Giro di Lombardia

Tradycyjnie ostatnia odsłona kolarskiego sezonu. “Wyścig spadających liści”. Jeden z najstarszych, najpiękniejszych ale i najtrudniejszych wyścigów klasycznych.

Tu nie ma przebacz. Po blisko 200 km mamy na trasie najtrudniejszy podjazd ze wszystkich wyścigów klasycznych - Ghisalo. Tam pewnie zostanie dokonana wstępna selekcja. Druga i ostateczna, pewnie na Civiglio, kilkanaście km przed metą. Zapewne nastąpi finisz z małej, ale naprawdę małej grupki (2 - 6 zawodników) albo solowa akcja.

Jak to wyglądało w ubiegłych latach?

2007:
pl.youtube.com/watch?v=gKNRl3yKftA

2006:
pl.youtube.com/watch?v=ikbII6fsQSA

A w tym roku?

Na pewno Cunego ma wielkie szanse powtórzyć triumf z 2007 r. Zwłaszcza wobec absencji Ricco’, Rebellina :frowning: (powinien podziękować Kohlowi i Schumiemu) i Bettiniego. A więc, kto prócz niego?
Na pewno Rodriguez, który czeka wciąż na swój wielki sukces, Sanchez - mistrz zjazdów, a tych nie brakuje, Kołobniew (podobnie jak Rodriguez), może Kroon, Horner, Evans, Ballan albo Pozzato, Gasparotto, Garzelli, Visconti.

A propos. Na liście startowej podanej przez cyclingnews.com nie widzę Szmyda, który wcześniej zapowiadał występ w Giro Lombardia. Według innych wersji list startowych, Polak wciąż widnieje. Może ktoś ma informacje dotyczące tej sprawy?

cyclingstartlists.com/2008/1 … bardia.htm
jedzie szmyd
moj faworyt to sanchez

Rodriguez sobie zasłużył jak mało kto, piękna jazda podczas Giro - częste ucieczki i niezła pozycja w generalce. Vuelta jeszcze lepsza, a na MŚ potwierdził formę. Cunego może yć groźny bo lubi ten wyścig, ale sercem jestem za Hiszpanem.

mam wrazenie, ze GdL to juz nie tak trudny wyscig jak za czasow, kiedy sie konczyl w Bergamo, ale to wciaz wielki i zawsze ciekawy klasyk… No Cunego rzeczywisce jest faworytem, zwlaszcza, ze byl niezly ostatnio, no a poza tym, nie dosc, ze nie ma Bettiniego, Ricco, Rebellina, to jeszcze brakuje F.Schlecka czy Valverde… Chcialbym, zeby Evans wygral cos wiekszego niz etap w DT czy Paris-Nice, moze wlasnie jutro? Rodriguez moze rzeczywiscie byc takim czarnym koniem.

Najlepsza akcja Cunego od czasu 16. etapu Giro’04, kiedy to zaatakował na Furcii…

…jednak to wielki kolarz. Żeby tylko nie pchał się znów na Wielkie Toury.

Urana zauważyłem już w zeszłym roku na TdS, jeszcze w barwach Unibetu. Oj, będzie z niego pociecha…

…kto wie, czy prócz Wielkich Nadziei na Grand Toury AD 2009 - A. Schlecka, R. Kreuzigera i R. Gesinka, nie trzeba by doliczyć własnie Rigoberto Urana…

ee, mysle, ze Uran jeszcze nie (choc fakt, ze znakomicie przeszedl tych doganianych)… na razie pewnie bedzie celowal w etapy + wyscigi klasyczne (mniejsze i moze wieksze)… ja mam nadzieje, ze Brajkovic sie odblokuje… b.dobra postawa na MS, DT, teraz drugie miejsce, a przypomne, ze byl kiedys liderem Vuelty, tylko pekl, jak niegdys Evans na Giro, tylko tydzien wczesniej :smiley: Inna sprawa, ze jezdzi w takiej grupie, ze w przyszlym roku trudno bedzie mu cos ugrac dla siebie na wyscigach wieloetapowych.

PS. Popovych jednak nie wygral GdL (wycofal sie) :stuck_out_tongue: Sezon na straty, bo do sukcesow Evansa jakos specjalnie sie nie przyczynial.

Popovych jedynie pojechał dobrze etap na P-N pod Mount Ventoux.

Cunego po raz kolejny udowodnił, że jest wielkim kolarzem. Szkoda, że te Touru mu ciągle w głowie…

Sylwek pojechał ostatni wyścig z liderami Lampre, pięknie skasował ucieczkę CSC. Myślę, że po wyścigu to on odbierał podziękowania od Damiano.

mam nadzieje że tak było,powinna być jakaś impra na pozegnanie szmyda :smiley: :smiley: :slight_smile: :mrgreen:

Tak w ogole to z Liquigasu przed Sylwkiem byl tylko Noe. Mam nadzieje , ze w nowej ekipie bedzie mial wiecej szans na pokazanie sie.