Giro d'Italia 2018


#34

No ja na wakacjach przeczytałem. :slight_smile:


#35

Tak przy okazji. Zapowiada się gorące politycznie Giro:


#36

Plotka głosi, że wystartuje Froome


#37

Jeśli chodzi o dzisiejszą prezentacje to bez niespodzianek, właściwie informacje wcześniej ukazujące się w necie się potwierdziły.
Dla mnie średnia ta trasa, chyba tak by nie zmęczyć Froome przed TdF i tym samym zachęcić go do startu …
Tak jak sądziłem tylko dwie czasówki czyli ok. 45 km ITT, więc Dumoulin wybierze TdF a na Giro szykuję się zestaw Froome, Aru, Landa.
Froome z dużymi szansami na zwycięstwo na takiej trasie i przy ograniczonej liczbie konkretnych rywali którzy dodatkowo są po przeprowadzce do nowych ekip.


#38

Dziwne to Giro. Takie jakieś… niskie. Tylko trzy etapy na którym kolarze wjadą powyżej 2000m.n.p. Trzy finisze górskie nie poprzedzone żadnymi trudnościami. Froomowi to odpowiada.

Mało typowo girowych rzeźników. Królewski etap ten do Bardonecchii. Następnego dnia bardzo trudne combo z metą w Cervini. No i Zoncolan.

Dobrze, że czasówka w miarę płaska.

Trochę to wszystko pachnie Vueltą.


#39

Mi się podoba balans - sporo dla sprinterów, kilka fajnych końcówek dla klasykowców, gdzie chłopaki od generalki będą musieli być aktywni, kilka szans dla uciekinierów no i wreszcie nie brak konkretnych podjazdów na koniec etapów. Czasówki - zgodnie z tendencją ostatnich lat.


#40

Co mnie zadziwia - w ostatnich latach często bywało tak, że najbardziej interesujące i nieprzewidywalne były etapy górskie zakończone zjazdem/płaskim odcinkiem (typu Corvara z 2016 czy Asiago z 2017), a w przyszłym roku nie będzie ani jednego takiego odcinka.


#41

Czuję że Rafał wybierze właśnie Giro, chyba że już coś na ten temat się wypowiadał ?


#42

Na 90% pojedzie Giro. Nie zaczynałby sezonu tak wcześnie w Argentynie gdyby nie planował włoskiego touru.


#43

Idealnie pod Zakarina i Majkę.


#44

Jestem tego samego zdania. Fajna, wyważona trasa, dla mnie taki powinien być właśnie wielki tour - dla każdego coś się znajdzie. Gdyby jeszcze trochę więcej tych km na czas było, to byłoby idealnie.


#45

Jak dla mnie to czasówek za mało przynajmniej o 20km, poza tym jest ok.


#46

Nie podoba mi się ta trasa. Jedynym jej plusem jest spora liczba finiszów na podjeździe co daje jakieś tam szanse na emocje przez 15-20 minut etapu :wink: dwa ostatnie górskie odcinki fajne, ale wolałbym coś trudniejszego i bardziej w stylu Giro. Wyższe przełęcze, więcej podjazdów następujących po sobie, dłuższy dystans (albo znacznie krótszy). Trasa bardzo w stylu Tour de France. Froome to lubi, Froome to wygra :wink:

Trochę nie rozumiem waszej tęsknoty za dłuższymi czasówkami. Dwa z trzech GT w tym roku wygrano de facto dzięki czasówkom. Dodawanie kolejnych kilometrów raczej nie pomoże w budowaniu ciekawszych scenariuszy rozgrywania GT.


#47

Tu się z Tobą zgadzam. Dla mnie czasówki powinny być jak najkrotsze, bo inaczej będziemy oglądać walkę Brytyjczyka z Holendrem :frowning: o zwycięstwa w GT. To mi trochę średnio sie podoba :573:


#48

Jak dla mnie GT powinny premiować wszechstronnych kolaży a nie jednowymiarowych górali. I w związku z tym powinny być i góry i czasówki etapy klasyczny itd.


#49

Ostatnie Giro czy Tour pokazały, że większe różnice czasowe w czołówce generalki robi jeden 40 km etap jazdy na czas, niż kilka w wysokich górach. To czasówki ustawiały cały wyścig. Dobrych górali jest dużo więcej więcej niż dobrych czasowców, i trudno im urwać rwać innych. Prolog i jeden etap jazdy na czas ok. 30-40 km jest zdecydowanie wystarczający. W Giro 2018 mnie też brakuje 2-3 solidniejszych górskich podjazdów na metę. Góry zawsze były, są i będą najciekawszą i najważniejszą częścią wyścigów wieloetapowych. Robienie jeszcze jednej czasówki wypaczałoby wyniki .


#50

Mi trasa się podoba. Czas wrócić może trochę do klasyki i finiszów pod górę. Fajnie że nie będą to hiszpańskie ścianki ale raczej konkretne podjazdy. Ja to lubię.
Co do Frooma to jakoś nie jestem przekonany że to pod niego. Według mnie będzie mieć ciężko. To nie TdF z 10 płaskimi etapami. Jest dużo urozmaicenia, góry wyglądają konkretnie. Już czekam :slight_smile:


#51

Nieodpowiedzialna decyzja Trumpa o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy i równoczesne uznanie jej za stolicę Izraela, może mieć nieobliczalne skutki. Na nowo mogą wybuchnąć walki w tym rejonie. Start Giro w Izraelu stanął pod dużym znakiem zapytania.


#52

No tak. Żydzi przedobrzyli. Pewnie od dawna wiedzieli o tej sprawie i był to jeden z powodów by zorganizować wyścig. Promować nową stolicę. Tylko że teraz to może obrócić się przeciwko nim. Znając życie może nastąpić jakaś siłowa próba zapanowania nad sytuacją czego z kolei efektem może być wielki niesmak. Nawet jeśli wszystko się uda. Dość podobna historia jak z piłką nożną w Katarze. W TV zobaczymy piękne stadiony a mało kto będzie mówić o tych wszystkich pół niewolnikach z Indii na których wszystko to stoi.


#53

Ta decyzja powinna być podjęta 60 lat temu. Dzisiaj byłby spokój. Myślę, że Giro wystartuje w Jerozolimie, nawet jakby doszło do jakiś zamieszek, Mosad szybko Palestyńczyków sprowadzi na ziemię. Bardziej obawiał bym się zamachów w czasie imprezy :frowning: