Giro dell'Appennino - 1.1.

Jutro odbędzie się wyścig 67 edycji Giro dell’Appenino bardzo ceniony przez Włochów m.in. z tego powodu, że na trasie znajduje się podjazd pod Passo della Bocchetta o długości 8,2 km, średnim nachyleniu 7,7%, maks. 13%. Od pół wieku Włosi mierzą czas podjazdu na tę przełęcz, co oczywiście stwarza okazję do porównań. Rekordzistą jest Gilberto Simoni z czasem 21.54, który w roku 2003 dotarł do szczytu wraz z ówczesnym kolegą z drużyny Mariusem Sabaliauskasem / 21.55 /. Trzeci na liście jest rezultat Marco Pantaniego z 1995 r. - 21.56. Przemysław Niemiec, który wygrał tę premię w ubiegłym roku pokonując Jose Rujano, osiągnął czas 22.32, co daje mu 9 miejsce na liście rekordów. Warto wspomnieć o osiągnięciach takich kolarzy, jak Fausto Coppi - 25.00 w roku 1955, czy Claudio Chiappucci 25.01 w roku 1992 r.
Wyścig jutro, a do tej pory nie opublikowano listy startowej. Z naszych kolarzy wystartują Niemiec i Wojtas. Na dostępnych listach widnieje także grupa Intel-Action, ale czy wystartuje i ewentualnie w jakim składzie, trudno w tej chwili powiedzieć.

Ciekawe informacje Viator. Zobaczymy czy Niemiec potwierdzi swoją wzrastającą formę.

Oczywiście nie wziąłem ich z głowy tylko ze strony wyścigu, która jest głęboko zakonspirowana /długo jej szukałem, ale w końcu mamy sobotę/ . Na tej stronie, jak się trochę pogrzebie można znaleźć serię zdjęć z ubiegłorocznego wyścigu. Na wielu z nich jest Przemysław Niemiec. Oglądając te zdjęcia przypomniałem sobie, że pierwszy pod górę zaatakował Rujano, który po kontrze Niemca zrezygnował a za Niemcem wjechali na Bocchetta Fertonani i Simoni. Jest także fajne zdjęcie z podium uwieczniające moment otwierania butelek ze spumante. Jest oczywiste, że pierwszy odkorkował butelkę nasz rodak. Strona wyścigu poniżej:
uspontedecimo.net/Appennino2 … o_2006.htm

To ja polecam stronke, ktora moze w przyszlosci zaoszczedzi Ci nieco czasu - cyclinglinks.nl/.

A czy to nie na tym podjezdzie 2 lata temu rozbil sie Huzarski?

Dziekuję za namiar na niezwykle przydatną stronę. Co do Huzarskiego, o ile pamiętam, był blisko czołówki i ryzykował pogoń na którymś ze zjazdów. Nie potrafię powiedzieć, czy działo się to właśnie na Bocchetta. Natomiast chodzi mi po głowie, że na tej feralnej górze była premia im. Marco Pantaniego.

To na tym wyścigu Huzar sie wywalił, wrzucam kilka fotek z tego.


Kask i rekawiczki

Na parkingu podczas powrotu do Polski.

Nic dziwnego, że Huzar może czuć awersję do tej imprezy.
Wreszcie ogłoszono listę. Oprócz Wojtasa i Niemca wystartuje Intel w składzie - Miara, Bodnar,Lewandowski, Zarębski, Kuźniak i Witecki. Pojedzie również Janiaczyk.
Na włoskich forach miejscowi tifosi widzą faworytów w osobach Selli, Mazzantiego, Rujano i Niemca.

1 .Nocentini,
2. Mazzanti,
3. Ratti,
4. Anza,
5. Wegelius,
6. Sella.

Tym razem na przełęcz Bocchetta najszybciej wjechał Jose Rujano. Na tej górze Niemca nie było w czołowej grupce, chociaż zaczynał podjazd wraz z liderami. O ile dobrze dojrzałem, Niemiec znadowal się w drugiej grupie ze stratą ponad ok. 2 minut.
Wyżej wymienieni kolarze przyjechali w tym samym czasie.

może kiedyś nie doczytałem i teraz robie OT ale czy Rujano jedzie wszystkie te wyścigi na które wyznaczyło go selle italia :question: Bo jesli tak to chyba zrozumiam że niewarto fikac jeśli poważnie myśli o GdI :slight_smile:

Z tego co pamiętam, miał jeszcze startować w Giro di Toscana i GP Industria&Artigianato Larciana. Dzisiaj do mety dotarł na siódmym miejscu z niewielką stratą, bo w końcówce trochę odstawał.

Widać, że wraca [Rujano] do formy, ale chbya nie będzie taką rewelacją Giro jak przed rokiem.

I Rujano i Niemiec nie osiągnęli ubiegłorocznej formy. O tej porze roku / w 2005 / byli najbardziej błyskotliwymi wspinaczami we włoskich wyścigach, przy czym w bezpośredniej walce Polak ogrywał Wenezuelczyka na podjazdach. Trzeba jednakże zauważyć, że Rujano ściga się w Europie zaledwie od dwóch tygodni a wyniki osiąga bardziej niż przyzwoite.
PS
Natknąłem się na informację, że Rujano na podjeżdzie pod Bocchetta osiągnął czas 22.06, czyli tylko o 10 sek. gorszy od najlepszego wyniku Marco Pantaniego.

  1. Rinaldo NOCENTINI (Ita, Acqua & Sapone) 199 km w 4:53’00" (średnia 40,75 km/h)
  2. Luca Mazzanti (Ita, Ceramica Panaria-Navigare)
  3. Eddy Ratti (Ita, Naturino-Sapore di Mare)
  4. Santo Anza (Ita, Selle Italia)
  5. Charles Wegelius (UK, Liquigas)
  6. Emanuele Sella (Ita, Ceramica Panaria-Navigare)
  7. Jose Rujano (Ven, Selle Italia) +0.55"
  8. Vladimir Duma (Ucr, Universal Caffe) +2’20"
  9. Marco Marzano (Ita, Lampre) +4’00"
  10. Miguel Angel Rubiano Chavez (Col, Ceramica Panaria-Navigare) +4’00"
  11. Przemysław NIEMIEC
    Wystartowało 152 kolarzy, 56 ukończyło.