko wyglądało dziwnie.
Na stronie wyścigu jest video z konferencji prasowej podczas której Bouet spowiadał się koszmarną włoszczyzną z porannego etapu ( oglądać od 3 minuty, bo wcześniej nic się nie dzieje ). Tłumaczył, że nie chciał być w żadnej ucieczce, ale wyszło jak wyszło. Twierdzi, że grupa Ag2r będzie pracować na rzecz Pozzovivo.
new.livestream.com/graffiti2000/GirodelTrentino

a wyścig gdzie można ogladac w internecie ?

Oby się nie okazało, że dla ratowania honoru włoskiego kolarstwa dzielny Francuz będzie musiał się wycofać :wink:
A na poważnie, trochę mnie martwi, czy w takiej sytuacji liderom będzie się chciało na serio walczyć o 2 miejsce w GC (mogą uznać, że to poniżej ich godności) i czy teraz każdy nie wyłga się, że on tu tylko wpadł na trening.

@ EL Pistolero
cyclingfans.com/node/7425

@Viator dzięki:-)

Rozmowa z Cernym
youtube.com/watch?v=0TGwTuQw_XM

No i Cerny jest liderem

Unofficial TTT TOP 5 / TOP 5 ufficioso: 1. Sky 15:20 2. Astana 15:33 3. Lampre 15:36 4. Netapp 15:44 5. Bardiani 15:55 5. Europcar S.T.

CCC 16;12

[size=75][ Dodano: Wto 16 Kwi, 2013 17:09 ][/size]
jednak Cerny jest 2 i ma 2 sekundy straty do Bouet’a

Ciekawe jaką taktykę weźmie CCC.Z pierwszej strony mają koszulkę lidera i mocnych Rebelina i Rutkiewicza.Mają szansę na pudło i to bez wątpienia.

po etapie 1a :wink:

wybaczcie błąd pomyliły mi się wyniki:D

Rutkiewicza? Na mocnego to on absolutnie nie wyglada. Przecież już ma stratę do peletonu ok 1,5min. A szkoda, bo liczyłem, że powalczy o coś wiosną(po za Polską oczywiście).

zobaczymy co jutro będzie się działo, cięższy etap a ciekawe co tak naprawdę Cerny potrafi:D

może to być wyścig ucieczek i np jutro może dojechać ucieczką z przewagą 10 minut, CCC raczej nie będzie goniła ucieczek bo nie ma takiej siły i ciężko by było przekonać Rebellina czy Rutkiewicza do pracy na Cernego. Najlepiej niech chłopak dostanie wolną rękę:D

Sky musi się dogadać z CCC i będą wtedy kasować ucieczki:D