Giro d'Italia 2015

Drużynowa czasówka do San Remo rozpocznie 9 maja przyszłoroczne Giro.

W niedzielę 24 maja wyścig ma zakończyć się w Madonna di Campiglio, a ostatni tydzień to prawdopodobnie Mortirolo.

Pierwsze trzy etapy są już pewne, w Ligurii. Oprócz czasówki drużynowej (z odcinkiem na ścieżce rowerowej :unamused: ), drugi etap jest dla sprinterów, a trzeci dość trudny, wszystkie te pagórki i wąskie drogi w malowniczym rejonie Cinque Terre.

Potem Giro jedzie w kierunku południowym przez Toskanię, choć nie wiadomo jak daleko. Myślę, że nie będzie finiszu w Mesynie (na cześć Nibalego, który i tak nie wiadomo czy będzie na Giro).

Prawdopodobnie Giro wraca na północ w drugim tygodniu, najpierw na wschodzie, a w trzecim tygodniu na zachodzie: w ostatnią sobotę powinno być finisz w Sestriere. Meta ostatniego etapu miała być w Turynie, jednak to miasto nie znalazło wystarczających środków, dlatego meta będzie prawdopodobnie w Mediolanie.

Oto spekulacja trasy z strony, której nie znam. Ale spekulacja ta nie jest chyba najlepsza, skoro, jak dobrze mówi TomAsz, 24 maja etap ma zakończyć się w Madonna del Campiglio. Mortirolo również będzie, ale jakiegoś innego dnia.

9 maggio, 1° tappa San Lorenzo a Mare – Sanremo (drużynówka)
10 maggio, 2° tappa Albenga – Genova
11 maggio, 3° tappa Chiavari – La Spezia
12 maggio, 4° tappa Forte dei Marmi – Abetone
13 maggio, 5° tappa Montecatini Terme – Castiglione della Pescaia
14 maggio, 6° tappa Etap w Lacjumie
15 maggio, 7° tappa Etap w Kampanii
16 maggio, 8° tappa Torre del Greco - Termoli
17 maggio, 9° tappa Ceglie Messapica
18 maggio, Przerwa
19 maggio, 10° tappa Prawdopodobnie w Marchem (Marchami?)
20 maggio, 11° tappa Jesolo
21 maggio, 12° tappa Tarvisio
22 maggio, 13° tappa Belluno Feltre (czasówka)
23 maggio, 14° tappa Vicenza (Monte Berico)
24 maggio, 15° tappa Aprica (z Mortirolo)
25 maggio, Przerwa
26 maggio, 16° tappa Lugano
27 maggio, 17° tappa Verbania
28 maggio, 18° tappa Cervinia
29 maggio, 19° tappa S.Anna Vinadio (z Fauniera)
30 maggio, 20° tappa Sestriere (z Colle delle Finestre)
31 maggio, 21° tappa Torino – Milano.

skoro Abetone to może powrót Pellegrino?
Byłoby świetnie, ale fakt, że to dopiero 4. etap zmniejsza na to szanse.

Etap 15. start z Marosticy, a meta na Madonna di Campiglio, tylko jak nazywa się ta góra przed finałową wspinaczką?

Już wiem, Passo Daone.

To może być Passo Daone.

Passo Daone youtube.com/watch?v=HODI-sL … mkg-ean_Dg

Na Passo Doane finiszowali podczas Giro del Trentino w 2001 roku, ale nie wiem, od której strony jechali. Z profilu prezentuje się całkiem dobrze.

Wygrał Casagrande przed Pieopolim, a wyścig miał kategorię 2.2

Contador potwierdza, że jego pierwszym celem na sezon 2015 jest Giro. Według mnie sam wyklucza się z walki o zwycięstwo we Francji, ale fajnie będzie zobaczyć jego pojedynek z Nibalim.

czyli co? Contador zgarnia Giro i Vueltę a Majka liderem na Tour de France? :slight_smile:

To ja bardziej pesymistycznie: Contador pojedzie Giro i Tour a Majka pojedzie razem z nim w roli podobnej do Kreuzigera 2013

Prędzej dla Alberto Giro + Tour a dla Rafała, Vuelta.
I szczerze na taki scenariusz liczę.

Mi się raczej wydaje, że i Majka i Contador pojadą Giro i Tour. Liczyłem że Alberto pojedzie Vueltę a Majka Giro na siebie, a tak ciężko będzie liczyć na jakieś spektakularne sukcesy Majki w 2015 roku.

pożyjemy zobaczymy. ale prawda jest taka, że teraz będzie się cały czas mówić o Contadorze i Tinkoff Saxo. :wink: A myślę, że Riis zdaje sobie sprawę, że wszystkich trzech Grand Tourów Contador w jednym sezonie nie wygra :slight_smile:

Spokojnie. Majka ma w grupie po tym sezonie mocną pozycję w grupie i na pewno korona mu z głowy nie spadnie :wink:

A pewnie się skończy tak, że Contador tylko trenuje na Giro i wszyscy się na niego bd oglądać, a Majka sru odjedzie i wygra Giro :slight_smile:

Jeśli Contador ma zamiar wystartować w Giro to znaczy, że odpuszcza walkę o zwycięstwo w Tourze.

Może to głos rozsądku i Pistolero chce wyciągnąć jak najwięcej ze swojej kariery, czyli wygrać dwa ostatnie GrandToury w jednym sezonie (Giro+Vuelta)

Bardziej prawdopodobne jest to, że kieruje nim strach przed Quintaną. Kolumbijczyk jest niesamowity i w tej chwili chyba najlepszy pod górę z całego peletonu, a jest jeszcze młody i powinien być coraz lepszy.

Lepsze dwa wróble w garści niż walka o gołębia z Kolumbijczykiem.

Choć z drugiej strony na Giro też nie będzie łatwo - Nibali, Peraud, być może Purito i Valverde.

Ostatnim wariantem jest decyzja Riisa. Duńczyk chce pogodzić między sobą Sagana i Contadora. Słowak nie odpuści startu w TdF i walki o zieloną koszulkę, a Contador na Grand Tourze chce mieć podporządkowaną pod siebie drużynę. Najlogiczniejsze będzie wysłanie Contadora z ekipą na Giro i Vueltę, a Sagana z Majką na Tour.

Nie widzę sensu posyłania Contadora i Majki na te same Grand Toury. Poza nimi nie ma nikogo kto może walczyć o top 5 generalki w Tinkoff-Saxo - Roche odchodzi, a Kreuziger nie ściga się już dość długo i nie wiadomo, co z nim będzie. Rogers to już raczej nie to, Kiserlovski pewnego poziomu nie przeskoczy. Basso to melodia przeszłości.

Ewentualna możliwości Księgowy jedzie wszystkie Wielkie Toury i nie wyjeżdżasię we Francji tj pomaga Majce, inaczej powtórzy scenariusz z 2011…

Nawet nie chce myśleć, co by było gdyby to wszystko wygrał

Mi to brzmi jak świetna kadra pomocników na Grand Toury :slight_smile: Jeśli Contador pojedzie Giro + Vueltę a Rafa z Saganem pójdą na Tour to logiczne wydaje mi się podporządkować całą ekipę pod Contadora na 2 GT a Majce dać jednego - dwóch pomocników zdolnych pociągnąć go pod górę a resztę ustawić pod Sagana.

Będzie to mocno podejrzane :wink:

Jakoś trudno mi uwierzyć, że Majka będzie liderem na TdF, ale jeśli by się tak stało to byłaby na pewno świetna wiadomość, bo co TdF to jednak TdF. W teorii wydaje się, że najlepszym GT dla Majki jest Giro jako ta najcięższa trzytygodniówka. Z drugiej strony jest tam największa szansa na załamania pogody, choć to na którejś Vuelcie Majka stracił generalkę przez bardzo zimny i deszczowy etap gdzie został w grupetto.

Dla mnie najważniejsze, żeby jednak na którymś GT był liderem. O podium TdF będzie ciężko, ale jeśli Kwiatek dalej będzie chciał startować we Francji, to byłaby to prawdziwa uczta dla polskiego kolarstwa.

Jeszcze z dystansem podchodzę do deklaracji Contadora odnośnie Giro.

nie no, moim zdaniem to dość oczywiste, że Contador nie odpuści TdF i będzie próbował tego, co nie udało się w 2011.

A Majka jako lider na TdF co zrobi? Będzie się bił się o top10? Bo o podium może być trudno…